Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
pepista
Anonymní







PříspěvekZaslal: čt 25 červen, 2009 18:32  Předmět:  vymena chladici kapaliny Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

ahoj chlapi....poradte nekdo postup vymeny chladici kapaliny na vt 600 diky


  
pepista
Anonymní







PříspěvekZaslal: čt 25 červen, 2009 20:01  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

ja nasel uzaver na doplneni jen pod pravym bocnim plastem totiz


  
Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 25 červen, 2009 20:45  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

To o čem píšeš je víčko k expanzní nádržce. Podle ostatních VT předpokládám nalévací hrdlo pod pravým předním plastem mezi krkem řízení a nádrží (, měl by tam být i termostat). Kapalinu bych vypouštěl sundáním hadice z vodní pumpy, která se nachází vlevo dole pod motorem. Najdeš ji, když půjdeš po spodní hadici od chladiče. Horní by měla jít k již zmiňovanému termostatu. Duležité je naplňovat kapalinu ze zhora, protože zavzdušněné chlazení ti z expanzky žádnou kapalinu nenatáhne.


Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

Týša



Věk: 51
Založen: 20. 08. 2007
Příspěvky: 622
Bydliště: Ústí nad Labem

Motorka: VT 1100C sc 18
honduras.gif
PříspěvekZaslal: pá 26 červen, 2009 07:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Vše tak jak říká Jerry, akorát já místo odpojení hadice použil šroub na vodní pumpě - buď je to ten na pozici 18 nebo 19, to už si přesně nepamatuju,chce to vyzkoušet..

_________________
We’re just passengers. Enjoy the ride.....

Blíženci Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele TýšaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
pepista
Anonymní







PříspěvekZaslal: pá 26 červen, 2009 10:50  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

ja ji prave lil z bocniho plastu rovnou do ty expanzky s nastartovanym motorem....ted kdyz jsem to chtel vypustit skrz ten sroub spinaci na vetrak tak ani nic neteklo tak nevim kam se podela pritom v ty nadobe je....jinak ten predni plast drzi jen ten jeden sroubek?


  
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 26 červen, 2009 11:22  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Vypustit podle výkresu šroubem č 19, je třeba sundat plast u krku řízení na pravé straně a povolit nalévací hrdlo do motoru, jinak kapalina nemusí vytéct, propláchnout destilkou zašroubovat vypouštěcí šroub a potom naplnit naředěnou chladící kapalinou. Věšina kapalin jsou koncentráty a je třeba postupovat dle návodu. Pozor, žádný FRIDEX ale chladící kapalinu určenou pro motocykly MOTUL CASTROL atd. Dolévat při plnění při nastartovaném motoru!!! Embarassed M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

Simox



Věk: 38
Založen: 11. 11. 2006
Příspěvky: 302
Bydliště: Praha

Motorka: Honda VT 1100 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 26 červen, 2009 13:47  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Expanzní nádržka slouží pouze jako "přepad" kam si odfrkne přebytečnou kapalinu chladící systém když např vlivem tepoty kap. expanduje.

Po naplnění kapalinou doporučuju ještě naklonit motorku na obě strany. Pomůžeš tím uvolnit případné bubliny a zmenšíš riziko zavzdušnění systému. Pak popřípadě zase dolít kapalinu.


P.S. já při tom ještě promačkávám hadice od hlav, ale to už jsem asi moc velkej úchyl.........


Lev Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele SimoxZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
pepista
Anonymní







PříspěvekZaslal: ne 28 červen, 2009 22:29  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

tak uz je hotovo....kapalinu mam na bazy etandiolu......ale nez jsem kapalinu nalil spravnym otvorem primo do chladice tak jsem ji lil tim druhym do expanzky pri nastartovanym motoru ze se i cely ohral akorat na jizdu kdyz sme nevedily jestli je dobre nalita a zkouseli ten novej spinac jestli sepne takze v chladici nebyla.....myslite ze to neco vyvedlo s motorem? bylo to jen na miste tak nevim no...diky za odpovedi


  
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 28 červen, 2009 22:37  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

hele nebylo ti divný že jsi vypustil několik litrů a nalil několik deci

jestli motor běžel několik minut tak jsi mu nic neudělal

příště se zastav než budeš něco montovat. Máme to k sobě kousek

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

pepista
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 29 červen, 2009 16:20  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

vis petre ono rovnou jen z toho boku jak sem to lil tak tam taky neco ne zrovna malo slo.....hlavne co mam nakej manual k ni stahlej z netu tak tam je tenhle postup z boku u vymeny chladici kapaliny nevim kterej hajzl to delal......urcite se nekdy stavim a muzeme vyrazit na vyjizdku


  
davidus
Anonymní







PříspěvekZaslal: ne 13 prosinec, 2009 09:07  Předmět:  kolik chladici kapaliny Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Cus pasci!Pred trema dny jsem si koupil shadow 600.Vypustil jsem vodu tim,ze jsem vytahl hadici pod motorem,ale zdalo se me,ze me vyteklo docela malo vody nebo nake stare chladici kapaliny.I presto ze jsem mel povolene sroubeni u nalevky i u expanzni nadobky.Kolik tam ma byt cca vody?


  
Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 13 prosinec, 2009 09:45  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já bych povolil pro jistotu i víčko, které je pod pravým plastem u krku řízení, jak jsem psal výše. Je to totiž nejvyšší bod kde je voda a je nad chledičem. Taky bych moto krátce nastartoval. Tím nic nepokazíš a protočí se ti pumpa.


Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

Davidus
Anonymní







PříspěvekZaslal: ne 13 prosinec, 2009 19:03  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jo to jsem mel taky povolene,ale vyteklo cca jeden litr mozna ani ne neni to nako malo?Natoceni motoru jsem taky dal musel jsem se pokochat naposledy uzastnym zvukem.Tak kolik myslis,ze tam je chladici kapaliny?


  
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 13 prosinec, 2009 19:13  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

VT 600

1,6l chladič a motor + 0,4 reservní nádržka

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Týša



Věk: 51
Založen: 20. 08. 2007
Příspěvky: 622
Bydliště: Ústí nad Labem

Motorka: VT 1100C sc 18
honduras.gif
PříspěvekZaslal: ne 13 prosinec, 2009 19:14  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Dle manuálu 1,6l, měnil jsem a odpovídá to....

_________________
We’re just passengers. Enjoy the ride.....

Blíženci Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele TýšaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Lexani

davidus



Věk: 42
Založen: 13. 12. 2009
Příspěvky: 63
Bydliště: Chrudim

Motorka: jen vt
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 13 prosinec, 2009 19:36  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Oukej........diky,diky.Asi znova zadelam hadici a pokusim se to jeste jednou vypustit do nake odmerky zda se me,ze jsem tam mel nako malo i presto,ze jsem se dival vrchnim hrdlem zda tam neco je .A pri naklonu jsem zahledl hladinu.Pak by byla dalsi moznost jestli nemam zarostli chladic nebo,tak neco.


Kozoroh Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele davidusZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Miagi



Věk: 48
Založen: 13. 10. 2009
Příspěvky: 32
Bydliště: Zdiby

Motorka: Honda VT 1100 C Shadow 1988, USA
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 04 únor, 2010 16:43  Předmět:  kolik do vt 1100C ? Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Poradíte mi někdo, kolik se vejde nemrznoucí kapaliny do VT 1100 C a jak často ji měníte ?
Předem děkuji za opověď.


Lev Pohlaví:Muž Kočka OfflineOsobní galerie uživatele MiagiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 04 únor, 2010 17:13  Předmět:  Re: kolik do vt 1100C ? Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Miagi napsal:
Poradíte mi někdo, kolik se vejde nemrznoucí kapaliny do VT 1100 C a jak často ji měníte ?
Předem děkuji za opověď.


cca 2 litry dle ročníku, dle příručky kontrola každých 8ooo mil, měnit po 24ooo mil

_________________
Image



Naposledy upravil Petr dne čt 04 únor, 2010 17:31, celkově upraveno 1 krát
Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Týša



Věk: 51
Založen: 20. 08. 2007
Příspěvky: 622
Bydliště: Ústí nad Labem

Motorka: VT 1100C sc 18
honduras.gif
PříspěvekZaslal: čt 04 únor, 2010 17:24  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

SC18 - chladič + motor 1,86, expanzka 0,34 l Very Happy

V příručce píšou doslovně toto:

Every 12000 miles - Inspect the cooling system and replace the coolant

_________________
We’re just passengers. Enjoy the ride.....

Blíženci Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele TýšaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 05 únor, 2010 02:21  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Můj rádce Z.Hazdra říká abych náplň chladiče neměnil, že originál co tam dává Honda tam může být třeba patnáct let a jestli motorka není na mrazu stejně se nic stát nemůže. Loni jsem tam ze zvědavosti koukal, kapalina krásně čistá petrolejové barvy, tak jsem to zase zavřel a neřeším to. Embarassed M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr