Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Gunman



Věk: 45
Založen: 23. 04. 2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Tábor

Motorka: VTX 1800N
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 20 září, 2008 17:04  Předmět:  Přihlášení po dovozu z USA,možnosti a kontakty Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zdar lidi,tak jsem se stal majitelem děla VTX 1800N, nakonec jsem koupil dovezenou z USA od prodejce v Polsku. Teď jen potřebuju vyřídit český techničák(či homologaci) a přihlášení. A rád bych vás požádal o rady a jakékoli kontakty na někoho kdo se tímto zabývá a mohl mi s tím pomoci. Neb jsem kontaktoval několik firem a každá mi nabízela rozdílné ceny a postupy jak se k tomu dopracovat. Ocením každou radu a názor,neb očividně je spoustu způsobů jak obejít či ošidit úředního šimla a hlavně za to zaplatit co nejméně. Díky


Střelec Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele GunmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
BEECH
jednatel


Věk: 66
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Mariánské Lázně

Motorka: VT 1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 21 září, 2008 11:58  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

je nová nebo jetá ??(jetá= více jak 6 tis. km a přihlášená u 1, majitele déle než 6 měsíců)

_________________
Over the bridge where you start to believe
Down at the edge of the rainbow
Dark is the night though it's in another time
Follow the light of your shadow

Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele BEECHZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 21 září, 2008 12:26  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já byt tebou se obrátím na někoho z regionu kdo to má zmáknuty a radši zaplatím nějakou tu kačku navíc. Určitě si ušetříš aspoň nervy. M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 21 září, 2008 12:47  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Teď to řešil Slávek z Jihu. Zkus ho kontaktovat.


Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Slávek



Věk: 50
Založen: 11. 03. 2007
Příspěvky: 399
Bydliště: České Budějovice

Motorka: Honda Shadow VT 600 C už je doma Honda Shadow VT1100C Spirit
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 21 září, 2008 14:00  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Dělal mi to dovozce a stálo mne to 15000.-Ale,už jsme se na toto téma bavily


Lev Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele SlávekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailMSN MessengerICQ
Gunman



Věk: 45
Založen: 23. 04. 2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Tábor

Motorka: VTX 1800N
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 22 září, 2008 08:01  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Se Slávkem jsem o tom již několiktéte debatoval,já jen,že přímo v DEKRA.CZ mi napsali že mi to kompletně udělají a je to za 23 až 25 tisíc a to ještě věci co budou špatně(světla např.) musím odstranit sám a na další náklady. Ten kluk co to dělal Slávkovi na napsal,že to udělají za 17 táců a bez nutnosti upravovat světla a pak jeden kolega z moravy mi psal,že by to možná udělal za 10 táců,ale musí to ještě prověřit. Přímo v HONDĚ mi jenom prý můžou vyplnit údaje do čistopisu za 5 táců a víc pro ně nemůžou nemůžou udělat. Tak prostě hledám víc kontaktů a možností,protože je očividně víc možností jak s tím vyjeb.... a neplatit zbytečně prachy navíc. Mašina má najeto 4500 mil a americkej techničák je datován k 30.1.2007,první majitel je tam psanej 28.2.207 a druhej majitel je tam psanej 28.3.2007. Když už jsem u toho,ještě mi jedna kolegyně říkala,že pokud stočím tachometr pod 6000 km tak by mi údajně mohli vrátit daň co jsem zaplatil při nákupu,neb oni jsou plátci DPH,ale to zatím také ještě jenom prověřuju.


Střelec Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele GunmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
HondaMCH

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 22 září, 2008 22:27  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já jsem koupil motorku k ní jsem měl německej a v německu odhlášenej techničák, fakturu a s tím jsem dojel na STK tam to prohlídli v databázi našli typ motorky, za hodinu mi daly vyplněný papíry, zaplatil jsem asi 1200 Kč a dal na MÚ. Za dva dny jsem měl číslo a českej techničák, zaplatil jsem asi něco přez dva tisíce, už se nepamatuju a to bylo vše. Možná v EU je to jinak než z USA. Toť má zkušenost Very Happy M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jíťa



Věk: 41
Založen: 21. 02. 2008
Příspěvky: 166
Bydliště: Roudné u Č.Budějovic

Motorka: M1800R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 23 září, 2008 07:35  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Z německa ( a celé EU) je to celkem brnkačka... Hlavně mít fakturu z německa (země původu)...
Ale z USA : problém s homologací, jak píše Gunman, daň, clo... ve finále se to trochu prodraží a plno starostí... mad

To Gunman : držim palce, ať to pořešíš co nejlíp... Enjoy
fotky stále nemáš ? (já jsem pořád marod)


Lev Pohlaví:Žena Pes OfflineOsobní galerie uživatele JíťaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
BEECH
jednatel


Věk: 66
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Mariánské Lázně

Motorka: VT 1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 25 září, 2008 15:57  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Pokud stočíš tacho pod 6000 km, tak si piš, že zaplatíš DPH na FÚ českém ještě jednou ( dle zákona o DPH), protože se pak bude jednat o dovoz nového vozidla, Amíci ti ji pak možná vrátěj Enjoy

_________________
Over the bridge where you start to believe
Down at the edge of the rainbow
Dark is the night though it's in another time
Follow the light of your shadow

Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele BEECHZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

Gunman



Věk: 45
Založen: 23. 04. 2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Tábor

Motorka: VTX 1800N
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 25 září, 2008 17:30  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

17.15 Hod - Toho se taky bojím,neb přesne nevím jak ten zákon zní,měl jsem to jen z doslechu. Mám doklad o zaplacení DPH a cla při dovozu z Ameriky a DPH jsem zaplatil prodejci v Polsku při nákupu a je to tak napsáno ve faktuře. Jenže DPH v Polsku činí 22 procent a u nás je 19. tak jestli by to z nich nešlo vymlátit. 17.30 Hod - Ale asi na to prostě kašlu,mě to nedalo tak jsem ci našel ten zákon a četl a přemýšlel a závěr je ten,že ta možnost tu je,že by mi tu celou daň vrátili,ale to bych musel být plátce DPH,což nejsem,takže utírám nos. SCREW THAT mad Surprised drink


Střelec Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele GunmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
BEECH
jednatel


Věk: 66
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Mariánské Lázně

Motorka: VT 1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 26 září, 2008 12:19  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

ne bohužel je to jinak, DPH platíš i jako NEPLÁTCE, to je ta vyjímka,která je u dovozu dopravních prostředků ( bavíme se o méně než 6tis. km a registrace méně než 6 měsíců), pak ti vzniká nárok na vrácení daně v Polsku= rozdíl 3% pro tebe (pokud ji neuplatníš, zaplatíš ji 2x), problém je, že dle článku č. 6 Evrop. Unie ti nesmí prodejce ze státu, ze kterého je vozidlo vyváženo DPH vůbec započítat, ale muisí tam být cena bez ( v rámci EU) - bohužel se tímto prodejci jistí, abys nkoupil zboží jako na vývoz a pak ho nepoužíval v rámci toho daného státu čau Beech Enjoy

_________________
Over the bridge where you start to believe
Down at the edge of the rainbow
Dark is the night though it's in another time
Follow the light of your shadow

Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele BEECHZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Gunman



Věk: 45
Založen: 23. 04. 2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Tábor

Motorka: VTX 1800N
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 26 září, 2008 15:55  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Aha,tak teď jsem v obraze,dík za moc vysvětlení. Konečné rezumé je prostě,že na to kašlu,ale za zeptání to stálo Good song Very Happy


Střelec Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele GunmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Lexani

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr