Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Jiří Hušek



Věk: 65
Založen: 08. 11. 2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Ryšavého 15,Náchod

Motorka: Honda VT 500 c Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 03 prosinec, 2009 21:24  Předmět:  Jaký benzin Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Prominte mi možná hloupý dotaz.Mám Hondu Shadow VT 500 C,kterou jsem nedávno koupil a nevím jaký benzin do ní nalít.Je to rok výroby 86 tak bych si tipnul,že speciál,ale ten už u každé pumpy taky nemají a naturál by mohl(možná) zaklepávat ventilová sedla,tak kdyby mě někdo z vás věděl poradit,byl bych rád.Dík


Vodnář Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele Jiří HušekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Monkey



Věk: 54
Založen: 22. 07. 2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha

Motorka: VT 750 C2 ACE, VT 125 ,VT 500C, VTX 1300
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 04 prosinec, 2009 01:04  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

klidně tam lej Natural 95, jezdíme na něj celou sezonu a v pohodě. Myslím že Simox jezdí několokátou sezonu ( když ji nemá na špalkách kvůli gumičce Very Happy )
a do sebe musíš taky něco, aby jsi nebyl na začátku sezony rozeschlej... Enjoy


Lev Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele MonkeyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 04 prosinec, 2009 02:49  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Když ten motor vyvíjeli, tak se v Americe prodával ještě benzín který měl 85 Oktanů a to je problém i mladších motorek - malý kompresní poměr. Benzím tam lej jak píše Monkey, stejně jinej nekoupíš Sad M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Simox



Věk: 38
Založen: 11. 11. 2006
Příspěvky: 302
Bydliště: Praha

Motorka: Honda VT 1100 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 04 prosinec, 2009 18:51  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Přesně tak. Lej tam 95ku. Problémy jsem měl akorát se 100 (prej) oktanovym Shell V-power. Hodně se mi přehřejvala.


Lev Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele SimoxZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jiří Hušek



Věk: 65
Založen: 08. 11. 2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Ryšavého 15,Náchod

Motorka: Honda VT 500 c Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 06 prosinec, 2009 20:47  Předmět:  Jaký benzin Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tak vám všem děkuji za rady.Na druhou stranu mě překvapuje,že taková poměrně důležitá věc není rozebrána v manuálu.Ještě jednou dík.


Vodnář Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele Jiří HušekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 07 prosinec, 2009 09:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

No, oni tenkrát s tím problém neměli.
Jinak hřeje se to proto, protože čím vyšší oktanové číslo, tím rychlejc ten bezín hoří. Tudíž k vrcholu hoření dojde o malinko dřív, než je ventil ve správné poloze. Alespoň tak tomu rozumím já.


Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

Týša



Věk: 51
Založen: 20. 08. 2007
Příspěvky: 622
Bydliště: Ústí nad Labem

Motorka: VT 1100C sc 18
honduras.gif
PříspěvekZaslal: po 07 prosinec, 2009 11:00  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Všechno záleží na kompresním poměru... Čím vyšší kompresní poměr, tím může být použito palivo s vyšším OČ. Pokud se u motoru,který není konstruován na vyšší OČ použije tento benzín, pak paradoxně dochází k pomalejšímu prohoření směsi, teplota hoření je u benzínu s vyšším OČ vyšší a to nejspíš bude ten důvod přehřívání.....

_________________
We’re just passengers. Enjoy the ride.....

Blíženci Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele TýšaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 07 prosinec, 2009 13:27  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Týša, píšeš to správně a navíc se benzín s vysokým OČ hůře zapaluje při malém kompresním poměru, třeba VT 1100 k.p. 8.5 : 1 A to je na dnešní paliva sakra málo Sad M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
merlin.516



Věk: 46
Založen: 28. 02. 2009
Příspěvky: 35
Bydliště: Zlín

Motorka: VT600 CW
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 07 prosinec, 2009 15:11  Předmět:  Re: Jaký benzin Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

já nevím jak ty ale já mám palivo napsané v techničáku BA 95 B z čehož usuzuju, že chce 95 oktanový benzín co znamenají ty písmena sice nevím, protože jsem po tom nepátral, ale všechno co dřív jezdilo na speciál teď jezdí na natural tak jsem to neřešil. Ty tam asi máš okt.číslo 92 nebo míň natural 92 se dá taky blbě sehnat, takže jak píšou ostatní lej tam Natural 95. Já zkoušel do svojí šestky jednou n98 a žídný rozdíl jsem nepozoroval,anini ve výkonu ani se nepřehřívala.

Jiří Hušek napsal:
Tak vám všem děkuji za rady.Na druhou stranu mě překvapuje,že taková poměrně důležitá věc není rozebrána v manuálu.Ještě jednou dík.


Váhy Pohlaví:Muž Had SkrytýOsobní galerie uživatele merlin.516Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránkyICQ
HondaMCH

Standa



Věk: 62
Založen: 21. 07. 2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Plzeň


czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 08 prosinec, 2009 13:55  Předmět:  benzín Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Písmena BA znamenají : Benzín automobiloví. A s tím naturálem bych byl opatrný. Pokud motor není dělanej na naturál tedy jeho hlava ,s největší pravděpodobností zadřeš ventily. U benzinky koupíš směs ve flašce s odměrkou která se leje do nádrže s naturálem podle natankovaného množství. Je to náhrada za olovo v dříve prodávaném speciálu,které mělo právě funkci mazání ventilů. Jinak u HONDY zjistíš vše podle vinka.


Štír Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele StandaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Standa



Věk: 62
Založen: 21. 07. 2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Plzeň


czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 08 prosinec, 2009 13:58  Předmět:  benzín Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

..jo a to písmeno 95 B znamená BEZOLOVNATÝ.


Štír Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele StandaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Týša



Věk: 51
Založen: 20. 08. 2007
Příspěvky: 622
Bydliště: Ústí nad Labem

Motorka: VT 1100C sc 18
honduras.gif
PříspěvekZaslal: út 08 prosinec, 2009 14:37  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

V manuálu pro rok 86-95 je uvedeno "unleaded",čili bezolovnatý..... Very Happy

_________________
We’re just passengers. Enjoy the ride.....

Blíženci Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele TýšaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Lexani

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr