Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
BEECH
jednatel


Věk: 66
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Mariánské Lázně

Motorka: VT 1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 15 červen, 2007 13:21  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

V reich se prodává i specielní mašinka na průběžné mazání, naplníš nádobku příslušným olejem a pak se o to nestaráš, jen občas zkontroluješ, jestli je v zásobníku olej- myslím, že to měli i u Luise, ale nevěnoval jsem tomu valnou pozornost, neb mám kardan

_________________
Over the bridge where you start to believe
Down at the edge of the rainbow
Dark is the night though it's in another time
Follow the light of your shadow

Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele BEECHZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
srychliks
Anonymní







PříspěvekZaslal: pá 04 duben, 2008 22:03  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

trochu oživím tuto diskuzi, chci vyčistit řetěz protože tak zasr.... jsem snad nikdy řetěz neviděl(ani na kole Smile) akorát bych chtěl vědět jestli se řetěz sundává nebo se dá očistit na motorce. Jsem absolutní začátečník, takže nevím zda s řetězem půjde posouvat(otáčet), abych ho mohl vyčistit na stroji, nebo jestli to jde sundat. To mě radil kamoš, ale on má enduro a tady někdo psal, že je řetěz zanýtovaný, takže tuším že to nepůjde rozdělat bez spešl kleští. Tak co mě poradíte? Nemám ani odvahu se projed jak je ten řetěz špinavý.


  
Strycek Fido
Anonymní







PříspěvekZaslal: pá 04 duben, 2008 22:38  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Dokavad jsem mel na vdove retez,tak jsem ho pucoval timhle spryem tady nez bys ho rozdelaval,tak ho nejdriv zkus vypucovat na masine, s tim,ze si budes masinu posunovat nebo tocit zadnim kolem (podle toho jestli mas central.stojan nebo zvedak).Nastrikat,nechat pusobit a potom hadrem sundat necistoty a fakt to funguje.Jinak pripravku na cisteni je vic a ruznych znacek.


  
Lexani

Cvrček



Věk: 60
Založen: 11. 09. 2007
Příspěvky: 56
Bydliště: Osík

Motorka: VT 600 CD
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 04 duben, 2008 22:52  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Hlavně v žádným případě nepoužívej tech.benzín nebo jiné odmašťovadlo- vypucuješ to,ale zničíš O/X kroužky mad


Blíženci Pohlaví:Muž Kočka OfflineOsobní galerie uživatele CvrčekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
srychliks
Anonymní







PříspěvekZaslal: so 05 duben, 2008 19:55  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

ok diky za pomoc,koupim spray a vycistim to na masine, o redidlu nebo benzinu uz vim,ze bych ty krouzky poskodil. Ale jeste jeden dotaz: tim sprayem to vycistim, ale bude to zaroven namazano?nebo to je jenom čistící spray a pak musím použít něco dalšího na namazání?


  
Strycek Fido
Anonymní







PříspěvekZaslal: so 05 duben, 2008 20:20  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Bohuzel budes muset porit jeste mazaci sprey.Z vlastni zkusenosti doporucuji Profi Dry Lube.Neobsahuje tuky,takze se ti na retez nelepi bordel a nebudes mit tak nahozeny zadni kolo (rafek).


  
HondaMCH

Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 06 duben, 2008 10:53  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Prodávají jak čistící, tak mazací spray.
Hodím mašinu na zvedák, za pomalého protáčení zadního kola prostříkám řetěz čistícím spreyem, dám si cigárko, nechám okapat a potom již za rychlejších otáček namažu. Někdy ještě při čištění sundám krytku u malého kolečka na motoru a očistím to tam.


Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
srychliks
Anonymní







PříspěvekZaslal: ne 06 duben, 2008 11:04  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

to doopravdy stačí jenom nastříkat a počkat až to okape?žádný šmudlení hadrem?


  
srychliks
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 07 duben, 2008 10:06  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

tak uz mam ten Chain clean od Motulu.Jsem zašel do takove malinké prodejny u nás v Blansku a chtěl jsem po nich Chain Clena a prodavač řekl, že stejně nic jinyho nemají, že lidi chcou jenom todle Very Happy tak o vikendu se bude čistit a mazat taky motulem.


  
HondaMCH

Radek 2
Anonymní







PříspěvekZaslal: pá 13 červen, 2008 23:55  Předmět:  Jak mazat řetěz Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj,
jsem tady u vás čerstvý nováček. Splnil jsem si dlouholeté přání a koupil jsem si Shadow VT 750 ACE2. Chtěl jsem původně kardan, ale kamarád dovezl pro svého kamaráda z Ameriky tento kousek a on pak neměl peníze...tak jsem se o tom dozvěděl úplnou náhodou a nabídl mi jí za skvělou cenu. Je to sice 2003, ale láska na první pohled. Je ve stavu nové motorky, má najeto pouze 3000 mil a po "naleštění" vypadá opravdu jak ze salonu, tak jsem neváhal a udělal jsem v kardanu ústupek. Jenom nemám žádné skušenosti s mazáním řetězu. Po koupi jsem nechal udělat kompletní servis, filty, olej, vyčištění a promazání řetězu a ostatního atd... Teď mám najeto asi 500 km a asi by to chtělo promáznout. Koupil jsem si kvalitní olej ve spreji. Jen nevím, zda je před každým mazáním nutné řetěz čistit (přestože vypadá čistě a není moc od prachu - minimálně), eventuelně co je na čištění nejlepší a jak moc je to nutné. Dále bych vás chtěl poprosit o radu, jak často by bylo dobré řetěz mazat. Až tuhle řetězovku odjezdím - zatím je naprosto jako nová - tak uvažuji o tom, že pořídím tu řemenovku jak je uvedeno v jednom z vašich přízpěvků. Jen je škoda, že váš kamarád, který si tam tu řemenovku dával, tak nakonec po koupi neposlal žádné info, nebo nějaké fotky. Děkuji Vám za rady a mějte se všichni skvěle, rád s vámi vyrazím někam na vyjížďku.


  
Strycek Fido
Anonymní







PříspěvekZaslal: so 14 červen, 2008 09:39  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj,remen jsem daval na svoji masinu ja.Fotky najdes tady


  
Mako



Věk: 60
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 859
Bydliště: Praha

Motorka: VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 14 červen, 2008 10:03  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Hoj.
Jak už jsem psal: Já to tak dělám každých xxxvzpomenutíxxxkm (cca 1 tis.) a jednou za rok se ho snažím vyčistit čističem ve sprey a zatím to funguje.
Je spousta názorů co jaká firma má lepší. Používal jsem Castrol ale teď mám Motip.

Ještě dodám, že přimáznu ještě po každém zmoknutí. Stačí jen nastříkat. Já si podložím motku většinou kusem dřeva na rámu /nebo/ na kyvce, zařadím nakloním a už to jede (!!! bacha ať na Tebe nespadne, nebo Ti neodjede !!!), nemusíš ani pouštět spojku, kolo se točí samo po odlepení od země. Nebo můžeš na ní sedět a popojíždět. Dobré je mazat po jízdě (zahřátý řetěz) a po namazání nechat proběhnout.
Čistím stejným způsobem, nastříkám a otírám do hadru (bacha na ruce!!!), velká spotřeba hadrů, finální dočištění bez motoru a pomalu, případně opatrně kartáčkem.
Za případné nesprávnosti se omlouvám, snad jsem si špatně přečetl různé články, nebo má již děravou hlavu.

---- pokud je hodně zima + sněhu a Já nemůžu s Klepnou ven, protáčím takto zadní kolo, řetěz, brzdy, naklepávám zadnici a těšíme se oba na lepší časy Razz (km se nenačítají, náhon je od předního kola)

_________________
Dejte svým láskám volnost a svobodu. To jediné je k Vám připoutá !

Blíženci Pohlaví:Muž Kočka OfflineOsobní galerie uživatele MakoZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Lexani

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr