Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 15 červenec, 2010 08:06  Předmět:  Bioethanol E85 Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

zkoušel někdo krmit mašinu bioethanolem E85 ?

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Týša



Věk: 51
Založen: 20. 08. 2007
Příspěvky: 622
Bydliště: Ústí nad Labem

Motorka: VT 1100C sc 18
honduras.gif
PříspěvekZaslal: čt 15 červenec, 2010 11:51  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

TADY je něco málo o E85

_________________
We’re just passengers. Enjoy the ride.....

Blíženci Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele TýšaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 15 červenec, 2010 12:01  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Týša napsal:
TADY je něco málo o E85


jasně že fóra jsou plná "profi informací" o E85 já jestli někdo jezdil s Shadow na E85ku

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 15 červenec, 2010 12:29  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já bych to snad ani nezkoušel, všechny ty alternativní zázraky stojí za Surprised M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
čiko



Věk: 40
Založen: 26. 08. 2009
Příspěvky: 37
Bydliště: plzeň, hd

Motorka: VT600C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 16 únor, 2012 23:18  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

já bych se toho nebál...už sem zkoušel říznout E85 a N95 cca 1:5 a úplně v poho drink
víc sem zatim nezkoušel, ale podle ceny benzínu budu asi lejt víc E85...kámoš jezdí dokonce na čistej..sice to moc nedrží volnoběh (karburátor), ale stříkačka by si s tim měla poradit Enjoy
jo a jede to o něco líp než na normální benzín a smrdí to jako řízky Very Happy


Váhy Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele čikoZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
BEECH
jednatel


Věk: 66
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Mariánské Lázně

Motorka: VT 1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 17 únor, 2012 16:44  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

já bych do toho nešel, měl bych strach , aby mi pak z výfuku taky nekapaly řízky

_________________
Over the bridge where you start to believe
Down at the edge of the rainbow
Dark is the night though it's in another time
Follow the light of your shadow

Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele BEECHZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

Týša



Věk: 51
Založen: 20. 08. 2007
Příspěvky: 622
Bydliště: Ústí nad Labem

Motorka: VT 1100C sc 18
honduras.gif
PříspěvekZaslal: pá 17 únor, 2012 17:55  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

No,já byl zvědavej,jak to pojede a stálo mě to novej filtr a svíčky. Mícháno v poměru 1 ku 1,tak jako se to doporučovalo třeba pro feldy.
Možná,že v jiným poměru by to bylo lepší,ale já to zkoušet už nehodlám....

_________________
We’re just passengers. Enjoy the ride.....

Blíženci Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele TýšaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Libor600



Věk: 65
Založen: 09. 08. 2009
Příspěvky: 287
Bydliště: Vavřineč

Motorka: VT 750 C2
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 18 únor, 2012 08:52  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Very Happy tyhle vymoženosti raději nebrat! Malý příběh z cestování- mad Když jsem se loni vracel z Dubrovniku,tak jsem u Mostaru tankoval. Ze zvyku jsem sáhl po pistoli s naftou,(profesionální deformace). Než jsem se vzpamatoval co dělám mad ,byly v nádrží 2litry nafty. Shocked dotočil jsem to benzínem a z hrůzou jsem čekal co na to mašina. No pobrala to statečne,akorát v kopcích klepaly ventily. (tou naftou jsem ponížil octanovou hodnotu-tedy bod hořeni). Byl jsem rád,když jsem natankoval nový benzín,vše bylo O.K. Tak že podobné pokusy nedoporučuju. Razz


Střelec Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele Libor600Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
BEECH
jednatel


Věk: 66
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Mariánské Lázně

Motorka: VT 1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 18 únor, 2012 12:23  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

NO OPAČNĚ BY TO BYLO O DOST HORŠÍ Enjoy

_________________
Over the bridge where you start to believe
Down at the edge of the rainbow
Dark is the night though it's in another time
Follow the light of your shadow

Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele BEECHZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 19 únor, 2012 00:16  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Na to abych dělal na mašině pokusy ji mám rád a pokusy jak ojebat benzín mám už za sebou kdy jsme za komoušů zkoušeli jezdit na směs s Acetonem, Tech. benzínem Lihem i Naftou, závěr byl jen že to nefunguje dokonce se mi povedlo i propálit píst ale to nám bylo jedno, služební auto nebylo naše a tak dnes mad ani omylem Embarassed J.C.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
čiko



Věk: 40
Založen: 26. 08. 2009
Příspěvky: 37
Bydliště: plzeň, hd

Motorka: VT600C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 19 únor, 2012 12:31  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

jen abych uved problém na pravou míru:
normální benzín v EU obsahuje 4,1% - 5% ethanolu
E85 je směs obsahující 85% ethanolu a 15% benzínu

E85 má vyšší oktanové číslo (cca kolem 105), ale nižší teplotu hoření, takže o ventily bych se nebál a o válce už vůbec ne (nehledě na tom, že většina běžných motorů má dnes tvrzené ventily a sedla)

další věc je, že pokud má někdo průchodnější vzduchový filtr, tak by mohl mít problém, protože se uvádí, že směs benzínu a ethanolu je už tak dost bohatá na vzduch, takže do motoru jde velmi chudá směs (na palivo) a tam by eventuelně hrozilo propálení pístu nebo ventilu

neříkam abyste vylili benzín a nalili ethanol, ale pokud vím, tak v manuálu je přímo napsáno, jak by se měl ethanol ředit s benzínem,
spotřeba se zvýší (nepatrně), splodiny se sníží, výkon jde nahoru

drink co se mě týká, já bych se toho nebál...opatřně vyzkoušet a pak už jen jezdit o deset kaček na litr levněji drink


Váhy Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele čikoZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 19 únor, 2012 17:00  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Chápu Tě a rozumím ale já si radši připlatím Embarassed J.C.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 19 únor, 2012 22:29  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Mám KN filtr a většinou otevřený laufy.
Zkoušel jsem vyšší oktanové číslo od Shellu. Vyšší cena, hladší chod, mírně menší spotřeba. Občas - proč ne.
O dalších experimentech s palivem neuvažuji.

_________________
Image

Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Nerviq



Věk: 44
Založen: 31. 05. 2008
Příspěvky: 111
Bydliště: Mladá Boleslav

Motorka: VT 750 C4
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 20 únor, 2012 13:58  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Kombinuju N95 max s Vervou( a pod) ani mě tak nezajímá vyšší oktanové číslo,jak nulový obsah biosložek,které na sebe váží vodu,vysokooktanové benzíny mají k dalšímu i vyší mazivost...tudíž s bioethanolem jezdit nebudu,spíš s něčim,kde toho bio je co nejmíň,nejezdim na koni ale na mašině

_________________
.....k čemu mi je že láska hory přenáší,když radši sednu na mašinu a k horám si dojedu.....

Rak Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele NerviqZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránkyYahoo MessengerMSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr