Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Lada
Anonymní







PříspěvekZaslal: čt 12 listopad, 2009 18:43  Předmět:  ladáky Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zdar motorkáři zdravim z Ostravy a mám dotaz .Jsem začátečník mám na moto laďáky a nevím jak proběhne STK s takovýma výfukama.Nemůžu mít nějaké potíže s tím na STK nebo při kontrole s policaitama při běžné kontrole?A druhý dotaz je k přilbě která nemá homologací,kontroluje toto někdo a má to někdo vůbec právo kontrolovat?Děkují všem za případnou odpovědˇ. song


  
Martin_s
Kapitán


Věk: 38
Založen: 16. 02. 2007
Příspěvky: 1186
Bydliště: Pardubice

Motorka: VT1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 12 listopad, 2009 19:49  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Myslim, že problém můžeš mít s obojím Very Happy
ale to už je život Smile

s laďákama to prostě riskni, buď ti ji daj nebo tě vyhoděj, pak budeš muset vytáhnout dvě tři kilča, šoupnout je strejcovi do kapsy a třeba obměkčíš jeho srdéčko Enjoy

no a s tou helmou si myslim, že pokud to není skořápka, tak to nikdy nikoho zajimat nebude, pokud je to skořápka a narazíš na blba, tak tě taky může nechat odejít pěšky hell ale jezdí v ní každej druhej na chopru, takže si asi dokážeš udělat obrázek o tom, jak to funguje a laďáky tady má každej druhej taky Smile


Vodnář Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele Martin_sZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Miagi



Věk: 48
Založen: 13. 10. 2009
Příspěvky: 32
Bydliště: Zdiby

Motorka: Honda VT 1100 C Shadow 1988, USA
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 12 listopad, 2009 20:35  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Můžeš mít problém jak na STK, tak s policisty. Vždy to záleží, na jakého člověka ( vola ) narazíš. Na STK budou mít určitě problém s tím, že překračuješ hladinu povolené hluku, nebo že to má ostré hrany a může to někoho při nehodě zranit, např. u otevřených rour. Někteří to obcházejí tak, že mají originální výfuky a na STK si je vždy nasadí a nebo nějakou pozorností pro technika. Když tě zastaví policajt, tak pokud bude v modré, či černé uniformě, na 90 % technickým věcem na motorce nebudou moc rozumět. Nic méně bych se s nimi nehádal, můžou zakázat další jízdu, odebrat ORV a poslat na STK. Pokud však narazíš na tzv. hluchavky (dopraváky) obezřetnost je zde na snadě. Jejich živobytí je, udělovat pokuty, tepat řidiče a léčit si na nich své mindráky. Naučí se pár paragrafů a pak je chtějí bezhlavě dodržovat. Nechci se tímto nikoho dotknout, všude a ve všech profesích se najdou tzv. volové, ale asi by neuškodilo více používat rozum. Tak abych se vrátil k tvým dotazům. Od kamarádu, známých apod. si zjisti, kde dělají STK a jací tam jsou. Ve stanicích jsou diametrální rozdíly. A když tě na ulici zastaví policisti, rozhodně se nechovej nadřazeně, arogantně, nevyhrožuj strýčkem na ministerstvu apod.. Rovněž si i dobře rozmysli případný úplatek. Nyní mají samé kamery, odposlechy, kontroly a špióny. Zažil jsem, že dotyčného řidič úplatkáře pak řešily za trestný čin uplácení. Hlavně nemlč, navaž s nimi konverzaci a rozumně si s nimi pokecej. Jsou to také lidi. A pokud narazíš na vola, mysli si svoje a po zaplacení pokuty pokračuj v jízdě.


Lev Pohlaví:Muž Kočka OfflineOsobní galerie uživatele MiagiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HondaMCH

Honza_C



Věk: 65
Založen: 04. 06. 2009
Příspěvky: 435


Motorka: Kawasaki VN 1500 Clasic Tourer
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 13 listopad, 2009 09:49  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj. Miagi má naprostou pravdu. Mě na STK zkoknul světlo, aby neoslňovalo a celou linku jsem protlačil, protože to nechtěl ani nastartovat...Praha -Černý most. Ale jako prevence drátěnky v laufech možná neuškodí..... song


Rak Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele Honza_CZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lazil



Věk: 68
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 752
Bydliště: Most

Motorka: VT 1100 C Shadow SC23
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 13 listopad, 2009 18:37  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Honzo drátěnka moc nepomáhá, vlastní zkušenost. lepší je http://www.yshop.cz/tlumivka-short-38mm-drag-pipes-od-35mm-100mm-dlouhy+dp131098/ a nebo http://www.yshop.cz/vyfukove-koncovky-a-svody-na-m+c10566/drzaky-a-tlumivky+c10671/&PgID=2&CatID=10671,
Já jsem si tyto vložky udělal a o 40% šel hluk dolů.


Váhy Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele LazilZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
FOXXX



Věk: 44
Založen: 22. 06. 2007
Příspěvky: 388
Bydliště: Zubří

Motorka: VT750C (RC50)
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 14 listopad, 2009 08:31  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Přidám své loňské zkušenosti i s policií i s technickou kontrolou.
Spokojeně si s baťůžkem jedem na Ostravu a v tom nás staví dva policisté na motorkách. Chlap se zdál při kontrole dost nepříjemný, tak jsem velmi opatrně začal komunikovat. Nakonec jsme si hezky pokecali. Měl doma VTX a moc se mu líbily moje nehomologované doplňky. ještě jsem mu napsal adresu na sruisercustomizing Cool Pak mě jen kamarádsky upozornil že mám už 3 dny propadlou technickou. Enjoy
Na druhý den jsem jel na STK. Tam jsem postavil motorku před celkem mladého chlapa. Odměřeně se na mě podíval a začal... To jsme měli nehomologované přídavné světla, blinkry, padací rám, předstupačky... "Pane všechno co na motorce máte musí být schváleno k provozu na pozemních komunikacích!" Ještě že to nechtěl nastartovat a nekochal se tak zvukem mého durch provrtaného homologovaného laufu Razz Nakonec mě překvapil ne tím, že mě vyhodil, ale že mi aspoň vrátil peníze a řekl, ať přijedu, až to budu mít v pořádku. Rovnou jsem jel na jinou STK. Tam jsem dojel vpodstatě na zavíračku. Chlap tam byl tak nepříjemný, že bych po něm nejraději skočil, ale zablikal jsem na něho, posvítil, zatroubil a jel jsem domů i se samolepkou.
Takže záleží opravdu koho potkáš a pravda je, že když někdo bude chtít, má tě za co sejmout. Když narazíš na obrblba, tak tě žádná tlumivka nezachrání...

_________________
čau FOXXX

Image Peugeot 307 Break 1.6HDI 80kW

Váhy Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele FOXXXZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Lexani

Fonz



Věk: 44
Založen: 27. 06. 2009
Příspěvky: 6
Bydliště: Vranovice

Motorka: vtx1800c
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 14 listopad, 2009 20:32  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Mám na moto ladáky,spz na boku jestě k tomu malou,na pc delanou(manželka vyroba),moto je z usa,takže vsechno co sviti tak nema hom. pro evropu,o homologaci na kokosech nemuže byt řeč.Tak když mě stavěli švestky tak jsem neměl problém,ještě řekli že mám pěknej stroj,na stk jsem ještě s tim nejel,pojedu na jaře ale radši přes známého.Je to fakt jen o lidech a na jakého vola narazíš.


Panna Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele FonzZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr