Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Jada
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 14 únor, 2011 23:43  Předmět:  dobíjení baterky Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zdar páni motorkáři koupil jsem přes internet za 1300kč moto baterku na mojí vt750 Vartu 12V/12Ah ytx 14-bs a je tam uvedena ještě jedna hodnota 100A tak se chci zeptat co je to za hodnotu na staré baterce nic takového nepíšou.A ještě na jeden dotaz bych se chtěl zeptat ,kolega má enduro a z baterie mu čouhá drát na dobíjení baterky.Nedalo by se něco takového vyrobit i na naších moto aby se nemuseli stále sundávat sedadla kryt atd.Díky za odpo. Shocked


  
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 14 únor, 2011 23:57  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

další hodnota je startovací proud resp maximum co baterka dokáže chvilkově ze sebe dostat

nevím kolik má origo baterka VT750, 12 Ah není zas tak moc

další drát snadno uděláš, hlavně doporučuji to dát přes pojistku cca 20A
dobrý by byl nějaký AUTO konektor né domorobo

_________________
Image



Naposledy upravil Petr dne út 15 únor, 2011 07:38, celkově upraveno 1 krát
Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 15 únor, 2011 02:01  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Petr to píše zcela správně jen bych doplnil že baterie třeba 12V 65Ah může mít startovací proud uvedený na baterce 350A a nebo taky 550A. Různí výrobci vyrábí baterie s často dosti odlišnýmy parametry hlavně co se týče startovacího proudu. Třeba zde http://www.otos.cz/motobaterie/banner-moto-51214-ytx14-bs/ je baterie stejných parametrů ale startovací proud 200A a třeba Varta http://www.otos.cz/varta-512014-ytx14-bs/ jen 100 A mad M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Honza_C



Věk: 65
Založen: 04. 06. 2009
Příspěvky: 435


Motorka: Kawasaki VN 1500 Clasic Tourer
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 15 únor, 2011 12:03  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj.
Tak např. TADY je jeden z návodů jak tu zásuvku udělat. Jak píše Petr, hlavně ne nějaký KROUTILOVY SPOJKY NA ZVONKOVÝM DRÁTU!!!!!
Pojistka na nabíjení stačí 5A. Je to lepší, než 20A, protože až tě napadne si na tu zásuvku napadne napojit třeba topení nebo, aby ses ohřál, tak ti vypadne pojistka dřív, než podpálíš motku nebo min. vybiješ baterku mad

Já to vyřešil takhle i s variantou nabíjení standardně přes svorky....


Rak Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele Honza_CZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Martin_s
Kapitán


Věk: 38
Založen: 16. 02. 2007
Příspěvky: 1186
Bydliště: Pardubice

Motorka: VT1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 05 únor, 2012 20:28  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

nabíjíte někdo přez 12V konektor? Enjoy


Vodnář Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele Martin_sZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Honza_C



Věk: 65
Založen: 04. 06. 2009
Příspěvky: 435


Motorka: Kawasaki VN 1500 Clasic Tourer
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 05 únor, 2012 20:44  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj Martine.
Mám udělanou zásuvku - přes 5A pojistku přímo z baterky a nabíjím jedině přes ní.
Jen to chce občas zkouknout elektrolit, pokud je "údržbová"....

Martin_s napsal:
nabíjíte někdo přez 12V konektor? Enjoy


Rak Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele Honza_CZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

Martin_s
Kapitán


Věk: 38
Založen: 16. 02. 2007
Příspěvky: 1186
Bydliště: Pardubice

Motorka: VT1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 06 únor, 2012 16:12  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

udržbová je... jen mě právě zajímalo jakym proudem to cca nabíjí, abych správně zvolil typ konektrou...


Vodnář Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele Martin_sZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Týša



Věk: 51
Založen: 20. 08. 2007
Příspěvky: 622
Bydliště: Ústí nad Labem

Motorka: VT 1100C sc 18
honduras.gif
PříspěvekZaslal: po 06 únor, 2012 16:18  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

1/10 kapacity baterie..... čili 16Ah=1,6A,běžná moto nabíječka jako je Optimate III nebo ta z Lidlu, MOTOBATERIE nabíjí cca 0,8A,je to napsaný v návodech....

_________________
We’re just passengers. Enjoy the ride.....

Blíženci Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele TýšaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 06 únor, 2012 16:28  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

já u Lidl nabíječky naměřil prvotní proud 3A, ale to nebyla baterka úplně vybitá, u velkých nabíječek bych se obával že pojistka 5A nemusí vydržet. Nemám prověřeno.
Taky stačí aby byla baterka vybitá a někdo při připojené ládovačce rozsvítil světla a i 10A pojistka je málo. Ať dáš pojistku jakoukoliv dráty to chce min 2x silnější a pojistku dostupnou z důvodu možné výměny.

......kdo si dá místo pojistek hřebíky, vyhoří a začne od píky

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Baron
Kapitán


Věk: 46
Založen: 30. 08. 2009
Příspěvky: 834
Bydliště: Velešín

Motorka: VTX 1800 Neo Retro 2
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 06 únor, 2012 16:31  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já mám zabudovaný pod kastíkem startovací a nabíjecí zásuvku připojenou přímo na baterii.
...a v brašně s sebou vozím pro případ nouze startovací a nabíjecí kabely.
Hlavně nemusím na cestách ani v garáži nic rozebírat Cool

EDIT: klasickou 12V zásuvku pro mobil atd. mám zvlášť na řidítkách přes pojistku 10A

_________________
Image



Naposledy upravil Baron dne po 06 únor, 2012 16:38, celkově upraveno 1 krát
Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele BaronZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Honza_C



Věk: 65
Založen: 04. 06. 2009
Příspěvky: 435


Motorka: Kawasaki VN 1500 Clasic Tourer
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 06 únor, 2012 16:33  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

U Wdovy jsem nezapnul světla bez klíčku. A pokud jsem otočil klíčem, samo, že v zapalování a né ve vchodových dveřích, tak se Lidlova nabíječka automaticky vypne....
Aspoň ta co mám já.
Takže 5A stačí.
Aspoň mě.... song song


Rak Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele Honza_CZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 06 únor, 2012 17:52  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já bych dal pojistku 10 maximálně 15 A, víc asi ne ale 5 A sice na mobil a navigaci bohatě stačí, na nabíječku by mohla rupnout a zbytečná závada Embarassed J,C.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

fananek



Věk: 64
Založen: 18. 05. 2011
Příspěvky: 80
Bydliště: Poděbrady

Motorka: VT 750C2 Spirit
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 29 únor, 2012 22:08  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Dnes jsem vložil baterku do kastlíku, připojil Šedynku k nabíječce (mám tu OptiMate4 a vyvedený konektor pro nabíjení bez demontáže čehokoli co k tomu ti hoši dodávají) a k večeru otočil klíčkem. Jejda to byla rajská hudba. Už jen aby uschla silnice. Poděbrady se blíží. Tu nabíječku moc chválím. Dělá si vše sama, nevadí ani obsluha blbec, vše si porovná ...


Lev Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele fananekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Luboš



Věk: 62
Založen: 21. 02. 2010
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Motorka: Harley-Davidson Heritage Softail Classic
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 04 březen, 2012 15:33  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Používám taky Optimate4, je to skvělá nabíječka.Zásuvku jsem vyvedl z kontaktů na baterii pod sedlem až k zymykacímu úchytu pro přilbu na levé straně motocyklu, do kterého jsem uzamknul pgumovanou vodotěsnou zásuvku s krytkou. Je v základním vybavení nabíječky. Nic není třeba vyrábět, jen instalovat. Má přesně takový rozměr, že ji zámek dostatečně pevně sevře. Používám jí takto už dva roky a žádný trable. jen zastrčím kabel z nabíječky a je to.:-) spolehlivá záležitost.


Váhy Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele LubošZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr