Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
sifalda
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 09 duben, 2007 13:58  Předmět:  olej Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

slyšel sem že u hondy se musi nachat zahřat motor,potom chcipnout a po několika minutách teprv měřit olej.kámoš to má přímo v příručce,má VFR.


  
BEECH
jednatel


Věk: 66
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Mariánské Lázně

Motorka: VT 1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 09 duben, 2007 14:02  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

jistě, to je tak ,ale u všech,nejen u Hondy, ale jen ta předpokladu, že jsi vymněňoval olej,z důvodu naplnění filtru a maz. kanálů, pokud víš množství předepsané výrobcem i s filtrem,tak je to zbytečné

_________________
Over the bridge where you start to believe
Down at the edge of the rainbow
Dark is the night though it's in another time
Follow the light of your shadow

Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele BEECHZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Grizzly
Kapitán


Věk: 63
Založen: 27. 12. 2006
Příspěvky: 918
Bydliště: Brno

Motorka: VT 600
confederate.gif
PříspěvekZaslal: po 09 duben, 2007 16:18  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

tak je to spravne! pořadek Musi byt!

_________________
Image
ZDAR Grizzly

Rak Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele GrizzlyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

lemmy
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 09 duben, 2007 19:57  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

beech má naprostou pravdu ..... jen bych radši zkontroloval hladinu i když víš přesný množství ......... sichr je sichr song


  
Robert
Upozornění : 1



Věk: 55
Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Zlín

Motorka: VT1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 06 srpen, 2007 11:20  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tak si rikam, ze bych mohl zkusit vymenit olej Smile Doted to za mne delal servis. Uz jsem koupil jakysi filtr (snad ten spravny), 4 litry oleje a ted bych potreboval poradit, jak na to Smile


Kozoroh Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele RobertZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
FOXXX



Věk: 44
Založen: 22. 06. 2007
Příspěvky: 388
Bydliště: Zubří

Motorka: VT750C (RC50)
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 06 srpen, 2007 12:15  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Na tom snad ani není co zkazit... Nech chvilku běžet motor, aby se prohřál olej a líp tekl (zas ne, aby tě opařil Smile ), vyšrubuj nalévací uzávěr a ze spodu pak vypouštěcí šroub. (Je dobré nelít olej na cestu, ale do připravené nádoby Smile ) vyšrubuješ filtr oleje (jsou k tomu přípravy, obvykle potvora drží, ale jde to různě...),až olej okape, zašroubuješ vypouštěcí šroub s očištěným těsnícím kroužkem a přitáhneš. , našrubuješ nový filtr, lekce dotáhneš, no a pak naliješ předepsané množství oleje, nastartuješ na chvíli, vypneš motor, necháš odstát a překontroluješ hladinu. Někdo ještě motor vyplachuje speciálním prostředkem, ale to není vůbec nutné.


Váhy Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele FOXXXZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
HondaMCH

Robert
Upozornění : 1



Věk: 55
Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Zlín

Motorka: VT1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 06 srpen, 2007 12:30  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

JO, takze ten filtr staci dotahnout rucne? Ja myslel, jestli na to neni nejaky klic nebo tak neco.
A jeste me zajima ta podlozka pod vypousteci sroub, ta by se asi mela taky vymenit, da se to nekde koupit?


Kozoroh Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele RobertZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
FOXXX



Věk: 44
Založen: 22. 06. 2007
Příspěvky: 388
Bydliště: Zubří

Motorka: VT750C (RC50)
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 06 srpen, 2007 12:47  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Dotáhnout filtr stačí ručně... ten "klíč" se hodí při odtahování. Ta podložka se měnit nemusí. Je tuším mosazná nebo měděná. Prostě z nějakého měkčího kovu a vydrží hodně. Nebo teda doufám, že je to stejná těsnící podložka jako všude jinde Smile na první výměnu u Shadow se chystám taky během několika dnů...


Váhy Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele FOXXXZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Robert
Upozornění : 1



Věk: 55
Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Zlín

Motorka: VT1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 06 srpen, 2007 13:09  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Super, diky moc, nekdy v tydnu se na to vrhnu.


Kozoroh Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele RobertZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

Monkey
Anonymní







PříspěvekZaslal: út 07 srpen, 2007 00:10  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Roberte, podložka pod olej je skutečně z Al nebo Cu, pozor ale jestli máš z Cu aby byla tzv. vyžíhaná. Pokud bude pouze vyseklá podložka bez tepelné úpravy, může se ti stát že ti olej bude prosakovat ač dáš nové těsnění. je to těsnění s vnitřbní dírou 10 mm. Co se filtru týká, ten starý povol třeba pomocí větších sika kleští a pozor !!! Motorka je ohřátá na provozní teplotu a vytékající olej z filtru není zrovna dobrá věc na ruce, pálí to.. Nový filtr namaž na těsnící gumě novým olejem a rukou to lehce dotáhni, NE KLEŠTĚMA !! Hrozí poškození hrdla filtru. Tak zdar a dej vědět jak to dopadlo..


  
Robert
Upozornění : 1



Věk: 55
Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Zlín

Motorka: VT1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 07 srpen, 2007 14:00  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Monkey napsal:
Roberte, podložka pod olej je skutečně z Al nebo Cu, pozor ale jestli máš z Cu aby byla tzv. vyžíhaná. Pokud bude pouze vyseklá podložka bez tepelné úpravy, může se ti stát že ti olej bude prosakovat ač dáš nové těsnění. je to těsnění s vnitřbní dírou 10 mm.


Parada, ted muzu jit to tesneni koupit i bez toho, ze bych to nejdriv vypustil. Diky moc!


Kozoroh Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele RobertZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
FOXXX



Věk: 44
Založen: 22. 06. 2007
Příspěvky: 388
Bydliště: Zubří

Motorka: VT750C (RC50)
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 07 srpen, 2007 14:05  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tak jsem dnes měnil. Podložka byla hliníková, beze stop opotřebení, tak jsem ji jen otřel a našrouboval zpět. Zatím nevypadá, že by to mělo prosakovat. No a co mně mile překvapilo, protože jsem to dřív nezjišťoval, byl obsah oleje 2,6l. To jsem si oddechl, protože jsem počítal tak 3,5-4l.


Váhy Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele FOXXXZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Lexani

Monkey
Anonymní







PříspěvekZaslal: út 07 srpen, 2007 22:14  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

FOXXX napsal:
Tak jsem dnes měnil. Podložka byla hliníková, beze stop opotřebení, tak jsem ji jen otřel a našrouboval zpět. Zatím nevypadá, že by to mělo prosakovat. No a co mně mile překvapilo, protože jsem to dřív nezjišťoval, byl obsah oleje 2,6l. To jsem si oddechl, protože jsem počítal tak 3,5-4l.



V Manuálu od strýčka Hondy k 750 je množství oleje včetně filtru cca 2.4 litru. Co jsi tam lil za mazadlo? Já tam peru plnou syntetiku od Castrolu Power 1 Race..
A ještě jeden dotaz, resp. postřeh. Bacha na změny oleje syntetika a polosyntetika - hrozí že může začít klouzat spojka při prudké akceleraci.


  
FOXXX



Věk: 44
Založen: 22. 06. 2007
Příspěvky: 388
Bydliště: Zubří

Motorka: VT750C (RC50)
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 08 srpen, 2007 09:19  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

No 2,6l mi řekli když jsem kupoval olej a filtr. Tak jsem to odměřil a je to mezi ryskami. No a lil jsem tam rozlévaný Castrol GPS, 280Kč/l, který mi doporučili přímo v hondě. myslím, že je to asi polosyntetika

Mám rok '05 a jiný motor RC50, tak možná je ten olej malinko jinak... Nemáš tip, kde tyhle údaje spolehlivě najít?


Váhy Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele FOXXXZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Monkey
Anonymní







PříspěvekZaslal: st 08 srpen, 2007 23:42  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Nevím jestli se zítra dostanu ke strýčkovi Hondovi. Vylákám odnich zase nějaká moudra.


  
Lexani

Robert
Upozornění : 1



Věk: 55
Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Zlín

Motorka: VT1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 09 srpen, 2007 10:10  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tak jsem to taky vymenil, nalil jsem tam asi 3,4 litry oleje. Podlozka byla taky hlinikova, ale rozhodne nemela 10mm. Asi tak 13, bych rekl. Dal jsem tam teda tu starou, jeste nevim, jestli to netece, mrknu se dneska. A olej Castrol GPS 4T 10W40 polosyntetika, bohuzel nerozlevany, takze 328,-/litr. Jo a menil jsem i filtr, takze to vzalo trochu vic oleje.
Sem zvedavy, jestli poznam nejaky rozdil od Denicolu.


Kozoroh Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele RobertZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
Anonymní








PříspěvekZaslal: ne 26 srpen, 2007 21:36  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

pokud budes filtr povolovat rukou doporucuji zabalit do hadru, poctivyho nepali ale aspon to neklouze
(jen kdyby se mu nechtelo da se vyrobyt pripravek s retezu na kola a nejakyho hranolu ,
sroub vypuste se utahuje cca na 35 Nm doporucuju vypoustet do vanicky na vyvojku pro formaty 18x24 akorat vyjde a nenadelas kolem sebe. ja osobne veskere motory vyplachuju petrolejem a ten necham pul dne vykapavat pokud bude v oleji par kousku hliniku tak je lepsi poradne proplachnout jinak se muzou ucpat kanalky a zadelas si na vetsi polizanici :-)
hodne stesti Cool


  
Simox



Věk: 38
Založen: 11. 11. 2006
Příspěvky: 302
Bydliště: Praha

Motorka: Honda VT 1100 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 27 srpen, 2007 19:21  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já teda starej filtr propíchnu napříč šroubovákem, kterym to pak povolim. Starej filtr stejně vyhodim, takže si s tim nedělam hlavu.


Lev Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele SimoxZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 27 srpen, 2007 19:23  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

a poblité ruce olejem nemáš?

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Martin_s
Kapitán


Věk: 38
Založen: 16. 02. 2007
Příspěvky: 1186
Bydliště: Pardubice

Motorka: VT1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 27 srpen, 2007 20:56  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

ja starej sundaval hasakem.... a jak to slo krasne Smile


Vodnář Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele Martin_sZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr