Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
adamte



Věk: 56
Založen: 16. 07. 2008
Příspěvky: 219
Bydliště: Praha 1

Motorka: VT 750 shadow c2 RC44
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 22 červenec, 2008 09:18  Předmět:  Chrom Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zdravím všechny a chtěl bych se zeptat čím se dá nejlépe zrenovovat a vyčistit chrom. (místama mi prolejzá rez, hlavně na chromovanejch doplňkách) Předem dík za odpovědi. Martin


Kozoroh Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele adamteZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 22 červenec, 2008 09:49  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

doporučuji HLEDAT něco se tu už probíralo...

http://www.shoc.cz/viewtopic.php?t=55
http://www.shoc.cz/kb.php?mode=article&k=8

zaručeně se najdou i další pasty a vaty, nicméně bacha na silichrom dost škrábe. Některé hlavně druhovýrobové díly jsou pouze niklované a tak se snadno poškrábou.

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
John Deer



Věk: 54
Založen: 12. 03. 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Praha

Motorka: VT 800 C U.S.verze
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 22 červenec, 2008 09:53  Předmět:  Chrom Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj,zřejmě tě moc nepotěšim,ale ronovace chromu je prakticky nemožná Sad Pokud poškození dosáhlo stádia rezu,není cesty zpět!! Dá se "oživit" jemně poškrábaný nebo zašlý,ale rez=konec Surprised Přikládám již známé fotky "Sůl je sviňa" pokoušel sem se to (drhnout, čistit,leštit, brousit) všim možnym a nemožnym (Silichrom. Mesiing. Ata, smirek brzdovka) a Surprised


rez II.jpg
 Komentář:
Rez největší nepřítel Choppersona
 Velikost:  69.77 kB
 Zobrazeno:  7825 krát

rez II.jpg

Rez.jpg
 Komentář:
 Velikost:  63.45 kB
 Zobrazeno:  7825 krát

Rez.jpg



Býk Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele John DeerZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 22 červenec, 2008 10:15  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Chromování je vlastně pokovení, to znamená, že na spodní vrstvu je nanesena tenká vrstva chromu, a kde o tuto tenkou vrstvičku přijdeš je konec. Kvalitní chrom je to docela náročná práce.


Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
adamte



Věk: 56
Založen: 16. 07. 2008
Příspěvky: 219
Bydliště: Praha 1

Motorka: VT 750 shadow c2 RC44
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 22 červenec, 2008 10:26  Předmět:  chrom Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

No to tě teda fakt lituju,játo teda takhle vůbec nemám. Já to mám vlastně jenom trochu na chromech předního plexi,rám př.blatníku,nosič. (prostě jen na doplňkách a jenom pár ťupek) Na samotný motorce mám chromy maximálně poškrábané a trošku nahnědlý kolena od výfuku. A to jsi už tak koupil nebo ti to udělala ta sůl? Když tak nad tím přemýšlím co bych s tím na tvým místě dělal tak mně napadá jedině stříbřenka nebo nejakej chromovej sprey jestli něco takovýho existuje ale sorry že ti takhle radim, ty už jsi si s tím určitě nějak poradil. Martin


Kozoroh Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele adamteZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 22 červenec, 2008 10:36  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jediná možnost je postižené díly demontovat, nechat vyčistit vyleštit a nechat znovu nachromovat. Pozor na kvalitu ne každý chrom je super, vyplatí se připlatit, podklad měď a pak teprve chrom. Povrch je daleko kvalitnější.M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

John Deer



Věk: 54
Založen: 12. 03. 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Praha

Motorka: VT 800 C U.S.verze
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 22 červenec, 2008 17:41  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tak Tak, nechat chemicky odstranit starý CR, zato zaplatit slušný bakšiš USD znova nachromovat ,zaplatit ještě více Embarassed a poté dedukova zda nebylo lepší koupit věc novou mad Jinak CR je nelakovatelný !!


Býk Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele John DeerZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
jackol



Věk: 49
Založen: 09. 07. 2008
Příspěvky: 15


Motorka: VT750C
blank.gif
PříspěvekZaslal: út 22 červenec, 2008 20:35  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zdravím Vás všechny. Možná teď trochu odbočím od tématu, ale rád bych se touto cestou optal, zda máte někdo tip nebo radu, jakým způsobem ošetřovat, popř. leštit chromované plasty? Myslím, že se jedná o velice citlivou záležitost, protože jsou tyto chromy "lehce-poškrábatelné" (mám nový stroj a už se mi to povedlo). Pravda je, že těch plastových dílů je na motorce požehnaně... V návodu popisují použití "mýdlové vody", jenže ta nadělá jen šmouhance a takové ty dobře "zaschlé" mouchy drží jak čert. Mám takový pocit, že je třeba to s leštěním nepřehánět. Jaké máte názory na takové univerzální "čistící pěny" ve spreji? Omlouvám se, pokud bylo toto téma již někde dříve probíráno.
Díky, Honza


Kozoroh Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele jackolZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 22 červenec, 2008 21:33  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

JONN DEER - Já jsem nechával dělat ráfky na veterány v Plaňanech u Kloudy, dělal i to co jiný neuměli motorky auta všechno pletený ráfky prostě na co si vzpomeneš. www.motorafky.cz - Je to takovej trochu bručoun ale umí. Čusky Very Happy M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

John Deer



Věk: 54
Založen: 12. 03. 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Praha

Motorka: VT 800 C U.S.verze
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 23 červenec, 2008 10:31  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj Míro, toho pána znám ještě z dob kdy mi přeplejtal mou Hondičku CM 450. to bylo v 90,letech ,ceny ještě lidové a chování v rámci získáni klientely vstřícné! Dnes si Pán řekl za sundání chromu (ne zpětné pochromování) a přepletení nerez drátama cca 6.000.- USD To už mi moc "lidovost" nepřipomínalo Embarassed


Ho 450.jpg
 Komentář:
Začátky vstupu do světa Chopeerau
 Velikost:  29.49 kB
 Zobrazeno:  7717 krát

Ho 450.jpg



Býk Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele John DeerZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 23 červenec, 2008 13:23  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

No oni nerez dráty nejsou zrovna levný, ale dělá dobře, možná by se sehnalo něco levnějšího ale aby to bylo dobře udělaný.M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Gorky



Věk: 34
Založen: 04. 11. 2006
Příspěvky: 800
Bydliště: Kralupy n Vlt, Velvarská 197, 27801

Motorka: Honda VT 1100c sc18
confederate.gif
PříspěvekZaslal: st 23 červenec, 2008 14:17  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Co se týče výpletu tak v Radotíně to dělá jeden chlápek vlastní nrezový dráty, protože to dělá hlavně na krosky. Nechával jsem u něj vypléct jawácký kola a vyšlo mě na 1250,- jedno ale prý už taky musel zdražit. Bohužel momentálně na něj nemam kontakt.

_________________
Smrt jen uzavírá pověst člověka a rozhoduje, zda je dobrá, či zlá.

Panna Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele GorkyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Lexani

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr