Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 24 červenec, 2007 00:24  Předmět:  svíčky Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Podle manuálu bych měl,jak jsem se dočetl,vyměnit svíčky každych 12000 km ale když jsem je prohlížel vypadají velice dobře lehce jsem je vyčistil mosazným kartáčkem všechny pálí jak divý. Jsou to asi ještě originály protože motorka má najeto právě 12000 km. Chci se jenom zeptat jaký máte zkušenosti, koupil jsem originály NGK DPR 7EA9 nebo jestli má někdo nějaký lepší typ, necham si poradit. Díky M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 24 červenec, 2007 19:31  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tak na ně asi dojde i když motor chodí jak hodinky, navíc dvě svíčky na válec to má i vojenskej vrtulník.M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 24 červenec, 2007 20:21  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

zrovna dneska když jsem přebíral motorku po seřízení u profíků, jsem si chtěl dokoupit svíčky abych je po 20.ooo km vyměnil. Mohli udělat kšeft, ale prý je to zbytečné ... "jestli svíčka není nějak zničená, tak není potřeba jí po pár kilometrech měnit, svíčka pálí, nebo nepálí. To jsou slova odborníka. Asi to bude u našich motorek a potřeb pravdivé.

dle mého názoru si místo 4 svíček kup jen jednu, tu voz s sebou a vyměň, když se ti udělá pecka, nebo upečeš jiskřiště. Z času na čas svíčku vytáhni , zkontroluj a očisti. Zničení svíčky bude zajisté způsobeno něčím jiným než svíčkou.

U motorů nad 100.oookm se říkalo že zadělaná svíčka udělá až litr na sto. Kolik udělá po 20.ooo km nevím

opravte mě jestli tapu v nevědomosti a kážu bludy

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 24 červenec, 2007 21:38  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já osobně jsem taky toho názoru že svička buť pálí nebo nepálí. Myslím že potud nemá opálené kontakty a má správně seřízenou vzdálenost, není nutné ji házet do popelnice. Lehce se dá zkontrolovat funkčnost tím že vytáhnu fajfky z jedné strany motoru, natočím a pak z druhé strany a totež. Je to nejednoduší kontrola všech svíček a za minutu je po testu. Asi s výměnou ještě počkám protože jak jsem již psal motor chodí jak hodinky tak co vlastně vylepšovat. M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Simox



Věk: 38
Založen: 11. 11. 2006
Příspěvky: 302
Bydliště: Praha

Motorka: Honda VT 1100 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 24 červenec, 2007 22:21  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já neřešim kilometry, a svíčky měnim každej rok před sezónou, spolu se seřízením podtlaků.......


Lev Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele SimoxZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Grizzly
Kapitán


Věk: 63
Založen: 27. 12. 2006
Příspěvky: 918
Bydliště: Brno

Motorka: VT 600
confederate.gif
PříspěvekZaslal: st 25 červenec, 2007 07:19  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

svíčky měním pravidelně, udělám to pěkně v klídku v dílně a můžu se "spolehnout", že nebudu selhání řešit na trati Pray Very Happy

_________________
Image
ZDAR Grizzly

Rak Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele GrizzlyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

Alaram



Věk: 39
Založen: 25. 03. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Plzeň

Motorka: Shadow Spirit VT 750
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 30 říjen, 2007 13:06  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

při výměně nemáte někdo pár fotek,co?


Střelec Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele AlaramZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
BEECH
jednatel


Věk: 66
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Mariánské Lázně

Motorka: VT 1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 30 říjen, 2007 14:37  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

z mé vlastní zkušenosti mohu říci, že lepší než NGK jsou Nippon Denso, i když taky jezdím NGK-Kvůli ceně

_________________
Over the bridge where you start to believe
Down at the edge of the rainbow
Dark is the night though it's in another time
Follow the light of your shadow

Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele BEECHZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Taťka



Věk: 77
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 310
Bydliště: Mladá Boleslav

Motorka: VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 30 říjen, 2007 21:38  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jen dost dobře nechápu proč ve vcelku pomaluběžným motoru Shadow měnit svíce po 12000, když v plechovkách držej padesát i víc. ( Focus na př. 60000)

_________________
Život nemá barvu šedou, když jsi v sedle Hondy SHADOW.

Střelec Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele TaťkaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 31 říjen, 2007 00:19  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jen ještě poznámku ke svíčkám. Byl jsem u kamaráda Láďy Ešnera u nás v Nymburce kterej staví závodní motory a opravdu umí, akorád že nemá čas a řekl mi že by je měnil tak na 25 až30 tisicích že u stabiláků to není dřív potřeba a navíc Hondy Vétéčka na svíčky nikdy netrpěli. M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr