Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
bmw



Věk: 56
Založen: 05. 05. 2010
Příspěvky: 127


Motorka: 2x Yamaha a Honda
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 20 prosinec, 2012 12:20  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

 
Je to holt věc preferencí a vkusu a každýho z nás.

A hlavně nejsou všechny ty úpravy a přestavby stejný - někdy je to decentnější, jindy výraznější.

Třeba ale tady v případě tohoto předraženého (podle mýho subjektivního pohledu) a už delší dobu inzerovanýho výtvoru za půl milionu je to už (aspoň pro mne) za tou pomyslnou hranou:

http://www.motorkari.cz/motobazar/motorky/ostatni/ostatni-ostatni/occ-chopper-t-rex-softail-446502.html

V inzerátu se píše: "Orange County Choppers T-Rex Softail, 1st Edition 2004: na prodej jediný v Evropě, celkem 2ks. Výborný stav, skoro nové pneumatiky, velmi málo ježděný stroj."

 

Někomu se to asi muselo líbit, když do toho tenkrát ty prachy vrazil.
Jiným lidem to zase připadá, že toto může dobrovolně sedlat nejspíš vyznavač adrenalinovýho masochismu.
V horším případě nevyrovnaná osobnost vyžadující ke svýmu životu pozornost svýho okolí.
 


1784749.jpg
 Komentář:
 
Krása nesmírná za půl melounu anebo děs běs?
Asi podle vkusu každýho soudruha...
 
 Velikost:  18.76 kB
 Zobrazeno:  7808 krát

1784749.jpg



Ryby Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele bmwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
bmw



Věk: 56
Založen: 05. 05. 2010
Příspěvky: 127


Motorka: 2x Yamaha a Honda
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 20 prosinec, 2012 12:45  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

 
Gunman>
Oceňuji Tvoji nekonfliktní reakci, děkuji za ni a Tvůj postoj myslím docela dobře chápu.
Prvotní je (bylo), že si člověk udělal radost, splnil si nějaký svůj sen a jezdí na tom, co se mu nejvíc líbí - potud OK.

Co se striktního dodržování zákonů a všech ostatních, mnohdy dost buzerujících vyhlášek, nařízení apod. týče, jsme asi víceméně zajedno. Samozřejmě se (taky) chovám racionálně a nežeru věrchušce každou blbost, se kterou nám osvíceně reguluje život - a to je eufemismus pro neustálé utahování šroubů a pozvolný přechod k "moderní diktatuře" nového typu.

Ale na druhou stranu - nedával bych třeba rovnítko mezi Éčko v kroužku na zrcátku a mezi výrazný zásah do konstrukce motorky, jakým je
např. právě ono diskutované extrémní podkopnutí už tak dost originálně podkopnuté vidlice u krujzru nebo dokonce u čopru.

Opravdu hodně to změní geometrii řízení a tím negativně ovlivní ovladatelnost motocyklu. A taky se zhorší tuhost vidlice jako celku a její odezva na podněty. Z hlediska pevnosti a pružnosti se jedná v podstatě o dynamicky namáhanou konzolu (vetknutí v krku řízení), u níž deformace nejsou jenom přímo úměrné změně délky, ale při kombinaci obybu a zkrutu rostou s druhou a třetí mocninou délky!

 

Gunman napsal:
když mi STK dává známku, dává mi také záruku toho, že je motocykl způsobilý pro provoz na komunikacích a ve vyhovujícím stavu

To je poměrně rozšířený názor, ale pravý opak je pravdou. Ostatně sám říkáš: "na STK jezdím pravidelně a je vždy vše v pořádku po krátké domluvě".

Kdyby fakt došlo na lámání chleba (vážná dopravní nehoda), možná by se něco málo dalo uhrát ještě hodinu nebo dvě po opuštění stanice technické kontroly - ale tím to hážeš na kamaráda-technika STK, který pak za dobrotu na žebrotu....

Ale už odpoledne nebo druhý den se každá STK respektive její technik podepsaný pod protokolem zhostí odpovědnosti prohlášením, že v době konání kontroly bylo samozřejmě všechno v pořádku, a že si to pak uživatel musel sám svévolně upravit, za což samozřejmě on (technik) ani stanice nenese odpovědnost.

To, že člověk dostane do protokolu a do velkýho techničáku štempl a na registrační značku mu technik STK nalepí červenou nálepku, není nějaký ochranný glejt, který motorovýmu vozidlu zajišťuje až do další předepsaný kontroly status "trvale vyhovujícího technického stavu".
 


Ryby Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele bmwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Gunman



Věk: 45
Založen: 23. 04. 2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Tábor

Motorka: VTX 1800N
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 20 prosinec, 2012 16:40  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

2 bmw: Co se týče té konstrukce, jak popisuješ, tak je mi to známo a jsem si toho vědom, proto ty předimenzované pístnice s tlustčí stěnou, proto zcela nové předimenzované brýle a kvalitní tvrdý kloub s ložiskem, vše naddimenzováno úměrně váze. A jak jsem psal, zkušenost mi ukázala, že zhoršení v ovládání pokud tam je, jako jezdec nevnímám v jakýkoli režimech jízdy a pokud tedy je, bude se jednat a teď zcela střelím od boku cca 5 či 10 procent. Samozřejmě pokud si udělám vidlici jako bývali třeba v 60 letech že se mu pod to vešla ještě jedna malá motorka, nebudu s tebou polemizovat ani vteřinu a dám ti za pravdu, i když bych si to moc rád osobně vyzkoušel než začnu hanit. Ale podkopnutí, kde se ti kolo posune dopředu o cca 50cm jak to mám já ač to opticky vypadá o více, tak je dle mého zcela bezpečné.
A co se týče toho STK tak jsme se asi jen špatně pochopili neb jsem to nevyjádřil zcela přesně. Já jsem narážel na tu absurditu, že právě na STK nikoho nezajímá vidlice a její funkce, či podkopnutí, nebo jak motorka brzdí, či jestli není prasklý rám, upevnění kol a prostě věci které já osobně považuji za "technický stav". Přijde borec, koukne ti na čísla rámu a motoru, jestli ti svítí světla, jak máš sjeté gumy a pak už jenom chodí okolo a hledá E-čka na všem co ho napadne a jak vidí E znamená to, že je vše v pořádku. A právě druhá absrduta je když si zodpovídáš za technický stav vozidla v případě, že s ním někoho zabiješ, tak na co vůbec máme kontroly STK, aby nás buzerovaly co můžeme mít a nemůžeme? Ty jsi si zodpovědný za svoje vozidlo a jeho stav a hotovo a tou narážkou na zodpovědnost STK jsem se snažil poukázat na ohebnost a zkurvenost zákonů.


Střelec Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele GunmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Lexani

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 20 prosinec, 2012 23:12  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ale pánové, nebylo vám líp když jste jezdili po prdeli z kopce a ve sněhu na pekáči a o tom že existuje nějaká vidlice jste neměli ani páru mad J.C.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Gunman



Věk: 45
Založen: 23. 04. 2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Tábor

Motorka: VTX 1800N
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 21 prosinec, 2012 01:13  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Bylo,ale vyrostli jsme a každý si stojíme za svým, neb je venku zima a nedá se jezdit, tak máme čas na píčoviny Very Happy


Střelec Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele GunmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
bmw



Věk: 56
Založen: 05. 05. 2010
Příspěvky: 127


Motorka: 2x Yamaha a Honda
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 21 prosinec, 2012 10:06  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

 
Gunman napsal:
2 bmw: Co se týče té konstrukce, jak popisuješ, tak je mi to známo a jsem si toho vědom, proto ty předimenzované pístnice s tlustčí stěnou, proto zcela nové předimenzované brýle a kvalitní tvrdý kloub s ložiskem, vše naddimenzováno úměrně váze. A jak jsem psal, zkušenost mi ukázala, že zhoršení v ovládání pokud tam je, jako jezdec nevnímám v jakýkoli režimech jízdy a pokud tedy je, bude se jednat a teď zcela střelím od boku cca 5 či 10 procent. Samozřejmě pokud si udělám vidlici jako bývali třeba v 60 letech že se mu pod to vešla ještě jedna malá motorka, nebudu s tebou polemizovat ani vteřinu a dám ti za pravdu, i když bych si to moc rád osobně vyzkoušel než začnu hanit. Ale podkopnutí, kde se ti kolo posune dopředu o cca 50cm jak to mám já ač to opticky vypadá o více, tak je dle mého zcela bezpečné.

OK, rozumíme si.

 

Gunman napsal:

A co se týče toho STK tak jsme se asi jen špatně pochopili neb jsem to nevyjádřil zcela přesně. Já jsem narážel na tu absurditu, že právě na STK nikoho nezajímá vidlice a její funkce, či podkopnutí, nebo jak motorka brzdí, či jestli není prasklý rám, upevnění kol a prostě věci které já osobně považuji za "technický stav". Přijde borec, koukne ti na čísla rámu a motoru, jestli ti svítí světla, jak máš sjeté gumy a pak už jenom chodí okolo a hledá E-čka na všem co ho napadne a jak vidí E znamená to, že je vše v pořádku. A právě druhá absrduta je když si zodpovídáš za technický stav vozidla v případě, že s ním někoho zabiješ, tak na co vůbec máme kontroly STK, aby nás buzerovaly co můžeme mít a nemůžeme? Ty jsi si zodpovědný za svoje vozidlo a jeho stav a hotovo a tou narážkou na zodpovědnost STK jsem se snažil poukázat na ohebnost a zkurvenost zákonů.

Todle by byl americký systém vyžadující občanskou odpovědnost.
Jenže tady to spíš směřuje k tomu, že nám EU bude diktovat i šířku role toaletního papíru.
A za dvacet let se možná bude pod sankcema vyžad6vat, aby lidi měli čistý uši a správně zavázaný tkaničky v botách.
A na STK se bude každých 6 měsíců kontrolovat kdejaká blbost, ovšem speciálníma přípravkama a testovacíma přístrojema za desítky milionů, takže to všechno zatáhne poslušný občan.
Ještě možná budema na dnešní bordel vzpomínat jako na starý dobrý časy.
 


Ryby Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele bmwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HondaMCH

bmw



Věk: 56
Založen: 05. 05. 2010
Příspěvky: 127


Motorka: 2x Yamaha a Honda
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 21 prosinec, 2012 10:10  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

 
Jára Cimrman napsal:
Ale pánové, nebylo vám líp když jste jezdili po prdeli z kopce a ve sněhu na pekáči a o tom že existuje nějaká vidlice jste neměli ani páru mad


Gunman napsal:
Bylo,ale vyrostli jsme a každý si stojíme za svým, neb je venku zima a nedá se jezdit, tak máme čas na píčoviny Very Happy


Mílo, tím pouhým jedním nebo dvěma novými příspěvky denně motivujeme ostatní, aby se sem občas koukli.
Pokecáme, rozšíříme si vzájemně obzory a zároveň přispíváme k udržení alespoň miinimálního trafficu serveru.

Ostatně sám jsi tady letos v říjnu založil téma "Mrtvo", kde sis té nízké navštěvnosti všimnul a snažil ses to tady trochu rozhýbat.

A taky jsme chtěli s kolegou Gunmanem dořešit ty podkoplé vidle ještě dřív než dneska nastane ten toužebně očekávaný konec světa, že jo.
 


Ryby Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele bmwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Gunman



Věk: 45
Založen: 23. 04. 2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Tábor

Motorka: VTX 1800N
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 21 prosinec, 2012 12:54  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

2 bmw s tou STk s tebou souhlasím všemi deseti a sám se toho brutálně bojím. Se nás neustále snaží chránit před námi samými a zcela zbytečně. Ale je z toho jen hnusná diktatura co nám navíc tahá prachy z kapes. Nejradši pryč od EU neb je to stejně jenom třerí říše jak chtěl Hitler, jediný rozdíl je že to bylo dobito finančně a ne vojensky Very Happy A ještě, že všichni ví jak je to s těma vidlicema než přišel konec světa a doufám že bude na štědrý den suchá silnice. Chci se zajet vyfotit se Štěpánkou do ČB k vánočnímu stromku Very Happy Tak Štastné a veselé a všechny motorky ať přežijí konec světa song


Střelec Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele GunmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 21 prosinec, 2012 14:29  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

A tak Vše nej o svátcích a Novém roce přeje Jára Cimrman


611.jpg
 Komentář:
 Velikost:  267.83 kB
 Zobrazeno:  7697 krát

611.jpg



Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr