Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
goldi



Věk: 66
Založen: 15. 07. 2008
Příspěvky: 436


Motorka: Honda VT 1100 Shadow spirit
yugoslavia.gif
PříspěvekZaslal: so 11 duben, 2009 19:04  Předmět:  Střílení z výfuků Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

ahoj,může mi někdo poradit proč při ubrání plynu,většinou 2-3 rychlost je slyšet střílení z výfuků?Jedná se o VT 1100 Shadow spirit.Díky
Help

_________________
Image

Panna Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele goldiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
BEECH
jednatel


Věk: 66
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Mariánské Lázně

Motorka: VT 1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 11 duben, 2009 19:33  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

nastává dekomprese- máš tam laďáky nebo origo???

_________________
Over the bridge where you start to believe
Down at the edge of the rainbow
Dark is the night though it's in another time
Follow the light of your shadow

Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele BEECHZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
goldi



Věk: 66
Založen: 15. 07. 2008
Příspěvky: 436


Motorka: Honda VT 1100 Shadow spirit
yugoslavia.gif
PříspěvekZaslal: so 11 duben, 2009 20:27  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

mám origo z výroby,loni to nedělalo,jen teď po zimě.Měl jsem v nádrži benzín s velfobinem,ale ten je dávno fuč Cool

_________________
Image

Panna Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele goldiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lexani

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 11 duben, 2009 22:28  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Mě seřídily bohatost směsi tak že mi to taky střílelo jak u Verdenu, ale to jsem měl laďáky. Pomohlo potom povolení šroubků bohatosti směsi na každém karburátoru o čvrt otáčky, projet a když tak o další čtvrtku, já to měl asi na třikrát a od tý doby dobrý. Popřípadě najít někoho kdo to slyší a umí nastavit. Embarassed M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Pepa



Věk: 66
Založen: 11. 03. 2007
Příspěvky: 62
Bydliště: Tábor-Opařany

Motorka: VT 600 SHADOW
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 11 duben, 2009 23:48  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj Goldi,
nejprve proč to střílí po "ubrání plynu"

- u karburátorové verze
dojde k uzavření škrtící klapky karburátoru a tím dojde k výraznému ochuzení směsi. Benzin se do směsi dostává pouze z volnoběžného systému a přes "bypasy" kolem klapky pokud je daný karburátor má. Pod klapkou je vysoký podtlak. Směs je tak chudá, že je pod hranicí zapálení.
Do výfuku odchází tedy po několik cyklů nespálená směs. Následující zážeh nahromaděné nespálené směsi ve výfuku je právě střeílení do výfuku. A teď proč to vlastně zapálí až ve výfuku. Jsou dvě možnosti.
- motor byl před decelerací pod výkonem a tak produkoval výfukové plyny o vysoké teplotě. Tím došlo k ohřevu některé zeslabené části uvnitř výfukového potrubí a ta způsobila zážeh nespálené směsi ve výfuku po deceleraci
- nebo - několik cyklů byla směs pod hranicí zážehu a pak to prostě jednou nahodile ve válci zapálilo a ve fázi výfuku to zapálio nahromaděnou nespálenou směs ve výfuku

- u vstřikování je to ve své podstatě velmi podobné. Rozdíl je pouze v tom, že dávkování paliva je dáno pouze a jenom mapou řízení ECU (řídící jednotky) současně se všemi dalšími prametry jako je předstih zážehu atd. Celý systém ( a výfukové potrubí je jeho nedílnou součástí) by měl být naladěn tak, aby při dceleraci k těmto negativním projevům nedocházelo.

Zcela legitimní dotaz je - zda jsi zasáhl do systému - např. instalací nových "zvučných / laděných" tlumičů výfuku.

Tlumič výfuku není pouze požírač krásných Very Happy zvuků spalovacích motorů, ale má i vliv na výplach motoru (může být pozitiví i negativní) která se projevuje na účinnosti motoru a tím i na výkonových parametrech ...

Takže ve své podstatě "jednoduchá Smile" motorářská fyzika - termodynamika

Takže má odpověď proč to střílí je ve výše uvedeném textu.

A teď jak na to - jsou dvě cesty jako v každé pěkné pohádce
- zajistíš výrazné ochuzení směsi při deceleraci , aby nedocházelo k náhodnému zážehu v motoru nebo ve výfuku od některé výrazně ohřáté části
- zajistíš aby se směs nedostala při decelerci pod hranici zážehu, tedy nedojde k hlubokému ochuzení směsi.

Takže to je má troška do motorářského mlýna.

Ladičům zdar.
Pepa H.


Beran Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele PepaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Mako



Věk: 60
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 859
Bydliště: Praha

Motorka: VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 12 duben, 2009 09:07  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Pepo - krásný popis ! Good

Goldi závěr = nech si jí seřídit, je bohatá směs. Ať je příčina jaká-koli, jiné výfuky (laděné, vykuchané či navrtané), nebo je jen dlouho neseřízená.

_________________
Dejte svým láskám volnost a svobodu. To jediné je k Vám připoutá !

Blíženci Pohlaví:Muž Kočka OfflineOsobní galerie uživatele MakoZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Lexani

Saints



Věk: 42
Založen: 08. 12. 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Bratislava

Motorka: Honda Shadow VT750 C4
slovakia.gif
PříspěvekZaslal: ne 12 duben, 2009 09:17  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

A v prípade, že nemáš nastavené správne ventily, može tiež dochádzat k strielaniu do výfuku? Čo by sa potom stalo?


Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele SaintsZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
goldi



Věk: 66
Založen: 15. 07. 2008
Příspěvky: 436


Motorka: Honda VT 1100 Shadow spirit
yugoslavia.gif
PříspěvekZaslal: ne 12 duben, 2009 09:23  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Díky kluci,hlavně Pepovi,to byl výklad hodný profesora,hned to hodím do servisu ať to seřídí,čauky všici a hurá na moto,dnes bude až 23st.C. Cool

_________________
Image

Panna Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele goldiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 12 duben, 2009 09:53  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já to dla jednou do Honda servisu (Deyl a Šulc) a od té doby to střílí.
Závěr: Není servis jako servis.

_________________
Image

Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Grizzly
Kapitán


Věk: 63
Založen: 27. 12. 2006
Příspěvky: 918
Bydliště: Brno

Motorka: VT 600
confederate.gif
PříspěvekZaslal: ne 12 duben, 2009 10:28  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zkontroluj dotažení výfukových přírub u válců, pokud se tam přisává čerstvý vzduch střílí výfuky. song

_________________
Image
ZDAR Grizzly

Rak Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele GrizzlyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
goldi



Věk: 66
Založen: 15. 07. 2008
Příspěvky: 436


Motorka: Honda VT 1100 Shadow spirit
yugoslavia.gif
PříspěvekZaslal: ne 12 duben, 2009 17:22  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tak všem díky za rady,zase jsem o něco chytřejší.Mám domluvený servis u známého,v týdnu se na to podívá a komplet so seřídí a vyčistí.Zdraec goldi Enjoy

_________________
Image

Panna Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele goldiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Slipak
Anonymní







PříspěvekZaslal: út 14 duben, 2009 12:07  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Grizzly ďakujem za radu idem tie skrutky povolit až to ešte lepšie poprdkáva Shocked veď to mi robí veľkú radost nie len v uchu ale i na srdci a určite nie som sám takto posihnutý chopper
Mám odskúšané na mojej láske VT 750 C2 že keď jej doprajem 100 octanový benzín ona mi to vráti práve krasnejším zvukom a nemyslím že jej to škodí Boo hoo! preto som pri poslednej výmene oleja filtrov a sviečiek vôbec nenastavoval ventile aby sa mi to strieľanie nestratilo popiskovat is resp. až viem presnejšie čím sa stratí preto neplánujem urobiť viac zásahov na raz aby som to vrátil do srieľania.
AHOJ NA CESTE.


  
HondaMCH

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 14 duben, 2009 14:52  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Hlavně aby se ti mezi přírubou a hlavou brzy nevypálila díra Shocked M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
goldi



Věk: 66
Založen: 15. 07. 2008
Příspěvky: 436


Motorka: Honda VT 1100 Shadow spirit
yugoslavia.gif
PříspěvekZaslal: pá 17 duben, 2009 21:58  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tak dnes opraveno,seřízeno,nestřílí.Díky za rady,čauky všichni Very Happy

_________________
Image

Panna Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele goldiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr