Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Petr.VF



Věk: 40
Založen: 11. 10. 2010
Příspěvky: 324
Bydliště: Luštěnice

Motorka: Shadow VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 14 říjen, 2010 20:22  Předmět:  Chromování, či co jiného Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tak když už jsem v tom zadávání dotazů  to víte nová mašina je nová mašina, tak ještě jeden Enjoy :

Mám nádobku brzd. Kapaliny, držák spojkové páčky a oba tubusy přepínačů na řidítkách v černé barvě. Nádržka a držák spojkové páčky jsou dost ošoupané, nevypadá to moc pěkně. Chtěl bych je tedy do chromu, aby pasovaly do barvy, jterá na předku převládá – tedy chromu.
Tak a teď otázky :

1. Dá se hliník chromovat? Kde mi to udělají v Mladé Boleslavi, či v Praze?

2. Pokud se nedá chromovat, doporučujete leštění do vysokého lesku – půjdou vyleštit i ty tubusy ovladačů? Kdysi jsem leštil víka karterů na Jawce a nebylo to špatný, jen to moc rychle zase začernalo. Co doporučíte na leštění?

3. Pokud se nedá chromovat, a nedoporučujete leštění do vysokého lesku, doporučili byste nějaký druh lakování (o chromovém spreji mi ale neříkejte, chci to kvalitně mad ). Prášková barva? Kde mi to udělají v Mladé Boleslavi, či v Praze?

4. Pokud se nedá chromovat, žádná technologie nástřiku chromové barvy není a leštění je taky naprd, tak co poradíte? Nastříkat na černo? Ale chtěl bych kryt stříbrný od Highwaye a to by se na černou nádržku moc nehodilo

Díky moc za odpovědi.


Blíženci Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele Petr.VFZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Baron
Kapitán


Věk: 46
Založen: 30. 08. 2009
Příspěvky: 834
Bydliště: Velešín

Motorka: VTX 1800 Neo Retro 2
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 14 říjen, 2010 21:31  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Co třeba takhle? Jako jedna z možností.


Link

_________________
Image

Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele BaronZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Gorky



Věk: 34
Založen: 04. 11. 2006
Příspěvky: 800
Bydliště: Kralupy n Vlt, Velvarská 197, 27801

Motorka: Honda VT 1100c sc18
confederate.gif
PříspěvekZaslal: čt 14 říjen, 2010 21:44  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Hliník chromoval lze, ale musí se to umět. Dělají to třeba na www.chromovani.cz

_________________
Smrt jen uzavírá pověst člověka a rozhoduje, zda je dobrá, či zlá.

Panna Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele GorkyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
HondaMCH

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 14 říjen, 2010 21:48  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Správně, vyleštit ale vidět jak to dělá levák je dílo, ještě že neštípe dříví Good M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Petr.VF



Věk: 40
Založen: 11. 10. 2010
Příspěvky: 324
Bydliště: Luštěnice

Motorka: Shadow VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 15 říjen, 2010 10:30  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Diky za rychlou odezvu.

Takže chromované tubusy jsem našel http://www.cruisercustomizing.com/detail.cfm?model_ID=1&Category_ID=0&manufacturer_ID=66&product_ID=1433&sblid_name=Show_Chrome_Accessories__Big_Bike_Parts__Chrome_Switch_Box_Housings___Most_Honda_Cruisers_____and_newer__for_Honda_Shadow_VLX_600
, je to pěkný, ale pořád to neřeší co s nádobkou na brzdovku a páčkou, kterou mám ve stavu viz fotka. A taky to jak to objednat ze států a kolik by dělalo poštovný Mad

Do chromování.cz jsem napsal, uvidíme co odepíšou. Ale možná, že bych to jenom nechal nastříkat pěkně na černo od profíků, protože i horní a dolní brýle mám v černé barvě, tak by to zas tak strašný nebylo.


SAM_0172.jpg
 Komentář:
 Velikost:  78.26 kB
 Zobrazeno:  12532 krát

SAM_0172.jpg



Blíženci Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele Petr.VFZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Petr.VF



Věk: 40
Založen: 11. 10. 2010
Příspěvky: 324
Bydliště: Luštěnice

Motorka: Shadow VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 15 říjen, 2010 10:31  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

A tady další fotka. Držák páčky spojky je na tom podobně Surprised


SAM_0174.jpg
 Komentář:
 Velikost:  58 kB
 Zobrazeno:  12531 krát

SAM_0174.jpg



Blíženci Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele Petr.VFZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Baron
Kapitán


Věk: 46
Založen: 30. 08. 2009
Příspěvky: 834
Bydliště: Velešín

Motorka: VTX 1800 Neo Retro 2
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 15 říjen, 2010 11:49  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tady ještě jeden LINK

_________________
Image

Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele BaronZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Petr.VF



Věk: 40
Založen: 11. 10. 2010
Příspěvky: 324
Bydliště: Luštěnice

Motorka: Shadow VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 15 říjen, 2010 12:02  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jo našel jsem je i na e-bay možná o něco levnější. To není problém, ale co s tou hnusně olezlou nádobkou na kapalinu?

Našel jsem tohle
http://viewitem.eim.ebay.cz/Honda_VT_600_Kuryakyn_BRAKE_MASTER_Cylinder_COVER/200528329753/item
ale tvarově se to absoluně neshoduje s tou nádobkou Help


Blíženci Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele Petr.VFZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Petr.VF



Věk: 40
Založen: 11. 10. 2010
Příspěvky: 324
Bydliště: Luštěnice

Motorka: Shadow VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 15 říjen, 2010 12:04  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

A na spojku tohle :

http://viewitem.eim.ebay.cz/Honda_VT_600__VLX_Kuryakyn_Chrome_CLUTCH_PERCH_Cover/130440929569/item


Blíženci Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele Petr.VFZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Marty



Věk: 59
Založen: 18. 07. 2009
Příspěvky: 497
Bydliště: Horoměřice

Motorka: VT 750C2 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 15 říjen, 2010 17:08  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

A pak je ještě jedna možnost, ale nemám žádnou zkušenost.
http://www.renovator.cz/katalog/33/chromovani/?TM=33
http://www.youtube.com/watch?v=NM2CIdqyQqc
http://www.strikanychrom.cz/
A teď je potřeba zjistit, kdo si tu mašinku koupil. Např.: http://www.autolakovna-simanek.com/cz/index.php?site=varnishing

_________________
Cesta je cíl

Váhy Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie uživatele MartyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Petr.VF



Věk: 40
Založen: 11. 10. 2010
Příspěvky: 324
Bydliště: Luštěnice

Motorka: Shadow VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 18 říjen, 2010 21:34  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tak jsem se rozhodl, že to nechci řešit žádnými kryty ani podobnými nesmysly.

Proto jsem začal s držákem spojky. Sundal jsem ho, sloupl černou barvu - šla překvapivě lehce, pouze plastovým škrabátkem, takže jsem na povrchu hliníku neudělal, žádné vrypy.
K tomu jsem si koupil za pár kaček šmirgl 320, 800 a 1200 jemnost. Zatím jsem srovnal povrch tou 320kou a vypadá to nečekaně dobře, strávil jsem nad tím hodinu a půl broušení, ale hrubé nedokonalosti odstraněny. Zítra to ještě břeběhnu jednou 320kou a pak začnu 800 a 1200 dolešťovat.

Nakonec koupím kotouček a leštící pastu - nejspíš http://www.micronplus.cz/sada-pro-lesteni-kol-z-lehkych-slitin tu minisad za 260 bez DPH a s tím to doleštím do úplného lesku.

Je to sice práce jak na kostele (jsem zvědavej jak půjde ta nádobka na brzdovku - do ní se pustím asi příští týden, či za 14dní) ale baví mě to a člověk má alespoň v zimě co dělat.

Před leštěním :


Blíženci Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele Petr.VFZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Petr.VF



Věk: 40
Založen: 11. 10. 2010
Příspěvky: 324
Bydliště: Luštěnice

Motorka: Shadow VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 18 říjen, 2010 21:37  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jo ten obrázek před leštěním - trochu mázlé


SAM_0193.jpg
 Komentář:
 Velikost:  100.95 kB
 Zobrazeno:  12452 krát

SAM_0193.jpg



Blíženci Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele Petr.VFZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

Petr.VF



Věk: 40
Založen: 11. 10. 2010
Příspěvky: 324
Bydliště: Luštěnice

Motorka: Shadow VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 18 říjen, 2010 21:37  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Po hrubém leštění 320kou


SAM_0196.jpg
 Komentář:
 Velikost:  133.45 kB
 Zobrazeno:  12451 krát

SAM_0196.jpg



Blíženci Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele Petr.VFZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 19 říjen, 2010 02:05  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Je to nimračka ale výsledek bude určitě dobrej mad M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Honza P



Věk: 65
Založen: 07. 09. 2008
Příspěvky: 163
Bydliště: Nepomuk- Dvorec

Motorka: VT750C2
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 19 říjen, 2010 19:41  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj, na leštění hliníku je třeba použít zelenou leštící pastu a nebo bílou ,ta je do vysokého lesku, ale před se musí vyleštit lešticím kotoučem , je to jako filc více hrubosti, používá se na leštění nerezu , s tím se vyleští škrábance po smirgu, které vždy vzniknou po smirglu a jsou vidět ,,
suché silnice a slunce v zádech,, song chopper


Kozoroh Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele Honza PZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HondaMCH

Petr.VF



Věk: 40
Založen: 11. 10. 2010
Příspěvky: 324
Bydliště: Luštěnice

Motorka: Shadow VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 28 říjen, 2010 18:54  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Takže držák nádoby brzdové kapaliny a drřák spojky jsou vyleštěny 800šmirglem a následně kotoučem bez pasty. Nevím zda pokračovat nebo nechat jak je, líbí se mi kontrast chromu a leštěného hliníku.
Fotky leštěných součástí najdete tady :

http://motostranky.ic.cz/moje/shadow/komponenty_riditek/komponenty_riditek.html

Jen nevím jak to vyfotit aby byl vidět chromový lesk - nyní jsou hrany černé, ale ve skutečnosti jsou chromové asi odraz nebo co.

Nyní řeším problém co s tubusy. Myslíte, že půjdou taky vyleštit jako předchozí komponenty? Je to taky hliník, takže by mohli ne? Nebo to může být nějaká jiná slitina, nebo jiný typ hliníku, který leštit nepůjde?
Co myslíte.

Díky za radu


DSC_1466.jpg
 Komentář:
 Velikost:  82.5 kB
 Zobrazeno:  12337 krát

DSC_1466.jpg



Blíženci Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele Petr.VFZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 28 říjen, 2010 23:14  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Mělo by se to dát vyleštit jako cokoli jiného, žádná zvláštní slitina to určitě nebude. Chtěl bych jen dodat že všechny hliníkové leštěné díly na motorce jsou z fabriky lakovány a to je hodně znát na životnosti dílů ale čím to lakují to nikdo neví Sad M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Petr.VF



Věk: 40
Založen: 11. 10. 2010
Příspěvky: 324
Bydliště: Luštěnice

Motorka: Shadow VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 28 říjen, 2010 23:54  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

No já si myslel, že to bude normální slitina. Tak to se dám hned zítra do sundání barvy a do leštění.

Jinak mě kdosi říkal, ať to v žádném případě nestříkám bezbarvým lakem, že zežloutne. Nechám to jen vyleštěné a holt to jednou za čtvrt roku přejedu kotoučem do vysokého lesku.


Blíženci Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele Petr.VFZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 29 říjen, 2010 12:19  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

To je právě to že Honda používá lak který je opravdu kvalitní, nežloutne a když není motorka vystavena extrémům hlavně soli atd. vydrží opravdu dlouho. Mám na motorce všechny hliníkové díly v původním laku a zatím jsem neměl potřebu něco leštit krom brzdové nádobky a to jsem vyřešil novým víčkem. Embarassed M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Marty



Věk: 59
Založen: 18. 07. 2009
Příspěvky: 497
Bydliště: Horoměřice

Motorka: VT 750C2 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 29 říjen, 2010 14:51  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Móóóc šikovnej Good Good Good .
Můžu ti taky něco přivézt k vyleštění... Razz Razz

_________________
Cesta je cíl

Váhy Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie uživatele MartyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr