Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 03 září, 2007 11:45  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já jsem ještě za starejch automechanickejch let byl naučenej kontrolovat olej před jízdou to znamená že olej byl pěkně steklej do vany, krásně vidět na měrce ať to bylo na nátlaďáku osobáku nebo čemkoliv jiném. U Hondy hlavně měřit pouze zasunuťím měrky né šroubovat. Při kontrole motoru po zastavení je rozdíl někdy dost velký a ve většině případů ukazuje o dost méně. Já osobně kontroluji čas od času tak zhruba po 1000 km a vždy před jízdou, je to dle mého názoru nejserioznější kontrola a nikdy jsem nezaznamenal mezi kontrolami nějaky diametrální rozdíl. M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 03 září, 2007 11:56  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

já jsem z měření oleje jelen Smile

za studena nenaměřím pomalu nic, jen když zašroubuju
vlažný odstátý motor má tak minimum, někdy ani to ne
prohřátý na 80 po jízdě a několik minut odstátý je na maximu

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 03 září, 2007 12:19  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

To je docela dost divný a těžko pro takový jev hledat seriozní vysvětlení, to by musel být olej při zahřátí zpěněnej pak by se mohla teoroticky hladina zvednout ale je to dost nepravděpodobné, přeci tam neleješ 6 AD. Olej by se měl měřit když motorka stojí rovně je pravda že se to někdy dost blbě trefuje nepatrný nálon a je tam půl měrky rozdíl. M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

BEECH
jednatel


Věk: 66
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Mariánské Lázně

Motorka: VT 1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 03 září, 2007 12:25  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

to Petr: logické by to bylo obráceně song

_________________
Over the bridge where you start to believe
Down at the edge of the rainbow
Dark is the night though it's in another time
Follow the light of your shadow

Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele BEECHZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Alaram



Věk: 39
Založen: 25. 03. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Plzeň

Motorka: Shadow Spirit VT 750
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 04 září, 2007 15:49  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Vt 750- dotaz... je opravdu nutné když mám nový olej a najeto tak 1500km z jara dávat novej?? + filtr?? jo a ten výpuš´ták zespodu nevidím?? kámoš ma gsx-r 600 a tam je to hned ve spod já to tam nevidím..díky za radu... Shocked


Střelec Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele AlaramZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 04 září, 2007 21:58  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Vypoštěcí šroub je na boku vlevo dole a vepředu, nelze přehlédnout. Výměnu oleje po roce já osobně vůbec neřeším, když koupíš motorku nebo auto taky to možná někde rok stálo a zabývá se někdo výměnou oleje, podle mě je to tahání peněz z kapsy, neříkam jezdit na to tři roky ale zaleží na každém z nás jaký má na to názor. To je pouze moje zkušenost. M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

Monkey
Anonymní







PříspěvekZaslal: st 05 září, 2007 00:14  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Alaram napsal:
Vt 750- dotaz... je opravdu nutné když mám nový olej a najeto tak 1500km z jara dávat novej?? + filtr?? jo a ten výpuš´ták zespodu nevidím?? kámoš ma gsx-r 600 a tam je to hned ve spod já to tam nevidím..díky za radu... Shocked


Záleží na tom, jestli s motorkou budeš v zimě jezdit nebo ne. Moderní oleje stárnou i tím, že se nepoužívají... Hlavně v zimě dochází ke klimatickým změnám, oteplení nad 0, stoupá vzdušná vlhkost a naopak zase klesají teploty pod 0 kdy zase naopak klesá vlhkost. Byť se to nezdá,tak při těchto výkyvech teplot koroze v motorce pracuje když je venku, v garáži apod.. Pokud ji máš doma jako kus nábytku, je zbytečné olej na jaře měnit. Pokud ji máš venku, tak by jsi ji měl pravidelně minimálně jednou za 14 dní protočit a ohřát.
Haw


  
Alaram



Věk: 39
Založen: 25. 03. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Plzeň

Motorka: Shadow Spirit VT 750
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 05 září, 2007 15:45  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

mám ji v halové garáži,ale myslím že tam bude kosa v zimě čili to nejspíš radějí z jara vyměním ..nebo by bylo vhodnější to protočit... a nebo radši vyndat baterku..sice nevim jak ,to je jedno a nechat ji nabýt před sezonou??


Střelec Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele AlaramZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Taťka



Věk: 77
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 310
Bydliště: Mladá Boleslav

Motorka: VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 05 září, 2007 16:08  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Souhlasím s M.P. Okolo olejů se dějou rituální tanečky výrobců a prodejců, sloužící hlavně k tomu, abychom to kupovali, ale problém určitě není tak vyhrocenej. Většina olejů má mnohem větší životnost než uvádí předpis na výměnu, což mám potvrzený odborníkem. Nejhorší pro olej jsou krátký jízdy, kdy se motor neprohřeje a nestačí se odpařit zkondenzovaná voda. Samotný střídání teploty vzduchu během zimy, podle mýho názoru, nehraje žádnou roli.

_________________
Život nemá barvu šedou, když jsi v sedle Hondy SHADOW.

Střelec Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele TaťkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

Pepino
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 03. 11. 2006
Příspěvky: 786
Bydliště: Cerekvice nad Bystřicí

Motorka: VT 1100 sc32
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 05 září, 2007 22:24  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

no já ho mám letos už 3x vyměněný-18000km mad


Váhy Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PepinoZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 06 září, 2007 00:30  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Takže to co někeří najezdí dopředu, Ty za rok nacouváš.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Pepino
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 03. 11. 2006
Příspěvky: 786
Bydliště: Cerekvice nad Bystřicí

Motorka: VT 1100 sc32
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 06 září, 2007 10:42  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Good Good no zpátečka by se občas opravdu hodila song song a to ještě není konec sezony mad


Váhy Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PepinoZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

colins
Anonymní







PříspěvekZaslal: čt 06 září, 2007 12:23  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

prosím taky o radu. Koupil jsem VT 500 C a nevím, co je tam za olej. Původní majitel už taky neví, co tam nalil a tak mi poraďte, co tam mám dát.


  
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 06 září, 2007 12:37  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Pepino napsal:
no já ho mám letos už 3x vyměněný-18000km mad


tvoje zuby bych nechtěl čistit..
věčně vysmátej a tolik km

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Pepino
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 03. 11. 2006
Příspěvky: 786
Bydliště: Cerekvice nad Bystřicí

Motorka: VT 1100 sc32
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 06 září, 2007 12:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

No ale teď mě trochu tuhne usměv stratil jsem někde tu podložku a není k sehnání ,neválí se ti někde v garáži??


Váhy Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PepinoZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Taťka



Věk: 77
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 310
Bydliště: Mladá Boleslav

Motorka: VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 06 září, 2007 15:26  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

colins napsal:
prosím taky o radu. Koupil jsem VT 500 C a nevím, co je tam za olej. Původní majitel už taky neví, co tam nalil a tak mi poraďte, co tam mám dát.


Podle mne myslím neuděláš chybu jakýmkoli motocyklovým 10W/40. Značka dle náklonnosti...

_________________
Život nemá barvu šedou, když jsi v sedle Hondy SHADOW.

Střelec Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele TaťkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Simox



Věk: 38
Založen: 11. 11. 2006
Příspěvky: 302
Bydliště: Praha

Motorka: Honda VT 1100 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 09 září, 2007 11:50  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

to Colins: Hele já by ch tam lil nějakej hustší minerál. Je to už starší motor. Metlis tam třeba leje Castrol 20W50


Lev Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele SimoxZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
lemmy
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 10 září, 2007 15:29  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

souhlasím se šímoxem protože VT 500 C ještě neměla hydroštely tak bych tam nacpal minerál 20W50 aspoň trošku stichne ..... (výrobce uvádí 10W40, ale stopro ti bude chrastit spojkovej koš ... to víš už to neni nový !!!)


  
Lexani

olan
Anonymní







PříspěvekZaslal: pá 14 září, 2007 17:57  Předmět:  olej Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

zdar,
tak panove, asi jsem totalne slepej, ale "vypousteci sroub" nemuzu najit, at se snazim jak se snazim
mohl by me nekde presneji odnavigovat? - zachytny bod je olejovy filtr a treba stojanek Smile (vt1100 c2, r.96)

diky!
olan


  
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 14 září, 2007 18:11  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Vlevo vpředu a z boku, nelze přehlédnout M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr