Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 22 červenec, 2008 18:23  Předmět: Grrrr ! Vodní chlazení VT 750 Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Chtěl bych se s Váma podělit o jednu zkušenost.
Již nějaký čas jsem měl pocit že se mi moje Máňa nějak přehřívá. Kontrolka přehřátí se mi rozsvítila pouze jednou, voda v expanzní nádržce byla a přesto jsem měl pocit že teplota není nějak v pořádku. A tak jsem ji moc nehonil a problém pořád nějak tak odkládal. Až dnes jsem se zbláznil a začal hledat kde je zakopaný pes.
Think
1) Nejprve jsem se vydal po stopách termostatu. Sundal nádrž, plastové kryty krku řízení a tam jsem ho objevil vedle druhého nalévacího otvoru. Vyndal jsem ho ven a hodil do vařící vody a on fungoval. Tak jsem Máňu nastartoval, ale žádnou vodu to nevyhazovalo. Řekl jsem si ouha to bude pprů... a vrátil ho nazpět.
Think
2) Potom jsem začal hledat vodní pumpu. Ta je vlevo dole pod alternátorem a nešla mi pořád vyndat. Povolil jsem hadice sundal je dolů a ...? Žádná voda. Pumpa mi nešla sundat a mám podezření že by musel celý motor ven. Tak jsem vše zase nasadil zpět.
Think
3) Nakonec jsem začal nalévat horním nalévacím otvorem vedle krku řízení vodu a ono to od někud teklo. Co s tím? Bylo to od chladiče a tak musel dolu. To znamená sundat levou stupačku, padáky i výfuk a po chvíli byl chladič venku. Byl prasklý v místě horního uchycení.
Evil or Very Mad
A co z toho plyne za poučení? Voda v expanzní nádržce vůbec nic neznamená. Dejte na své instinkty a problém neodkládejte!!!




Naposledy upravil Jerry dne út 22 červenec, 2008 20:38, celkově upraveno 1 krát
Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 22 červenec, 2008 20:01  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

2 Jerry: hladina v nádržce funguje dobře, ale pouze tehdy když je celý "chladící" systém těsný a dobře odvzdušněn v opačném případě jezdíš klidně bez vody.

Až chladič opravíš udělej kontrolu funkčnosti. Naplň nádržku a pomalu někde upouštěj vodu. Voda z nádržky musí systém doplňovat Exclamation Když tomu tak nebude, někde to přisává vzduch Exclamation



kdo vám ty motorky navrtává Smile

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 22 červenec, 2008 22:07  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Když okruh motoru má nějakou netěsnost, chladič hadice vodní pumpa atd. okruh se vesele zavzdušní a voda spíš do expanzky uteče ,protože je dole. Slouži pouze k vyrovnávání tlaku teplé a studené kapaliny a to pouze za předpokladu že je hlavní okruh v pořádku. Když povolím víčko na expanzce a víčko na dolévacím hrdle u řidítek, voda klidně uteče do expanzky - prostě se vyrovnají hladiny. Very Happy M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 22 červenec, 2008 22:37  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Nádržka doplňuje systém kapalinou a vyrovnává tlaky.
Voda z systému do nádržky vytéct nemůže, pouze obsah přívodní hadičky. Její přívod je z nejvyššího bodu systému. V případě, že je v systému někde netěsnost a voda uniká, systém si přisaje z nádržky reservní kapalinu....

Jestli netěsní například uzávěr, nemůže systém kapalinu z nádržky nasát a dojde k tomu co popsal Jerry. Nádržka je naplněná a v systému voda chybí...

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 23 červenec, 2008 00:11  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

No já to tak myslím, při netěsnosti okruhu motoru se chladicí okruh zavzdušní a žádná expanzka tomu nepomůže. Very Happy M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 23 červenec, 2008 09:50  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Potřeboval bych sehnat svaření nebo letování hliníku. Nevěděl by někdo o něčem? Nový chladič stojí přes 13000,-Kč. d'oh!


Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 23 červenec, 2008 13:53  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zkus www.volny.cz/trifido Very Happy M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 23 červenec, 2008 14:53  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

byl jsem se pozeptat k odborníkovi a ten pravil že nejlepší je tmel. Prodává se prý speciální na chladiče a je to jednoduché a spolehlivé. Uděláš to za 5 minut, pouze řádně odmastit Exclamation

co tohle Question osobně jsem to nikdy nezkoušel, ale podobných tmelů je na trhu spousta

TEKADOM AQUAKIT
dvousložková epoxidová hmota na rychlé opravy i ve vlhkém prostředí. Je vhodný pro spáry, praskliny, průsaky u radiátorů, expanzních nádrží, palivových čerpadel a nádrží, chladičů apod. Tmel má dobrou chemickou odolnost, lze jej opracovat broušením, vrtáním, může jej natírat. Vhodný pro styk s pitnou vodou. Má zvýšenou tepelnou odolnost až + 150 °C.
Balení: dvousložkový váleček na blistru.

další:
http://www.hortex.cz/cz_katalog_hortex_01.html

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 23 červenec, 2008 18:15  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Děkuji za rady, ale už to mám u p.Hazdry z Benátek. Míra P. zná. Bude to stát cca 700,- Kč a kvalita je prý vysoká. Prý dávali dohromady i zkroucené krosácké chladiče a dodnes jsou O.K. Ještě jednou dík.


Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 23 červenec, 2008 21:50  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jerry já Zdenka Hazdrovýho znám už leta a když už nikdo nevěděl, tak on jo. Sice mu to někdy trochu trvá ale pozdravuj ho. Čusky ať to dobře dopadne. Very Happy M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Anonymní








PříspěvekZaslal: ne 14 prosinec, 2008 21:58  Předmět:  Oprava chladiče Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zdravim vás. Mi chladič prosakoval nahoře u toho poutka na šroubek.
Ale mam sikovného kamaráda ktery to oblil tekutým kovem a vypadá že to bude držet. Enjoy


  
Grizzly
Kapitán


Věk: 63
Založen: 27. 12. 2006
Příspěvky: 918
Bydliště: Brno

Motorka: VT 600
confederate.gif
PříspěvekZaslal: po 15 prosinec, 2008 17:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Pánové VZDUCH v chladícím okruhu je sviňa, nepodceňovat, devastace motoru jako celku, je nasnadě!!

_________________
Image
ZDAR Grizzly

Rak Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele GrizzlyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr