Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Vlasta Janeček
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 12 červenec, 2010 19:07  Předmět:  převodovka a kardan HS VT 750 C2
12. 07. 2010
Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj lidi, mám dotaz k hlučnosti převodovky a kardanu.
Dosud jsem měl Hondu Shadow VT 750 z 1998 s řetězem. Minulý týden jsem koupil Hondu Shadow VT 750 C2 z 2007 s kardanem, dovezená z Kanady, na tachometru cca 2200 mil. Vyměnil jsem olej v motoru(Castrol 10W40), vyměnil jsem olej v kardanu (Castrol - převodový).
Měl jsem pocit, že by kardan měl být méně hlučný než řetěz, ale nějak je dost slyšet cvaknutí v převodovce při každém řazení a vůbec se mi zdá převodovka dost hlučná. Schválně jsem dal mášu na stojan, vyzvednul obě kola, zařadil jedničku. Myslel jsem, že by se prostě měl zadní kolo plynule a celkem bezhlučně otáčet, ale místo toho jakoby v kardanu nebo v převodovce něco na sebe naráželo, cvakalo.
Nikdy předtím jsem kardan neměl a proto uvítám jakýkoliv komentář k tomuto problému.

Moc díky

Vlasta


  
Lemmy



Věk: 50
Založen: 31. 01. 2010
Příspěvky: 69
Bydliště: Blatná

Motorka: VT 1100 C shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 12 červenec, 2010 19:58  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

nějaký zvuky z toho jít maj, to by chtělo slyšet .... do kardanu má přijít olej pro hypoidní soukolí.

_________________
U Hondy začíná a končí pořádná motorka !!!!!!!

Štír  Buvol OfflineOsobní galerie uživatele LemmyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 12 červenec, 2010 23:07  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jak píše Lemmy, jaký olej do diferencialu se už tady několikrát řešilo. Jinak když už máš zvednutou motorku, zařaď rychlost a vem za zadní kolo dopředu, dozadu a uslyšíš všechny vůle, něco v převodovce, něco v převodu na kardan a něco v diferencialu. Je to úplně normální a to že by byla závada v diferáku tomu nevěřím, ten by přežil dvě motorky Embarassed M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 12 červenec, 2010 23:10  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

diferák se "ladí" podložkama aby byl co nejméně hlučný. Jestli někdo měnil jen díly tak to může být hlučný

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 13 červenec, 2010 00:42  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Nemyslím si že by v motorce z roku 2007 někdo měnil soukolí diferencialu mad M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lemmy



Věk: 50
Založen: 31. 01. 2010
Příspěvky: 69
Bydliště: Blatná

Motorka: VT 1100 C shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 13 červenec, 2010 09:34  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Nevěřim že by někdo i v mototce z roku ´85 měnil soukolí v diferenciálu, leda že by to jezdilo bez oleje mad

To by chtělo slyšet!!!

_________________
U Hondy začíná a končí pořádná motorka !!!!!!!

Štír  Buvol OfflineOsobní galerie uživatele LemmyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

Vlastimil Janeček



Věk: 62
Založen: 12. 07. 2010
Příspěvky: 2
Bydliště: Všenory


czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 13 červenec, 2010 13:52  Předmět:  převodovka a kardan HS VT 750 C2 Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj, moc díky všem za včerejší diskusi k hlučnosti kardanu nebo převodovky.
Pořád nad tím přemýšlím. Petře, píšeš, že hlučnost kardanu se dá ladit podložkama. Vůbec nevím jak na to. Je někde nějaký manuál (i v angličtině), podle něhož bych si mohl udělat představu jak to vypadá.
Divný je, že ta hlučnost se zvedla po výměně oleje. Před výměnou to bylo méně hlučné.

moc díky za info.

Vlasta


Váhy Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele Vlastimil JanečekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 13 červenec, 2010 14:12  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Pozor, musí tam být hipoidní olej http://www.shoc.cz/viewtopic.php?t=2217&highlight=olej+diferencialu Jinak v tomhle vedru je všechen olej jak voda a zdá se být hlučnější úplně všechno. O nějakých podložkách vůbec neuvažuj nevím co by jsi s tím dokázal protože to se nastavuje pouze při výměně soukolí a to se prodává v páru, talíř-hruška a možná k tomu jsou i podložky. Kdyby to bylo špatně tak diferák ječí jak siréna. Dát správný olej a jezit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Shocked M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 13 červenec, 2010 15:42  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

co jsi dal přesně za olej?

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 13 červenec, 2010 19:30  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já mám v diferencialu toto http://www.motorexcz.com/produktyOnRoad/gear-oil-hypoid-detail_60 a ještě bych dodal že viskozita oleje je zhruba jako viskozita medu to znamená že je mnohem hustší než klasický převodový olej Shocked M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Vlastimil Janeček



Věk: 62
Založen: 12. 07. 2010
Příspěvky: 2
Bydliště: Všenory


czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 15 červenec, 2010 19:59  Předmět:  olej v kardanu Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Kluci, díky za podporu a za rady. Fakt to bylo tím olejem. Původně jsem tam dal převodový Castrol, ale fakt, že jsem tam pak při bližším zkoumání nenašel slovo hipoidní. Tak jsem hned koupil Shell, kde jsem to slovo našel, fakt hustší a je to hned jiný kafe. Takže jezdím, jezdím.
díky a mějte se.
V.


Váhy Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele Vlastimil JanečekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lemmy



Věk: 50
Založen: 31. 01. 2010
Příspěvky: 69
Bydliště: Blatná

Motorka: VT 1100 C shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 15 červenec, 2010 20:49  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

To víš dávno jsou pryč doby kdy se do všeho lilo AD-čko protože ho v JZD stály plný sudy vztekle se válet
tak ať to jezdí!!!! chopper

_________________
U Hondy začíná a končí pořádná motorka !!!!!!!

Štír  Buvol OfflineOsobní galerie uživatele LemmyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 15 červenec, 2010 22:48  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Pamatuju převodové oleje s označením C, ten se dal při mínus 20 štípat sekerkou a v létě tek jak voda. To byla pánové viskozita Sad M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr