Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
barat
Anonymní







PříspěvekZaslal: pá 12 leden, 2007 08:44  Předmět:  pridavne svetla Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

zdravim tu je barat z bratislavy
mate tu rozne veci a tak mam pocit ze sa vyznate. mam vt600c a chcel by som dat dopredu pridavne svetla ale ma upozornuju ze to moze byt problem ze to nevydrzi alternator. aky je tvoj nazor? mam prirucku "ab baujahr 1988" ale nekompletnu nemam tam el.vykony alt.,svetiel ap.takze ak mozete hodte, radu budem vdacny
zatim sa maj a pozdravujem "bratov cechov"
barat


  
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 12 leden, 2007 09:04  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já mám přídavné světla zapojené jako dálkové a v hlavním světlometu dálkové vypnuty. Tudíž na podávačky svítí pouze hlavní světlomet a na dálkové boční světla. V noci je osvětlení dálkovými světli dost dobré. Předpokládám, že nárůst 60W alternátor utáhne a baterku to nevybíjí, měřeno to nemám. Zapojit přidané světla jako potkávací a svítit na 3 světla najednou se bojím, předci jenom je to 120W navíc a taky motor je dost často při couračkách podtáčený a výkon alternátoru nedostatečný. Někdy jezdím při delších jízdách na efekt se zapnutými dálkovými světli.
Jak jsi na tom ty? Co ty na to?

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Mako



Věk: 60
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 859
Bydliště: Praha

Motorka: VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 12 leden, 2007 09:41  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj, o světlech jsem uvažoval na začátku. Tato myšlenka byla opuštěna páč… „tři světla má skoro každej“. Světelnej nárůs je ale bombovej!
Teď bádám kam jinam přídavná světla dát jaká ? Většinou jsou stejná a nebo krásná za 7500,-Kč mad
V českém manuálu uvádějí výkon dobíjení 310W/5000 ot/min což by mělo stačit. Ale jsou zkušenosti, že třeba není dobré dávat silnější žárovku do hlavních světel, prý to odnáší regulátor napětí????
Jinak na dálková jezdím skoro celý den. (stejně plechovkáři nečuměj bití )


Blíženci Pohlaví:Muž Kočka OfflineOsobní galerie uživatele MakoZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Lexani

Mako



Věk: 60
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 859
Bydliště: Praha

Motorka: VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 12 leden, 2007 09:42  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jinak zdravíme Bratislavu.


Blíženci Pohlaví:Muž Kočka OfflineOsobní galerie uživatele MakoZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
lemmy
Anonymní







PříspěvekZaslal: pá 12 leden, 2007 12:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já jsem koupil motku po výměně alternátoru i regulátoru dobíjení se zapojenými světly - 3 potkávací a 3 dálková takže svítilo všechno pořád .... skutečné dobíjení bylo na hranici (13,00-13,2 V, optimální je 14,2-14,7 V) což baterku při optimálním provozu jakž-takž udrželo, problém by byl dlouhodobý, kdy by alternátor odcházel neustálým přetížením. Teď jsem světla zapojil tak že potkávací je pouze orig. světlo dálkové taky ale při jízdě např po dálnici se můžu pustit přídavná dálková ..... takže systém přídavných dálkových jako u auta.


  
NAVI



Věk: 34
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 2275
Bydliště: Pardubice

Motorka: Honda - VT 600 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 13 leden, 2007 18:32  Předmět:  pridavne svetla Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj všichni. Taky jsem nad tím uvažoval, ale když uvážím že tři světlá už má skoro každý, tak pořád váhám. PS : je fakt, že ten motocykl s třemi světli vypadá moc hezky Good


Kozoroh Pohlaví:Muž Had SkrytýOsobní galerie uživatele NAVIZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lexani

petr.ccc



Věk: 51
Založen: 07. 06. 2008
Příspěvky: 362


Motorka: Honda Shadow VT600
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 27 září, 2008 18:51  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Budu montovat přídavná světla a asi to zapojím na poziční žárovku. Jenom by mne zajímalo, jestli to musím zapojit přes relátko. Ve světlech jsou slabé asi 10W žárovky.


Váhy Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele petr.cccZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 27 září, 2008 21:08  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Omlouvám se že odbočuji od tématu, ale chtěl bych vědět zda by se dalo zapojit zpožďovací relé na světla, tak jak se to montuje do aut, že se světla rosvítí až zhruba po deseti vteřinách po nastartování, jednak by to šetřilo baterku a nezapoměl by člověk svítit. A ještě bych chtěl zapojit benzínové čerpadlo tak aby běželo už po zapnutí klíčku, já osobně používám k vypnutí a zapnutí zapalování klíček a ne červený vypínač na řidítkách. Myslím že obě úpravy by neměli ničemu vadit. Bohužel nemám el. schéma. Embarassed M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
petr.ccc



Věk: 51
Založen: 07. 06. 2008
Příspěvky: 362


Motorka: Honda Shadow VT600
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 27 září, 2008 22:46  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tady je el. schéma které dal do článku o zapojení alarmu Petr:

http://www.shoc.cz/uploads/alarm/schema_vt1100c3_po2000.gif


Váhy Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele petr.cccZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 28 září, 2008 05:34  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jak to tady čtu mám pocit že riskuju, ale zatím v pohodě. Podařilo se mi zapojit pomocí dvou relátek přídavná světla tak, že se mi přední přídavná světla přepínaji spolu s dálkovým světlem a to tak že na potkávací svítí seriovým zapojením a na dálková paralelním. To znamená že přepínám mezi 6V a 12V na světlo.


Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 28 září, 2008 18:20  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

No schéma je pěkný, ale su volaký zmetěný, americky neumím a tak si jen domejšlím co by to asi mohlo být a o barvách jednotlivých vodičů tak tam jsem vedle Sad M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
petr.ccc



Věk: 51
Založen: 07. 06. 2008
Příspěvky: 362


Motorka: Honda Shadow VT600
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 28 září, 2008 18:38  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Bl - černý
Y - žlutý
Bu- modrý
G - zelený
R - červený
W - bílý
Br - hnědý
O - oranžový
Lb - světle modrý
Lg - světle zelený
P - růžový
Gr - šedý


Tak to jsou barvy. Pomůžeme jak můžeme. Very Happy


Váhy Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele petr.cccZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 29 září, 2008 21:29  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Díky, snad se nějak prokoušu, pro změnu zase hledám zpožďovací relé na světla, táta to měl kdysi na stodvacítce, ale bohužel Sad M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 02 listopad, 2008 01:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tak jsem se konečně dostal k tomu že jsem propojil relátko k benzínovému čerpadlu a výslek se dostavil, zapnu klíček pumpa zacvaká napumpuje a to je to co jsem přesně chtěl, abych netrápil startér než se napumpuje benzín. Na světla taky dojde akorát nevím kdy Very Happy M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
NAVI



Věk: 34
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 2275
Bydliště: Pardubice

Motorka: Honda - VT 600 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 02 listopad, 2008 10:56  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj pánové, s těma světlama bych taky potřeboval poradit Embarassed


Kozoroh Pohlaví:Muž Had SkrytýOsobní galerie uživatele NAVIZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HondaMCH

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 02 listopad, 2008 17:42  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Na netu v automatické rosvěcení světel je několik chytrých krabiček ale táta kdysi měl v autě zpožďovač takže se světla rosvítili asi po deseti vteřinách. to by se mi asi líbilo nejvíc. Čusky. M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Leoš Pejřimovský



Věk: 47
Založen: 15. 01. 2009
Příspěvky: 1
Bydliště: Roudnice n.L.

Motorka: VT 750 C4
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 15 leden, 2009 14:25  Předmět:  Přídavná světla Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zdar pánové, potřeboval bych též poradit s přídavnými světly. Chtěl bych svítit vždy všemi třemi. Co je potřeba vyměnit a je lépe pořídit světla s dvouvláknovými žárovkami nebo s halogeny? Poraďte, kdo víte. Díky Leoš


Střelec Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie uživatele Leoš PejřimovskýZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr