Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Ladan
Anonymní







PříspěvekZaslal: ne 27 červenec, 2008 19:02  Předmět:  VT750 jako první motorka? Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj,
Dospěl jsem do věku, kdy si člověk začíná napodruhé naplno užívat života. A zatímco si moji kolegové a známí pořizují paralelní přítelkyně, tak já se rozhodl pro levnější zábavu a míň rodinného adrenalinu a začal uvažovat o velký stylový motorce. Od myšlenky k činu to byl jenom kousek a tak jsem tenhle týden složil zkoušky a čekám na papíry. Léta stavím plastový modely motorek a mít skutečnou mašinu je vyvrcholení mojí, zatím teoretický, vášně. Můj vysněný kousek je VT 750 Shadow, ve fialovo-stříbrném provedení.

Na motorce jsem nikdy nejezdil, ani na pinckovi a spoléhal jsem na autoškolu. Bohužel jsem měl učitele, který mne nenechal vyjezdit a po 3,5 hodinách jízd a žádný teorie rovnou poslal ke zkouškám. Přiznám se, že moje pocity z jízd v autoškole nebyly vůbec příjemné, kvůli nejistotě z pro mne úplně nového ovládání mašiny, neustálému přemýšlení, co v jakém pořadí udělat a to vše s nerudným dědou v zádech, který jenom řval, ale nijak zvlášť neporadil. Přiznám se, že takhle špatný pocit jsem neměl, ani když jsem před léty dělal paragliding a měl před svým prvním sletem ze 700m kopce.

Vím že je to jenom o nevyježděnosti, zažití pro mne nového ovládání řízení a snad to časem přejde. Chtěl bych ale rovnou finální mašinu a proto se ptám, jestli je VT 750 dobrá volba pro začátek. Jaké chování od ní mám očekávat a na co si dát při jízdě pozor (v autoškole jsem jezdil na letitý GS450, u který spojka zabírala až na konci a občas nešlo zařadit). Vím, že až to na mne přijde, tak se pro nějakou rozjedu a budu na ní muset dojet domů. Bohužel nevím, co od podobný mašiny po nasednutí čekat. V okolí žádnýho motorkáře neznám, a tak budu rád za každou vaši seriózní radu. Díky.


  
Martin_s
Kapitán


Věk: 38
Založen: 16. 02. 2007
Příspěvky: 1186
Bydliště: Pardubice

Motorka: VT1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 27 červenec, 2008 21:28  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj, nic si z toho nedelej já dělal papíry na mašinu stejně jako ty, za 4 dny od přihlášení jsem šel k zavětečkám, odjeto asi tak ty 4 hodky Embarassed
Ale já na to spěchal, jelikož mi už máša stála v garáži hell
Jako první motku jsem si koupil hnedka 1100 a jsem spokojenej člověk, 750 je taky dobrá volba...


Vodnář Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele Martin_sZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Jára Cimrman



Věk: 71
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 27 červenec, 2008 21:28  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Když k takové motorce jako je VT 750 jako začátečník přistoupíš s patřičným respektem, proč ne. Je to dobře ovladatelný motocykl s velice dobrým motorem i jízdními vlastnostmi a myslím že když se pomalu budeš učit zvládat záludnosti českých silnic nebudeš mít problém se pomalu vyjezdit. Hlavně si nemyslet že po padesáti kilometrech to už umím, to většinou nekončí dobře a kromě pravidel silničního provozu platí ještě jedno pravidlo TO ŽE JSEM NA HLAVNÍ, NEZNAMENÁ ŽE MÁM PŘEDNOST! Hodně šťastných kilometrů Very Happy M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

Hammer



Věk: 42
Založen: 04. 02. 2008
Příspěvky: 295
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Motorka: VT 750
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 28 červenec, 2008 07:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj. Já jsem byl v podobné situaci. Sice jsem měl papíry docela dlouho ale na motorce jsem nejezdil cca 5 let a najednou jsem se rozhodl koupit VT 750 a po pár km jsem se s ní začal kamarádit. Je to super stroj, dobře ovladatelnej a hlavně stylovej a krásnej. Jedna rada na závěr rozum pod přilbou a nepřeceňovat své schopnosti.


Váhy Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele HammerZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránkyICQ
FOXXX



Věk: 44
Založen: 22. 06. 2007
Příspěvky: 388
Bydliště: Zubří

Motorka: VT750C (RC50)
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 28 červenec, 2008 07:51  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Motorky se neboj, VTčko je hodný stroj. Moje rada je jen taková, aby ses moc nenechal strhávat ani rychlou jízdou, ani kocháním se okolím, protože brzdy jaké VT má si vyžadují v provozu mít přehled o tom, jak daleko před sebou máš brzdící auto Enjoy
Ne že by nebrzdilo, možná pokud jsi nejezdil na ničem jiném, tak ti to ani nepřijde, ale když jsem přesedlal ze sportovních motorek, tak tohle jediné mi na mé lásce vadilo. 2 kotouče vepředu a 1 vzadu to nejsou a 260 kilo je 260 kilo...


Váhy Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele FOXXXZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Ladan
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 28 červenec, 2008 13:39  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Díky moc za vaše povzbuzení a velmi vysokou kulturu tohoto fóra. Už se těším, až dořeším administrativu kolem vydání řidičáku a začnu aktivně hledat tu pravou mašinu.

Abych byl klidnější, ještě mi prosím naznačte, jaké jsou projevy téhle mašiny po prvním přesednutím z něčeho jiného o jiné hmotnosti a s jinou kubaturou. Kde zabírá spojka, jak hodně pod plynem se rozjíždí a tak. Vím, že si na to budu muset přijít sám, ale na co mám být alespoň připraven? Nechtěl bych mašinu položit hned při prvním osedlání před prodejcem a aby to rodeo, kterému se určitě nevyhnu, bylo co nejmíň trapný :-)

Pak mne ještě zarazilo, že se občas někde v souvislosti s cruisery zmiňuje drhnutí stupačkama o asfalt a že dokonce některý mašiny mají z náklonů odřený spodek výfuku. To jsou tyhle části konstrukce tak hodně nízko a nebo je to jenom kvůli frajeřinkám a tyhle náklony se běžně v provozu neprovádějí? Díky.


  
Lexani

Jára Cimrman



Věk: 71
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 28 červenec, 2008 14:05  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Při hledání motorky zkus www.tipmoto.com a co se týká projíždění zatáček, zapomeň že budeš škrtat helmou, cruiser je na pohodový ježdění a na zabití, to se kupujou jiný stroje Embarassed M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Ještě ne
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 28 červenec, 2008 17:54  Předmět:  A co žena, zvládne to? Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Přeji pěkný den, prosím a co žena, které minula čtyřicítka? Zkušenosti žádné, čvrtstoletí řídí auto bez nehody - zvládne to, osedlat Hondu 750 bez praxe v řízení jiné motorky? Dejme tomu že jde o sportovkyni které nedělá problém zvednout větší závaží na čince v posilovně, sílu tudíž nějakou má.... děkuju za opověď, Jitka


  
Taťka



Věk: 77
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 310
Bydliště: Mladá Boleslav

Motorka: VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 28 červenec, 2008 19:37  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Myslím, že praxe z jakýkoliv motorky je dobrá kvůli zažití určitých stereotypů při ovládání, ale není nezbytně nutná. Ale jak řečeno výše, chce to rozum pod přilbou a nemyslet si hned že jsem king (teda queen). Motorka pokud jede není těžká, a kdyby se náhodou svalila, tak určitě bude poblíž dost kamarádů, co ji zvednou...

_________________
Život nemá barvu šedou, když jsi v sedle Hondy SHADOW.

Střelec Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele TaťkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Jitka
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 28 červenec, 2008 21:32  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Taťka napsal:
Myslím, že praxe z jakýkoliv motorky je dobrá kvůli zažití určitých stereotypů při ovládání, ale není nezbytně nutná. Ale jak řečeno výše, chce to rozum pod přilbou a nemyslet si hned že jsem king (teda queen). Motorka pokud jede není těžká, a kdyby se náhodou svalila, tak určitě bude poblíž dost kamarádů, co ji zvednou...


Děkuju moc za odpověď. Já se ptala proto, že kámoš mě předem straší, že když nejsem zvyklá na silnou mašinu, že mi "urve ruce". Fajn, na případnou pomoc kamarádů se předem těším Smile


  
Stenly



Věk: 63
Založen: 05. 04. 2007
Příspěvky: 225
Bydliště: HRADEC KRALOVE

Motorka: TWA Trike 1600
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 28 červenec, 2008 21:53  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

to Ladan: Já vlastním Shadowku 750 C2 ACE,a myslím si že to zvládneš.Není náročná na ovládání.Je nízká a pohodlná (k nahlédnutí ve fóru "prodej motocyklu"). Rozhodl jsem se přezbrojit na něco jiného,tak ji prodávám.Podívej se,a pak se můžeš optat na co budeš chtít,Když budu vědět,odpovím. Stenly chopper


Lev Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele StenlyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr