Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
bari



Věk: 68
Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Netolice

Motorka: vt 600 C Shadow
blank.gif
PříspěvekZaslal: po 16 březen, 2009 12:13  Předmět:  Svíčky VT 600 čištění Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zdravím majitele VT 600, hlavně ty šikovnější. Můžete mi poradit jak se vymontují k vyčištění svíčky k VT 600, co mám všechno odmontovat?

Díky za pomoc, Bari.


Býk Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele bariZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Taťka



Věk: 77
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 310
Bydliště: Mladá Boleslav

Motorka: VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 16 březen, 2009 14:34  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Pokud jsi už někdy nějaký svíce měnil, tak není co řešit. Sundáš fajfky (levá přední a pravá zadní mají takový těsnící talířek a jdou ztuha) a vyšroubuješ svíčky (jde to i klíčem na svíčky z výbavy motorky). Že budou čtyři určitě víš. Čistit opatrně dráťákem, upravit vzdálenost kontaktů na 0,8 až 0,9 mm. Při zpětný montáži použitých utáhnout rukou nadoraz a pak 15 st, ne moc " na krev". Není se čeho bát...

_________________
Život nemá barvu šedou, když jsi v sedle Hondy SHADOW.

Střelec Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele TaťkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
bari



Věk: 68
Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Netolice

Motorka: vt 600 C Shadow
blank.gif
PříspěvekZaslal: út 17 březen, 2009 09:37  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Taťko díky, raději jsem se zeptal. Motka je mi drahá Smile Smile , vždyť víš sám.

Zdravím všechny šediváky. chopper


Býk Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele bariZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lexani

bari



Věk: 68
Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Netolice

Motorka: vt 600 C Shadow
blank.gif
PříspěvekZaslal: út 17 březen, 2009 15:59  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Chvíli jsem ještě hledal na netu. Už to tady někdo publikoval, tak jen pro usnadnění majitelů VT 600 dílenský manuál ke stažení (39 MB) : http://www.k1400.cz/chopper.htm

Smile


Býk Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele bariZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pepa



Věk: 66
Založen: 11. 03. 2007
Příspěvky: 62
Bydliště: Tábor-Opařany

Motorka: VT 600 SHADOW
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 18 březen, 2009 18:41  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj pánové,
svíčky se v řádném případě nečistí drátěným kartáčem. Tak akorát závit
a nebo vnější elektrodu z venku, ale kvůli tomu to asi nikdo nerozebírá. Pokud se čistí tak výhradně pískováním. Jinak je nejlepší po 10 000 km je uložit do kulatého šanonu v rohu garáže a namontovat nové.
Pepa H.


Beran Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele PepaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 18 březen, 2009 19:41  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Pokud mě neklame paměť tak se svíčky pískovaly na dvoutaktech a to po druhé světové válce když nebyli nový k mání. Jinak je možno použít mosazný kartáč a nebo elektrody očistit opatrně třeba nožem a izolátoru se vůbec nedotýkat. Dnešní svíčky vydrží opravdu dlouho a spíš to řešit včasnou výměnou. Stejně má jen dvě možnosti, pálí nebo nepálí a žádný čištění ji život neprodlouží a vyměníš ji podle manuálu dřív než ti doslouží. Shocked M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 18 březen, 2009 20:04  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

mám to zažité jako Míla. Ona zažitá praxe různých generací a různých zájmových skupin bude asi jiná.

Když jsem se hrabal v motorech ve většim tak se svíčky vypalovaly, smirkovaly, kartáčovaly, nastavovaly se vzdálenosti kontaktů a u některých měnily i odrušovací odpory. Jak píšu jiný kraj jiný mrav. Hlavně fakt bacha na ten izolant ať si tam neuděláš vodivý spoj

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
NAVI



Věk: 34
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 2275
Bydliště: Pardubice

Motorka: Honda - VT 600 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 18 březen, 2009 20:58  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já čistím vzduchovou pískovačkou, mám ji ještě po dědovi, ale po 8000 tis. sem je měnil a letos to udělám znovu. hell


Kozoroh Pohlaví:Muž Had SkrytýOsobní galerie uživatele NAVIZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pepa



Věk: 66
Založen: 11. 03. 2007
Příspěvky: 62
Bydliště: Tábor-Opařany

Motorka: VT 600 SHADOW
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 18 březen, 2009 21:07  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Chlapi,
není to jiný kraj jiný mrav. Pracuji v oboru zapalovacích systémů a jejich diagnostiky teprve 25 let. Svíčka je sice špunt do motoru, ale má mnoho vlastností, které nejsou vidět a přesto výrazně ovlivňují startovatelnost motoru, spotřebu paliva a částečně i výkonové parametry zejména v přechodových stavech. Tady nemluvím o zalepené svíčce motoru, který "baští" olej. Životnost svíček je dána jednak jejich konstrukcí a dále provozními podmínkami, kterým je vystavena. Pokud Vám tedy mohu doporučit pro 4 dobé karburátorové motory vyměňte ji po max. 15000 km. A to nekecám i když to píšu spisovně ... Very Happy
Pepa H


Beran Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele PepaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 19 březen, 2009 00:19  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já netvrdím Pepo o nikom že něčemu nerozumí a ani bych si to vůdči nikomu nedovolil, jen prostě považuji pískování dnešních svíček v roce 09 trochu za přežitek, asi tak jako kdybych scháněl ševce aby mi podrazil gumovky. Čusky Very Happy M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Pepa



Věk: 66
Založen: 11. 03. 2007
Příspěvky: 62
Bydliště: Tábor-Opařany

Motorka: VT 600 SHADOW
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 19 březen, 2009 21:25  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Mílo souhlasím,
pískování nikdy nedostne svíčku do původního stavu. Výměna je správné řešení.
Pepa H


Beran Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele PepaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Standa



Věk: 62
Založen: 21. 07. 2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Plzeň


czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 29 duben, 2009 13:00  Předmět:  svíčky Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

...máme sice už konec dubna a poslední příspěvek na toto téma byl v březnu Ale na vyndání svíčky z kráteru hlavy,jsem měl malou vychytávku:Na svařovacím drátu navařenou trubičku s 4kou závitem. Celej ten bazmek se našroubje na konec svíčky,pak ji trubkáčem povolit a za drát vytáhnout. No a stejnej postup při montáži nové. Kdo ji někdy měnil ,tak takového jednoduchého pomocníka ocení.


Štír Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele StandaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lexani

bari



Věk: 68
Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Netolice

Motorka: vt 600 C Shadow
blank.gif
PříspěvekZaslal: čt 30 duben, 2009 12:19  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Díky pánové za tipy a rady, svíčky jsou již vyčištěné a nové koupené. V origo nářadí je svíškový klíč, dlouhý s úchytem pro kontakt.špičku svíčky, takže se i dobře vytahuje a vrací zpátky. Teď mě spíš začíná strašit přední pneu - 100/90 -19, stojí v hondě bratru 3500. Dá se stím dělat něco jiného než zaplatit tuhle pecku ?
Ahoj vespolek, hezké poježdění všem. Smile


Býk Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele bariZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Simox



Věk: 38
Založen: 11. 11. 2006
Příspěvky: 302
Bydliště: Praha

Motorka: Honda VT 1100 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 30 duben, 2009 16:17  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Samozřejmě že se dá vždyť máš internet :

Seznam.cz
zadej pneu 100/90 r19 a vybírej si z obchodů které jí maj............

Jinak toho tady bylo o gumách už dost napsáno.


Lev Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele SimoxZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Mako



Věk: 60
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 859
Bydliště: Praha

Motorka: VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 01 květen, 2009 12:18  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj.
Svíce mám nové každých 6000km pří prohlídce. Montáž je snadná, ale potřebuje trochu zručnosti (ale né moc), není tam moc místa. Jen si dejte pozor, aby jste nešroubovali přez závit.

_________________
Dejte svým láskám volnost a svobodu. To jediné je k Vám připoutá !

Blíženci Pohlaví:Muž Kočka OfflineOsobní galerie uživatele MakoZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
HondaMCH

BEECH
jednatel


Věk: 66
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Mariánské Lázně

Motorka: VT 1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 04 květen, 2009 14:27  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

bari napsal:
Díky pánové za tipy a rady, svíčky jsou již vyčištěné a nové koupené. V origo nářadí je svíškový klíč, dlouhý s úchytem pro kontakt.špičku svíčky, takže se i dobře vytahuje a vrací zpátky. Teď mě spíš začíná strašit přední pneu - 100/90 -19, stojí v hondě bratru 3500. Dá se stím dělat něco jiného než zaplatit tuhle pecku ?
Ahoj vespolek, hezké poježdění všem. Smile

tak trochu k těm pneu- to je 1 z věcí, na kterých bys neměl šetřit- to je základní věc o ploše zhruba 50 cm čtverečních, které tě drží na silnici, zásadně bych koupil jen novou a ještě koukám na datum výroby- jestli je stará 6 měsícú nebo 8 nehraje velkou roli,ale třebaže nová a stará třeba 3 roky je už špatně ( i když bude se slevou), někdy se vyplatí si zajet do Reichu Enjoy

_________________
Over the bridge where you start to believe
Down at the edge of the rainbow
Dark is the night though it's in another time
Follow the light of your shadow

Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele BEECHZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr