Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 16 leden, 2010 13:19  Předmět:  Světla Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Napadlo mě jednoduché řešení jak zpozdit rosvěceni světel. Použil bych relé na ovládání benzínového čerpadla, které spíná až po roztočení motoru a já ho mám navíc stejně vypojené, protože benzínovou pumpu mám stejně zapojenou na přímo tak že napumpuje po zapnutí klíčku. Jen nemám schéma a nevím barvu vodiče ktery vede jako přívod ke světlům. Dokáže mi někdo poradit. Diky mad M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 16 leden, 2010 15:16  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

mám hrozně špatně čitelné schéma a ještě nevěřený ročník výroby, takže bez záruky

Jaký máš ročník výroby? /né uvedení do provozu/

relé:

černý 12V plus od pojistky D
černo žlutý ovládání relé
černo modrý výstup relé 12V plus na pumpu

jinak doporučuji koupit a zapojit jiné relé, ovládání černožlutý drát od indukční cívky

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 17 leden, 2010 03:02  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Je to SC32 r. v. 1998, mě se hlavně jedná o barvu drátu co vede ke světlům Sad M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 17 leden, 2010 09:37  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Přinejhorším to přerušíš ve světle a k relátku to dotáhneš pod nádrží.


Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 17 leden, 2010 10:34  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

MILOSLAV POHL napsal:
Je to SC32 r. v. 1998, mě se hlavně jedná o barvu drátu co vede ke světlům Sad M.P.



nemáš pořádné el. schéma pro tvojí mašinu?

nicméně bude hodně způsobů jak to udělat, vyhrát by měl ten méně náročnej na tahání drátu napříč našinou.

kup relé, ulož ho někam pod nádž, mělo vy se vejít do té bílé krabičky, jako ovládání dáš modro žlutý drát od "přední" indukční cívky a relátkem budeš spínat dráty ke světlům. Asi hnědo bílý je to potřeba ověřit v přepínači světel.
Bohužel mám špatné schéma Sad

Nejsnazší je počkat až sleze sníh a přejeď já ti to udělám.

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
BEECH
jednatel


Věk: 66
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Mariánské Lázně

Motorka: VT 1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 17 leden, 2010 11:45  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

A Mílo, proč to řešíš?? já mám stejnou motku(ACE), MÁM TAM NORMÁLNÍ VYPÍNAČ NA SVĚTLA- Ty nemáš???

_________________
Over the bridge where you start to believe
Down at the edge of the rainbow
Dark is the night though it's in another time
Follow the light of your shadow

Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele BEECHZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 17 leden, 2010 12:20  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Vypínač na světla pochopitelně mám, ale chtěl jsem využít zpožďovací relé na benzínovou pumpu na zpožďování světel. Toť vše Embarassed M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 17 leden, 2010 12:44  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Mílo: to relé na pumpu není "zpožďovací" je to obyčejné relé ale povel co dostává je až když je motorka nastartovaná. Stejná informace jde i na přední indukční cívku a tak se dá použít k ovládání dalšího relé pro světla

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 17 leden, 2010 20:21  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tak tak, to je to na co ho chci využít, aby světla zapnuly až po nastartování. Benzínovou pumpu mám zapojenou na přímo, běží hned po zapnutí klíčku, jen vědět barvu drátu ke světlům, zkusím tedy hnědo-bílý ale ještě to ověřím ve vypínači, doufám že se konektorem barvy nemění Shocked M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 17 leden, 2010 23:59  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

na hlavní žárovku z přepínače jde bílý a modrý do přepínače jde asi modro bílý nebo hnědo bílý ... mám to fakt nečitelný

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 18 leden, 2010 20:55  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Operace se zdařila, výslek je že při rosvícených světlech a vypnutém klíčku se nic neděje, po zapnutí klíčku dopumpuje bezínová pumpa a rosvítí se pouze parkovačky a po nastartování se teprve rozsvítí hlavní světla a tak jsem si to představoval Embarassed M.P.


File0001.PDF
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  File0001.PDF
 Velikost:  755.34 kB
 Staženo:  304 krát


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 18 leden, 2010 21:08  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

no vida Good
tvoje myšlenka mě nadchla že to udělám taky. Jen musím poklidit v garáži abych se tam mohl hnout.

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 19 leden, 2010 00:29  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jinak bych ještě dodal že přívod ke světlům jsem napojil v pojistkové skříňce na což stačilo 30 cm drátu a nechtělo se mi hlavně kuchat svazek a v něm něco napojovat. Já měl barvu vodiče hnědo-červenou a souhlasilo to i ve vypínači na světla. tanec banána M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr