Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
MarCas
Anonymní







PříspěvekZaslal: st 02 září, 2009 10:21  Předmět: Grrrr ! Dobíjení VT1100 Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zdravím odborníky a prosím o radu.
Mám Shadow VT1100 ACE Tourer, r.v. 98, ale nějak brzo mi odešla baterka, proto jsem první šel měřit dobíjení. Při volnoběhu/malých otáčkách dobíjí cca. 12,8 ale ani při vyšších otáčkách se dobíjení nějak moc nezvedne. Kamarádova VT750 C4 dobíjí cca. 14. Má někdo podobnou zkušenost, popř. je 12,8 málo, kde by mohla být závada???

Předem děkuji za pomoc.

Sad


  
Martin_s
Kapitán


Věk: 38
Založen: 16. 02. 2007
Příspěvky: 1186
Bydliště: Pardubice

Motorka: VT1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 02 září, 2009 12:46  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

nejsem odbronik, ale 12.8 mi přijde fakt málo...


Vodnář Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele Martin_sZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 02 září, 2009 13:00  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

při plné baterce nebo vybité ? svítil jsi nebo vše vypnuté ?

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

MarCas
Anonymní







PříspěvekZaslal: st 02 září, 2009 13:19  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

No, baterie je nabitá, nová, a svítí světlo a blinkry. Samozřejmě jsem hned zkoušel vše, tzn. i odpojit světlo i blinkry, ale i potom dobíjí jen těsně nad 13, což asi taky moc nestačí???


  
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 02 září, 2009 13:28  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

honda v manuálu VT1100 neuvádí kolik by mělo mít nabíjení
uvádí pouze že max je 15,5V při 5000 ot



jestli se k tomu dostanu tak ti to přesně změřím a napíšu sem.

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 02 září, 2009 13:47  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Teď to samé řeší Míra. Koupil levnou baterii za cca 1500,-Kč a brzo odešla. Podle mne v jeho případě je to opravdu baterií, protože dělají levné a dražší. Oboje může být klidně od jednoho výrobce, ta levnější je samozřejmě uvnitř ošizená a méně vydrží.


Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 02 září, 2009 13:54  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

mě jednou baterka vydržela 100km Sad kupovali jsem si jí s Mírou společně.

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
MarCas
Anonymní







PříspěvekZaslal: st 02 září, 2009 14:20  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Budu rád za každou informaci...baterie mi odešla po půl roce, ikdyž jsem ji reklamoval, hned mě napadlo dobíjení změřit a těch 12,8 až 13 je ale asi fakt málo...


  
Taťka



Věk: 77
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 310
Bydliště: Mladá Boleslav

Motorka: VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 02 září, 2009 15:50  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Nejde ono při tom nabíjení spíš o ampéry než o volty? Laická otázka...

_________________
Život nemá barvu šedou, když jsi v sedle Hondy SHADOW.

Střelec Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele TaťkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 02 září, 2009 17:08  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

naměřeno:

na udržovací nabíječce: 12,88V
bez nabíjení a vypnutý klíček: 12,40V pozn. pomalu klesá

volnoběh cca 1000ot: 13,90V
volnoběh a pot. světla: 13,30V

otáčky cca 3000 ot: 13,40V
otáčky cca 3000ot a světla: 13,20V


poznámky:

je normální, že v otáčkách dává menší napětí než ve volnoběhu kdy regulátor nepřesně pracuje a dohání chybějící proudový výkon alternátoru navýšením napětí.

přesnost měření je ovlivněno kolísáním otáček studeného motoru při mém měření a setrvačností dig. voltmetru za 500kč.

VT 1100 C3 téměř nová baterka Tčko na udržovací nabíječce

dobíjecí proud byl nízký, neboť baterka byla předem plně nabitá a startoval jsem jen 3x

měření jsem opakoval 3x se stejným výsledkem

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 02 září, 2009 20:07  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já bych zkontroloval vedení od regulátoru jestli někde není přechoďák. Nedávno to na šestistovce řešil Mako Shocked M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
MarCas
Anonymní







PříspěvekZaslal: st 02 září, 2009 21:11  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Díky za rady, vše vyzkouším...a nevíte kde bych našel alternátor???Nějak ho nemůžu najít...


  
Lexani

Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 02 září, 2009 21:22  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

na levé straně bloku motoru

Image

Image

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 02 září, 2009 21:48  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Najdi si svoji motorku na www.partsdepot.cz a můžeš studovat Shocked M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 02 září, 2009 21:56  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Z regulátoru vede několik konektorů kde může být přechoďák http://www.partsdepot.cz/index.php?fveh=3986&cat=Motorcycles&year=1998&mfg=Honda&modelsearch_x=&curl=&section=175086 Embarassed M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr