Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Petr Polášek



Věk: 55
Založen: 26. 12. 2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Uherské Hradiště

Motorka: Honda VT 750 C4
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 08 únor, 2009 21:11  Předmět:  množství oleje Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zdravím všechny.Včera jsem měnil olej a v manuálu c2 jsem našel množství 2,4l.Když jsem dal ono množství tak mám oleje sotva mezi rysky.Prosím kolik je v manuálu pro c4 resp. v servisní knížce i na rámu mám označení c7 oleje.Díky za info.


Vodnář Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele Petr PolášekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Saints



Věk: 42
Založen: 08. 12. 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Bratislava

Motorka: Honda Shadow VT750 C4
slovakia.gif
PříspěvekZaslal: ne 08 únor, 2009 21:20  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

VT750 z 2004
Po vypusteni - 2,5L
Po vypusteni a vymene olej. filtra - 2,6L
Po rozobrati 3,2L

Dolej tam 200ml - spravi to dost.

Zdroj: Uzivatelska prirucka k VT750 C4


Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele SaintsZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 08 únor, 2009 22:10  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

doplním informaci ale asi to každý zná. Olej měřit až po protočení, olej se musí dostat všade kam patří a potom nechat stéct a měřit.

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Boža



Věk: 69
Založen: 14. 03. 2007
Příspěvky: 615
Bydliště: U Šumavěnky 21, 143 00 Praha 4

Motorka: Schadow VT 1100
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 22 únor, 2009 16:11  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Výměna oleje - návod pro ženy:
1) Zajet do servisu, nejpozději po 5.000km od poslední výměny oleje!
2) Dát si šálek kávy.
3) Po 15 minutách vyplnit šek a s odborně ošetřeným motocyklem opustit
dílnu.
Výdaje: výměna oleje: Kč 1000,- + káva: Kč 30,- Celkem: Kč 1030,- Kč Výměna oleje - návod pro muže:
1) Zajet do mototechny (nebo podobně), zaplatit 1500,- za olej, filtr, čistící pastu a ......
2) Zjistit, že nádoba na vyjetý olej je plná. Namísto odvozu do patřičné sběrny, vylít olej do jámy na zahradě.
3) Otevřít plechovku piva. Vypít.
4) Zdvihnout vozidlo na hever...půl hodiny předtím hledat klín!
5) Klín nalézt pod synovou tříkolkou.
6) Z naštvání otevřít plechovku piva... vypít!
7) Vypouštěcí vanu zasunout pod vozidlo.
Cool Hledat šestnáctku klíč.
9) Vykašlat se na hledání, použít siky.
10) Povolit výpušťák.
11) Výpušťák upustit do vany s horkým olejem. Přitom se horkým olejem
umazat.
12) Uklidit bordel.
13) U dalšího piva pozorovat, jak olej vytéká.
14) Hledat kleště na filtr.
15) Vykašlat se na to. Šroubovákem prorazit a odšroubovat.
16) Pivo.
17) Přišel kámoš... zbytek piva vypít s ním! Výměnu oleje dokončit zítra.
1Cool Další den: vytáhnout vanu s vyjetým olejem z pod auta.
19) Posypat pískem olej, který se při 1Cool vylil vedle.
20) Pivo - vlastně ne, včera dopito.
21) Dojít do obchodu, koupit pivo.
22) Přidělat nový filtr.
23) Nalít první litr oleje do motoru.
24) Vzpomenout si na šroub z kroku 11).
25) Hledat šroub ve vaně s olejem.
26) Vzpomenout si, že šroub i vyjetý olej byly ekologicky odstraněny na
zahradě.
27) Vypít pivo.
2Cool Jámu vykopat, hledat šroub.
29) První litr nového oleje najít na podlaze garáže.
30) Vypít pivo.
31) Při utahování výpušťáku sikama sjet rukou z kleští a hrozně si sedřít
kůži o rám.
32) Uhodit hlavou na zem... jako reakci na 31).
33) Začít nadávat.
34) Zahodit kleště.
35) Nadávat dalších 10 min, protože odhozené kleště roztrhly oblíbený
plakát na stěně.
36) PIVO
37) Očistit ruce o čelo a předpisově obvázat kvůli zastavení krvácení.
3Cool PIVO
39) PIVO
40) Doplnit 4 litry oleje.
41) PIVO
42) Spustit moto z heveru.
43) Rozbít u toho klín.
44) Vycouvat s motem a na olej z kroku 23) nasypat písek.
45) PIVO
46) Zkušební jízda.
47) Zastaven dopravní hlídkou, odvezen na odběr krve a pokutován za
řízení pod vlivem alkoholu.
4Cool Moto je odtaženo.
49) Zaplatit odtah.
Výdaje: díly: Kč 1500,- + pokuta za řízení pod vlivem alkoholu: 15000,--
+ odtah: Kč 1400,- + Pivo: Kč 600,- Celkem: Kč 18500,- Kč
Hrr na to


Váhy Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele BožaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Anonymní








PříspěvekZaslal: ne 22 únor, 2009 23:16  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Davej kámo pozor při měření.. Měří se pouze se zastrčenou měrkou, tedy volně zasunutou. 1-2 mm nad rysku nejsou na závadu. V žádném případě při měření oleje měrku nešroubuj!!
Monkey


  
petr.ccc



Věk: 51
Založen: 07. 06. 2008
Příspěvky: 362


Motorka: Honda Shadow VT600
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 23 únor, 2009 00:13  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

A v servisu to taky není tak drahé. A taky to chce občas vyměnu ol. filtru.


Váhy Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele petr.cccZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 23 únor, 2009 00:59  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Bóžo popsal jsi to krásně i se vším co se může přihodit a nevím proč, ale připomělo mi to jednu historku z vojny kdy jsem sloužil ve Staré Boleslavi u spojařů v SUDU, tedy spojovacím uzlu divize. Řidičem naší krásné Pragy V3S byl vojín Dezider Heimlich maďar jak poleno, východňár, ktery nebyl zasažen přílišnou inteligencí ale řádně se po vojensku snažil. Jednoho dne byl vyhlášen bojový poplach o kterém se už týden dopředu vědělo a tak všichni v plné polní vyjeli kromě našeho SUDU. Nepomohla výměna baterek ani starteru a při tažení na laně se zablokovala i kola, takže průser a auto do dílen. Druhý den se v dílně přišlo na to že náš milý a aktivní vojín Dezider nalil do motoru asi šedesát litrů oleje - až po hrdlo a prostě si myslel že to tak má být. Dostal sedum votrejch za sabotáž a nepomohla mu ani výmluva že nevěděl že to má měrku. Sad Tak pánové takhle NE Shocked M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jast



Věk: 79
Založen: 20. 08. 2008
Příspěvky: 226
Bydliště: Uhříněves Vačkářova 569

Motorka: Honda VT 600 C PC21
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 23 únor, 2009 22:39  Předmět:  stále olej Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj kamarádi .
když už mluvíme o oleji, jaký olej patří do vt 600 a po kolika km se má měnit.
Díky ahoj Honza. Surprised Help


Beran  Kohout OfflineOsobní galerie uživatele JastZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
petr.ccc



Věk: 51
Založen: 07. 06. 2008
Příspěvky: 362


Motorka: Honda Shadow VT600
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 24 únor, 2009 00:01  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já bych řekl po 5000 km. Lépe dřív, než později. Nevím jaký olej mi tam dávají v servisu, ale vždy chci ten nejlepší. Very Happy


Váhy Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele petr.cccZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Týša



Věk: 51
Založen: 20. 08. 2007
Příspěvky: 622
Bydliště: Ústí nad Labem

Motorka: VT 1100C sc 18
honduras.gif
PříspěvekZaslal: út 24 únor, 2009 00:14  Předmět:  Re: stále olej Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jan Postránský napsal:
Ahoj kamarádi .
když už mluvíme o oleji, jaký olej patří do vt 600 a po kolika km se má měnit.
Díky ahoj Honza. Surprised Help


V manuálu pro r.v. 1993 je doporučeno 6000 km a 10W40, dávám tam MOTUL 5100 Ester 10W50 Very Happy

Původně jsem chtěl sice trošku experimentovat s 20W50,ale osvědčený je osvědčený,navíc poradní orgán(Lazil a NX-Petr) mi to zatrhl Very Happy Very Happy

_________________
We’re just passengers. Enjoy the ride.....

Blíženci Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele TýšaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
petr.ccc



Věk: 51
Založen: 07. 06. 2008
Příspěvky: 362


Motorka: Honda Shadow VT600
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 24 únor, 2009 00:25  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tak já dávám olej Castrol. Taky tam píšou: Get the best! 350,- litr Very Happy


Váhy Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele petr.cccZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 24 únor, 2009 07:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Nevím, nevím já mám v uživatelské příručce na VT600, v tabulce rozvrhu údržby, na straně 45, psáno každých 12000km. To samé mám i v uživatelské příručce na VT750 viz str 48 rozvrh údržby. Think

_________________
Image

Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Petr Polášek



Věk: 55
Založen: 26. 12. 2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Uherské Hradiště

Motorka: Honda VT 750 C4
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 24 únor, 2009 09:53  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Souhlasím s Jerrym v uživatelském manuálu je výměna poprvé po 1000km poté až po každých 12000km.


Vodnář Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele Petr PolášekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
BEECH
jednatel


Věk: 66
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Mariánské Lázně

Motorka: VT 1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 24 únor, 2009 10:16  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

malé upřesnění- motka by mělapři měření stát rovně- ne na policajtovi
- olej by se něměl lít ale ani přez rysku- vzniká příliš velký tlak na hlavy a může dojít k poškození- takže opravdu jen mezi čárky Enjoy

_________________
Over the bridge where you start to believe
Down at the edge of the rainbow
Dark is the night though it's in another time
Follow the light of your shadow

Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele BEECHZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Týša



Věk: 51
Založen: 20. 08. 2007
Příspěvky: 622
Bydliště: Ústí nad Labem

Motorka: VT 1100C sc 18
honduras.gif
PříspěvekZaslal: út 24 únor, 2009 12:10  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Omlouvám se Vám pánové, bude to tak jak říká Jerry... mám staženej z Netu ze zahraničních stránek manuál k mý verzi(amerika) a je tam 6000... ALE MIL!!!!!! mad mad

_________________
We’re just passengers. Enjoy the ride.....

Blíženci Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele TýšaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Lexani

Simox



Věk: 38
Založen: 11. 11. 2006
Příspěvky: 302
Bydliště: Praha

Motorka: Honda VT 1100 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 24 únor, 2009 23:24  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Týšo proč tam nemáš dávat hustší olej ????


Lev Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele SimoxZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Týša



Věk: 51
Založen: 20. 08. 2007
Příspěvky: 622
Bydliště: Ústí nad Labem

Motorka: VT 1100C sc 18
honduras.gif
PříspěvekZaslal: st 25 únor, 2009 14:38  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Simox napsal:
Týšo proč tam nemáš dávat hustší olej ????



Protože mám najeto teprv necelejch 15000 mil Very Happy Very Happy

_________________
We’re just passengers. Enjoy the ride.....

Blíženci Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele TýšaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Simox



Věk: 38
Založen: 11. 11. 2006
Příspěvky: 302
Bydliště: Praha

Motorka: Honda VT 1100 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 25 únor, 2009 18:07  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jo tak :-)


Lev Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele SimoxZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 25 únor, 2009 22:33  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Pánové, já tedy šestistovku nemám, ale podle slov lidí od fochu je výměna oleje po 12000 Km naprostý nesmysl. Interval výměny se pohybuje od 5ooo do max 8000 Km. Motocyklové oleje mají mnohem menší životnost než automobilové, mazání motoru spojené s převodovkou a k tomu spojka hodně krátí interval výměny. Já na VT 1100 měním zhruba na 5500 KM i s filtram a po výměně je to sakra znát jak motor ztichne. Very Happy M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jast



Věk: 79
Založen: 20. 08. 2008
Příspěvky: 226
Bydliště: Uhříněves Vačkářova 569

Motorka: Honda VT 600 C PC21
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 26 únor, 2009 00:47  Předmět:  poděkování Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Díky kamarádi.
Ještě jednou díky, teď mě nezbývá než se rozhodnout jestli já sám nebo do servisu, mám právě najeto 11000 mil. ahoj Honza. nice


Beran  Kohout OfflineOsobní galerie uživatele JastZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr