Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
HERI
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 17 září, 2007 00:19  Předmět:  proč se mi přehřívá VT 600 ??? Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Mám problémy s přehříváním motoru a už si nevím rady, jako by byla holka nějaká zakletá nebo co.
Při větší zátěži (jízda ve dvou) se mi po nějakém čase (cca 200-300km) přeplní nádržka (ta co je pod sedákem) s chladící kapalinou (od horní rysky na začátku až úplně do plna), tím pádem se zmenší obsah chl. kapaliny v soustavě (málo vody v chladiči, až asi žádná voda v chladiči) a čidlo teploty mi nepustí ventilátor (protože nemá na co reagovat) a pak samozřejmě po chvilce blikne červená kontrolka teploty. Hlavně teda ve městském provozu (kde jsem na to vlastně přišel).
Nesetkal jste se s tím někdo? Prosím o pomoc Help
Předem díky!

P.S.: už fakt nevím, asi budu muset jezdit jenom mimo město nebo v zimě


  
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 17 září, 2007 01:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Podle toho jak to popisuješ by to nejspíše vypadalo na těsnění pod hlavou nebo prasklou hlavu. Pronikání plynů ze spalovacího prostoru vytváří ,bublinu" která časem vytlačí vodu z chladícího systému do vyrovnávací nádržky.Nejdříve bych ale zkontroloval chladič, jestli do toho někdo před tebou nelil vodu z kohoutku a není to zarostly. M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 17 září, 2007 01:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Podle toho jak to popisuješ by to nejspíše vypadalo na těsnění pod hlavou nebo prasklou hlavu. Pronikání plynů ze spalovacího prostoru vytváří ,bublinu" která časem vytlačí vodu z chladícího systému do vyrovnávací nádržky.Nejdříve bych ale zkontroloval chladič, jestli do toho někdo před tebou nelil vodu z kohoutku a není to zarostly. M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 17 září, 2007 06:24  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Míla: Good

Nezapomeň zkontrolovat čidlo, kdy spíná, jestli vůbec spíná . Exclamation

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Grizzly
Kapitán


Věk: 63
Založen: 27. 12. 2006
Příspěvky: 918
Bydliště: Brno

Motorka: VT 600
confederate.gif
PříspěvekZaslal: po 17 září, 2007 07:09  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

nechci Tě strašit ale bude to určitě těsnění pod hlavou, jinak souhlas s Mil.POHL Sad

_________________
Image
ZDAR Grizzly

Rak Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele GrizzlyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lazil



Věk: 68
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 752
Bydliště: Most

Motorka: VT 1100 C Shadow SC23
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 17 září, 2007 07:36  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Přikláním se k diagnóze: našeptávání těsnění pod hlavou, je ,ale dost možné že opravdu nespíná spínač větráku, to měl můj syn na VF 750 a také se přehřívala, další možnost ucpaný chladič uvnitř tak z venku, a pomačkané voštiny (lamelky)chladiče. Když jsem sundal já kryt chladiče když jsem jí koupil tak byl chladič do půli zasekaný blátem a kamínky,pak se mi to dost hřálo. Doporučuji začít chladičem, pokud bude OK, odpoj hadičku z vyrovnávací nádržky strč jí do sklenice s vodou, natoč mášu a čekej jestli půjdou z hadičky bublinky pokud ano je to těsnění pod hlavou či ruplá hlava (ale s hlavou bych tě nechtěl strašit to by byl balík) těsnění pod palici cca 800 Kč. Držím pi palce čau Lazil Angel


Váhy Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele LazilZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Lexani

Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 17 září, 2007 07:42  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

2 Lazil Good

jen nepanikař když ti půjdou malé bublinky díky běžnému roztahování chladící kapaliny.

IMHO zkontrolovat chladič, čidlo když nezjistíš jasnou příčinu tak potom asi rovnou vyměnit těsnění a okouknout palici

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
HERI
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 17 září, 2007 22:58  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Pánové díky za diagnózu, je lepší než orig. servis Honda. Good
Už mě to trápí nějaký čas (vlastně od doby co jsem ji koupil), začal jsem čidlem ventilátoru, to je OK. Kdyby jste měl někdo zájem mám jedno čidlo skladem, jsem úděs co může stát takovej kovovej váleček, hustý. Prej dokonce je to stejný na vice typů Hondy, chmm...
Kontrola chladič byla provedena, vypadá OK.
Dnes jsem zkoušel termostat, projel jsem to bez něj a pořád to samé. Termostat je OK. Vše to směřuje k tomu těsnění (doufám, že u toho to skončí, jinak bych asi musel zanevřít na Hondu Crying or Very sad )

Jen ještě dotaz: když je něco s těsněním pod hlavou, projevuje se to nějak z venku? (jako netěsnosti a tak?)

díky


  
Monkey
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 17 září, 2007 23:31  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

dole na motoru je vodní pumpa, myslím že je jen poháněná od skříně. měla by jít sama sundat, když to pujde tak to udělej a až bude dole, nastartuj... jestli je prdlý těsnítko, tak v momentě z toho máš kompresor... Jestli ne budeme hledat dál...


  
HondaMCH

Lazil



Věk: 68
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 752
Bydliště: Most

Motorka: VT 1100 C Shadow SC23
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 18 září, 2007 07:26  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Heri Monkey ti tto líčí již v tom nejhorším stavu, pokud to jen prolíná tak to kompresor nebude, skusil bych nejdříve přepadovou hadičku do sklenice a nastartoval


Váhy Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele LazilZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Monkey
Anonymní







PříspěvekZaslal: út 18 září, 2007 20:52  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Lazil, když sundá pumpu, oddělá víčko chladiče, tak uvidí jestli mu to fouká bubliny, nebo ne.... No a pak je to jednoduchá vylučovací metoda...


  
Lazil



Věk: 68
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 752
Bydliště: Most

Motorka: VT 1100 C Shadow SC23
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 18 září, 2007 21:14  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ok Good


Váhy Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele LazilZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Lexani

Vojda



Věk: 57
Založen: 11. 03. 2007
Příspěvky: 173
Bydliště: Nové Jirny

Motorka: VT750
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 18 září, 2007 21:27  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

čago přikláním se na vylučovací metodu je to nejlevněší spůsob a dá se dělat doma a zadarmo hodně štěstí


Panna Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele VojdaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 18 září, 2007 21:38  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Monkey napsal:
Lazil, když sundá pumpu, oddělá víčko chladiče, tak uvidí jestli mu to fouká bubliny, nebo ne.... No a pak je to jednoduchá vylučovací metoda...


ta hadička je jednodušší

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Monkey
Anonymní







PříspěvekZaslal: út 18 září, 2007 22:33  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

hadička sice jednodušší je, ale jak chceš zamezit proudění kapaliny v soustavě? Nevím, ale dycky to dělám tak, že vyřadím čerpadlo... U plechovky je to jednodušší, sundáš klíňák a vidíš.... NO někdy i slyšíš.


  
Lexani

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 18 září, 2007 23:59  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Pánové, vylučovacích metod je mnoho, myslím že by bylo rozumné aby Hery zvážil zda má na to aby se do takové opravy pustil sám a nebo se na někoho obrátil. V každém připadě bych s takovou závadou nejezdil aby škody nebyly ještě větší, protože se určitě nejedná o žádnou banalitu. Hery, zkontroloval bych taky olej jestli v něm není voda a jestli chceš tak napiš odkud jsi a něco se vymyslí. M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Monkey
Anonymní







PříspěvekZaslal: st 19 září, 2007 08:44  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

To Míra P. - v podstatě máš pravdu..
mad jde ještě jedna varianta -sundat obě hadice z čerpadla, propojit je a potom to zkusit. bylo bez demontáže VČ. chopper


  
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 19 září, 2007 08:51  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Myslím že jde hlavně o to aly po několika neůspěšných pokusech neběhal a motorem v pytli a nehledal někoho kdo mu to dá dohromady. M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

NAVI



Věk: 34
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 2275
Bydliště: Pardubice

Motorka: Honda - VT 600 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 19 září, 2007 08:53  Předmět: Jo jasně ! myslím že by bylo rozumné aby Hery zvážil zda má na to Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

TO MILOSLAV POHL Good

Plně s tebou souhlasím hell Enjoy


Kozoroh Pohlaví:Muž Had SkrytýOsobní galerie uživatele NAVIZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Monkey
Anonymní







PříspěvekZaslal: st 19 září, 2007 09:04  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

To Míra P. - počkáme jestli se ozve.. Někteří registrovaní se brání..


  
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr