Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Strycek Fido
Anonymní







PříspěvekZaslal: st 23 leden, 2008 09:15  Předmět:  Čeští motorkáři-článek k zamyšlení Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Dnešní článek na iDnesu.holt tvrdá realita mad


  
Johny



Věk: 45
Založen: 26. 11. 2006
Příspěvky: 905
Bydliště: Pardubice

Motorka: VT 750 C2
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 23 leden, 2008 10:25  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Mají tam pravdu určitě v tom, že si dneska bika muze koupit téměř každý a že si to ti kluci kupujou pro to, aby na tom zamachrovali nebo se vybláznili - a to na litrové silnici bez zkušeností a pudu zebezáchovy bohužel dost často blbě končí mad ...loni se tu kolem Pardubic stalo hned několik takovejch případů ( viz např. silnice na Chrudim v tu sobotu, kdy se konal sraz pod Kuňkou - pamatuje každý Sad )


Blíženci Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele JohnyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
dudulinek
Anonymní







PříspěvekZaslal: st 23 leden, 2008 11:55  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

je to hnusná tvrdá realita. blázni, silný motorky a do toho agresivní nálada na českých silnicích ... nene


  
Lexani

NAVI



Věk: 34
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 2275
Bydliště: Pardubice

Motorka: Honda - VT 600 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 23 leden, 2008 20:24  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Bez komentáře mad hell Enjoy


Kozoroh Pohlaví:Muž Had SkrytýOsobní galerie uživatele NAVIZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 23 leden, 2008 21:02  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

jednou mě plechovky nedaly přednost během jednoho odpoledne 7x "natvrdo" z toho jednou to byl návěs. Většinou to bylo při opravdu pomalé jízdě obcí.

řidiči nejsou připraveni na tak velký nárůst počtu motorek a dost často neodhadnou ani možnosti motorek, nepočítají s tím že by někdo mohl tak rychle být za nimi, tak rychle nasadit na přejíždění, být špatně vidět v zatáčce, schovaný v koloně atd a toť často "naše smrt" i když jezdíme pomalu.

druhou část "bezmozků" komentovat nebudu

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
networ
Anonymní







PříspěvekZaslal: st 23 leden, 2008 21:13  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj podle mě by měly začít polivcajti kontrolavat ty motorky co maj v techničáku 25kW a ve zkutečnosti 125 kW .... jde přesně ta věková skupina která je nejvíce agresivní a kupujou si silničky aby ho holky obdivovali .... přesně taký motorkáře nesnáším většinou oni jezí agresivně a rychle a ohrožujou všechny na silnici mad


  
Lexani

Monkey
Anonymní







PříspěvekZaslal: st 23 leden, 2008 22:40  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Networe máš pravdu. Zeptám se ale takhle, už jsi slyšel že motorka jde před přihlášením či po dopravní nehodě na prohlídku která by odhalila tento "administrativní" problém?


  
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 24 leden, 2008 00:58  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Pochopitelně jsem též zastáncem názoru že většina bouraček jsou mlaďasové na silničkách kteří hlavně s nedostatkem zkušeností a vyzrálosti sednou na stodvacetikoňovou mašinu a je otázkou času kdy se něco stane. Další problém vidím ve stavu našich silnic, ruku na srdce kolik je useků dálnic a silnic kde by rozumný motorkář řekl, tady se dá jet přez dvěstě. A ještě jeden podle mne velký problém je povinné svícení, které motorkaře hodně znevýhodňuje v očích ostatních učastníku silničního provozu. Ale zaznamenel jsem že EU uvažuje o zrušení této povinosti kvůli ekologii, skleníkové plyny atd. Já jsem nezaznamenal že by od doby kdy všichni svítíme se něco zásadního v nehodovosti změnilo. A tak možná jen přibylo mrtvých motorkářů. M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Johny



Věk: 45
Založen: 26. 11. 2006
Příspěvky: 905
Bydliště: Pardubice

Motorka: VT 750 C2
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 24 leden, 2008 08:28  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Taky ti kluci vědí, že když už je někde náhodou čapnou, maj z toho jen minimální postih - když byl zaveden bodovej systém, tak nehodovost (obecně) klesla myslim až o 40%, to se udrželo jen jeden měsíc - než lidi poznali, že se není čeho bát Sad ...teď se naopak nehodovost zase zvýšila, oproti posledním letům, kdy pořád klesala... Shocked


Blíženci Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele JohnyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Lexani

dudulinek
Anonymní







PříspěvekZaslal: čt 24 leden, 2008 08:48  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Johny, lidi by neměli dodržovat pravidla jen kvůli postihům. Na silnici by měla být i nějaká slušnost mezi řidiči navzájem, ta bohužel chybí. A dokud si řidiči neuvědomí, že auto, motorka, náklaďák je vpodstatě zbraň na kolečkách, tak se nic nezlepší.


  
Johny



Věk: 45
Založen: 26. 11. 2006
Příspěvky: 905
Bydliště: Pardubice

Motorka: VT 750 C2
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 24 leden, 2008 09:18  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Dudulínku, přeně tak, máš pravdu, tak by to mělo být - ale jak vidíš, tady to tak neplatí - jak říkáš, ta slušnost tu bohužel u většiny řidičů chybí :-(...z nějakýho důvodu se tady na to prostě kašle, asi už je to v lidech zakořeněný Sad ...takže jediný co trošku mělo efekt, byl právě ten 1. měsíc bodového systému - prostě většina lidí měla strach co bude a jak budou všude platit a jak budou mít řidičáky v čistírně....


Blíženci Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele JohnyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
FOXXX



Věk: 44
Založen: 22. 06. 2007
Příspěvky: 388
Bydliště: Zubří

Motorka: VT750C (RC50)
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 24 leden, 2008 09:20  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Těžko někdo může čekat, že člověk který si koupí R1 bude dodržovat předpisy ať je mu 18, nebo 45 mad Je jen na něm jak moc bude život riskovat (když nepočítám opravdu nezaviněné a neprředvídatelné okolnosti) Najezdil jsem toho na rychlých motorkách hodně a přišel i o kamarády. Nějak jsem se už o sebe začal bát, ale stále se rád svezu na blackbirdovi, R1... Člověk se musí snažit jezdit s rozumem a tahat za plyn jen tam kde vidí a nejlíp i tam kde to zná a zachovat si respekt před strojem. Ale je těžké nepodlehnout, když máte pod zadkem takové stádo kobylek. Měly by se prodávat jen choppery a sportovní motorky jen "sportovcům" na okruh hell chopper vztekle se válet To by byl asi jediný způsob, jak výrazněji snížit počet úmrtí, ale trošku scifi Embarassed Laughing


Váhy Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele FOXXXZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
HondaMCH

Vojda



Věk: 57
Založen: 11. 03. 2007
Příspěvky: 173
Bydliště: Nové Jirny

Motorka: VT750
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 24 leden, 2008 11:08  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já mám doma ještě jednu motorku CB900 hondu říkam jí babička 78 Rok a musím říci že jet na ní jen tak 80 je docela problém sama říká koukej přidat, to člověk cejtí pod zadkem dvakrát jsem to položil měl jsem více méně asi štěstí, Myslím že je hlavně důležitý mít to v SROVNANÝ V HLAVĚ to je základ ale to ty mladý nemaj a to je ten největší problém no a taky vyježděnost jezdím od patnácti a kdo má dneska pionyra nebo něco jiného nemaj skušenosti mad mad mají jenom prachy a jdou a koupí ale vubec nevědí co stím a pak to takhle dopadá je to Sad Sad


Panna Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele VojdaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Networ
Anonymní







PříspěvekZaslal: čt 24 leden, 2008 16:09  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Monkey: neslysel ale znám hodně případů kdy tyto podfuky jsou tak nevim mno....


  
Pepa



Věk: 66
Založen: 11. 03. 2007
Příspěvky: 62
Bydliště: Tábor-Opařany

Motorka: VT 600 SHADOW
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 24 leden, 2008 17:05  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zdravím, určitě máte všichni pravdu, že na nanuku se těžko jezdí pomalu. Ve 20 jsem měl taky jiný vztah k rychlosti. Je tu ale navíc opravdu jeden důležitý momet, který byl již zmíněn. Jsem taky plechovkář, ale dokud jsem neobnovil svou dvoukolovou aktivitu, tak jsem neodhalil úroveň agresivity některých řidičů - spíše osobních aut. Vycházímk z počtu krizovek, které jsem zažil díky vyložené agresivitě některých lidí. Už dvakrát jsem sesedal z motorky a šel "vyprostit" řidiče ze zavřeného auta. V loňském roce mne 3x málem sundali ze silnice a to jsem vždy jel pohodovou jízdu a z toho 2x dceru za sebou. Jsem v postatě vyrovnaný člověk, ale asi si nechám okovat boty. Jezdíme teď celá rodina. Dřu je všechny aby to uměli, ale setkání s agresivním idiotem, který cíleně zaútočí je to, čeho se obávám pokaždé když vyjíždíme. Musíme se vzájemně vychovávat.
Pepa H.


Beran Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele PepaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

Vojda



Věk: 57
Založen: 11. 03. 2007
Příspěvky: 173
Bydliště: Nové Jirny

Motorka: VT750
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 24 leden, 2008 17:20  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Dobře si to odhadl jezdí na kamionu a těch agresivních je dost takže můžu posuzovat neříkám že jsem dokonalej i mezi náma sou pitomci měl by každej přemešlet než na to sedne nebo do auta a srovnat si to a hlavně si vyhovět na silnici sme si všichni rovni je uplně jedno kdo co dělá a na čem jede chce to trochu přemešlet


Panna Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele VojdaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Monkey
Anonymní







PříspěvekZaslal: pá 25 leden, 2008 01:56  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Networ máš pravdu. Všichni tovědí, ale nikdo to neřeší. Dovezeš motku s 58 Kw a potřebuješ ji přihlásit.. Co udělá? Necháš si přeložit "techničák" a s tím potom uděláš to vítězné kolečko, kde na konci máš napsáno v TP (do) 25 Kw.
Samozřejmě mají pravdu ti, kdo říká že chybí slušnost a ohleduplnost na silnici..


  
Simox



Věk: 38
Založen: 11. 11. 2006
Příspěvky: 302
Bydliště: Praha

Motorka: Honda VT 1100 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 25 leden, 2008 16:24  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Vždycky než vyjedu z garáže si vzpomenu na jedno heslo.

KAŽDEJ NA SILNICI SE TĚ BUDE SNAŽIT ZABÍT. Tak k němu tak přistupuj.......


Lev Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele SimoxZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Eddie



Věk: 45
Založen: 23. 09. 2007
Příspěvky: 119
Bydliště: Libochovany

Motorka: Shadow VT 600C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 25 leden, 2008 19:36  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Když je řidič magor, je jedno co pilotuje. Na nás ostatních je "jen" to nejtěžší, včas je rozpoznat... Sad


Blíženci Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele EddieZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
kuboš
Anonymní







PříspěvekZaslal: ne 27 leden, 2008 22:17  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zdarec palec, jak si tady procitam ty clanky tak je to hruza! mate pravdu ten kdo ma silnicku neco jako R1.... tak nebude jezdit v dedine 50 povali tam 150! ono mu to ani neprijde ze jede tak rychle! Mam skolu u frekventovane silnici a asi tak 2-3 km rovinka! v lete me staci jak ty blazni jedou ve trecha vseci po zadnich a vali asi tak 150km/h! Ten kdo si koupi takovou motorku tak na ni zezacatku jezdi pomale a ma z teho i strach ale behem 2-3 mesicu si mysli ze to umi a jezdi jak hovado...sere na nejaky predpisy, policajtum zamava a jede dal! nechcu tady do nekoho valit ze jezdi silnicky jak hovada ale meli by se nad sebou zamyslet! Mel jsem kamosa kterej nezvladl predjizdeni do kopca na nejake 6tistovce a pokacel strom! takovy lidi jsou blazni....hodne ujetych kilometru a stastnou cestu chopper


  
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr