Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 19 listopad, 2007 09:02  Předmět:  GPS Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Pánové, já již navigaci mám, ale požádala mě moje známá o radu ohledně navigací. Chtěla by pro manžela k vánocům navigaci jak na motorku, tak i do auta. Přestože jsem za svůj profesní život vystřídal několik značek a typů žádám Vás, o vaše zkušenosti, všechna pro i proti a případné foto i s uchycením k moto, protože i tam je spousta možností. Já osobně jsem skončil u MIO 710+ s obalem od Touratechu, ovšem tato navigace se již nevyrábí.


Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Monkey
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 19 listopad, 2007 15:14  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Záleží na tom Jerry co se od té navigace očekává.. Taky vybírám a dosavadní poznatky zkusím shrnout takto
Garműn - značková navigace, kde je dle prodejců podrobná mapa ČR, okolní státy už zřídka dle ceny a typu. Platí se za značku.
Mio - to máš, tak víš jaký je a co vněm je.
My Guyde - Je na trhu nová řada, okolo 7.000 kaček, myslím že nese ozn. 3060 a dle prodejců je v ní celá Evropa, co se týká spolehlivosti a software, asi střed za málo kaček - má kámarád na VT 600 a spokojený. A to má jednu z prvních !!
Tom Tom - Rider 1, 2, je určen pro motocykly a podle info k ní není stojánek do auta. Jinak super vodotěsná ( má Hanny ) a spolehlivá. U celé typové řady TomTom je celkově jedna funkce, kterou preferuji. Je to funkce alternativní cesta - před výjezdem si určím kam pojedu,následně se dostanu ve městě do kolony a nechci jet krokem ( pospíchám, nemám rád popojíždění, nebo si chci jen tak prohlédnout jinou cestu ) zadám v menu Alternativu a mám na výběr, od 500 do 2500 metrů od původní trasy. V pohodě se objede kolona, uzavírka, nebo se jen tak courá člověk jinou silnicí, avšak stejným směrem.
Navíc se nespoléhám se na funkci RDS-TMC, protože tento systém je doplněk k navigaci a u nás zatím není propracován systém. Podle poznatků od kamioňáků v Evropě málo kde ukazuje pravdivě, takže 0.. Je na každém kdo chce mít v navigaci MP3 nebo MP4, foťák, mapu Evropy, nebo stačí ČR, či vodě odolný přístroj na motorku, nebo za menší náklady navigaci určenou do suchého prostředí s různou úrovní map.
Motivo - italský výrobce, osobně vyzkoušená, cena 7.999,- kaček. Nedoporučuji, má sice velký display přehledné mapy Evropy včetně průjedzů, ale zase není dokonalý firmware.. Po měsíci jsme ji nechali teprve podruhé přeprogramovat... Čekáme kdy to bude do třetice..
Navi Sat - lepší garműn za 14.000 kaček..
Šťastnou ruku při výběru..


  
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 19 listopad, 2007 17:25  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Monkey napsal:

Garműn - značková navigace, kde je dle prodejců podrobná mapa ČR, okolní státy už zřídka dle ceny a typu. Platí se za značku.


Garmin nabízí v základu SUPR mapy Evropy, ČR je zmapovaná v 1:50.ooo. což asi nemá konkurenci. Dle mého názoru nejrychleji upgradované mapy.

Já mám na motorce Garmin GPSMAP 60 CS jsem s ním spokojen. Škoda jen že to není CSX ta v době nákupu ještě nebyla.

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

cingy



Věk: 45
Založen: 27. 04. 2007
Příspěvky: 45
Bydliště: Brno

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 20 listopad, 2007 12:42  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zdar,
ja som si kupil Garmin Zumo 550 a som uplne spokojny.
Je trochu drahsia, ale uz sa mi vyplatilo ze je vodotesna, v pohode som s nou isiel v dazdi a aj ked na nu prsalo tak to zvladla.
vyborne je na nej ze ma aj bluetooth, takze mam k nej pripojeny telefon a handsfree a mozem v pohode cez nu aj volat a pocuvat si MP3.
ma 2 GB pamate co na mapy europy uplne staci s tym ze tam miesto aj ostane. MP3 a podobne veci mam na SD karte.
Zumo 550 sa predava aj s drziakom na motorku a do auta.
Lacnesi model Zumo 500 nema drziak do auta a sa mi zda ze ma mensie pamat.

K mapam:
v zaklade je mapa europy, kde je zapad velmi podrobny.
Slovensko je velmi slabe, ale vraj v novom upgrade v decembri to ma byt uz pokryte lepsie. Cechy su na tom trochu lepsie ako slovensku. Vychodna europa tiez nie je velmi pokryta ale to sa vraj ma upgardom zmenit.

Par linkov na test a porovnanie 500 a 550

http://motoride.sk/?ID=1456
http://motoride.sk/?ID=1595


Lev Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele cingyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN MessengerICQ
FOXXX



Věk: 44
Založen: 22. 06. 2007
Příspěvky: 388
Bydliště: Zubří

Motorka: VT750C (RC50)
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 21 listopad, 2007 11:22  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

mapy dodávají v podstatě výhradně 2 největší výrobci Navtek a Teleatlas. Výrobcí navigací je od nich nakupují a jen jim dávají jinou grafickou podobu. Ti kteří to dělají jen takto mají špičkové pokrytí západní Evropy a třeba i ČR na úrovni ulic i na vesnicích. Slovensko a dál už je to pak bída. Jiní mimo tyto balíky spolupracují i s místními dodavateli v jednotlivých zemích. Dobře je to vidět na srovnání TomTomu, který na našich hranicích "téměř končí" a a madďarské IGO (které se v různých úpravách ojevuje u více výrobců). IGO je na východě mnohem podrobnější, protože nakupuje mapy i od regionálních firem.

Pro mne je jasná volba - zakoupení PPC + instalace třeba 3 navigací, když člověk chce :-) je to "levné", je to zároveň i telefon a PC se všema svýma vymoženostma snad kromě vypalovačky :-) má to 2 nevýhody oprtoti spoustě výhod. Jsou to:" menší displej, obvykle 2,8'' (to je ale nevýhoda v uvozovkách, člověku který jen trochu vidí to naprosto nevadí) a druhá horší je, že to není vodě odolné a za deště tedy na motorce nepoužitelné.

já mám jeden univerzální držák, který v autě připevňuju na tento stojan


a na motorce ho zacvaknu do tohoto:


Váhy Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele FOXXXZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 21 listopad, 2007 19:18  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Moje první navigace byla v PDA od HP, ale byla to na cestování docela choulostivá věc, a tenkrát ještě PDA neměli integrovanou anténu GPS. Mapy jsem měl nainstalovány od TOM TOMu. To ještě byla zvlášť východní a západní Evropa a dál se zvlášť nahrávala jednotlivě města západní Evropy, jinou jsem měl na Čechy a jinou na Slovensko. Pak se to muselo pořád mezisebou přepínat, všechno v 2D, takže nic moc.
Potom jsem měl Garmina ?2630?, to bylo pořád 2D, ale už to byl pokrok. Jen tak mimochodem, kolegu vedla k hotelu po schodech při nastaveném autobusu, ale to se stává i v lepších rodinách, Následoval novější Garmin už 3D, ale pořád mi to nevyhovovalo. Následovali tři různé navigace od Blaupunktu. Nejlepší byla první, vestavěná, ale ta stála asi 90000,-Kč. Ta měla i kromě snímačů v kolech i gyroskop, takže v tunelu no problemo. Mimochodem, měl jsem ji v autobusu kde byli i výklopné ploché obrazovky a na ty se to dalo pouštět jako v letadle. Ostatní dvě katastrofa, zbytečně složité. Moje bylo akorát to PDA a ostatní navigace byli firemní.
Nakonec jsem se naštval a koupil vlastní MIO 710+ firemní jsem jim hodil na hlavu a s tou mojí jsem navísost spokojen. Je tam jak západní, tak východní Evropa, kolikrát jsou tam i pěšiny v parku a dokonce tam byla i příjezdová cesta do Horního Jelení. Jen Slovinsko je trovhu slabší. Pouze hlavní tahy a Ljubljana taky. Zato Chorvatsko je kupodivu hodně podrobné. Je to vlastně zamaskované PDA co se tváří jako Navigace, ale funkce jsou tam ořezané takže kromě prohlížení fotek a MP3 s tím člověk nic moc nenadělá. (Tyto funkce nelze při spuštěném GPS používat) a pak je tam ještě handsfree. Jen mě tam chybí plánování tras, kdy je výchozí bod jiný od stanoviště, ale i to se dá samozřejmě obejít. Jinak příjem družic je super a i v místnosti jich s přehledem chytám 8. Má slot na MMC kartu kam jdou všechna data zálohovat, nahrávat foto a MP3.
Jinak k uchycení, držák na řidítka jako ukazuje Foxxx jsem měl na své MIO taky, ale vždycky jsem trnul, aby nezačlo pršet nebo aby jsem nechytil pár much do slotu na MMC kartu, taky moc netlumí otřesy. Tak jsem si pořídil obal na PDA od Touratechu i s tlumičem vibrací a celé to přidělal k držáku plexiskla. Jen jsem musel vyndat molitany co byli uvnitř obalu, protože se pak navigace nechladila a zasekávala se. To mi však dělala i za předním oknem auta, když bylo horko a měl jsem vypnutý větrák.


Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Pepa



Věk: 66
Založen: 11. 03. 2007
Příspěvky: 62
Bydliště: Tábor-Opařany

Motorka: VT 600 SHADOW
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 25 březen, 2008 00:54  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj všem diskutujícím,
vše jsem pozorně přečetl, protože stojím před nákupem GPS. Chci něco na motorku a tak mi vychází TOM TOM Rider anebo GARMIN Zumo 500 (550). Znám pouze TOM TOM z mojí navigace. která ale nejde použít na motorce. Zde má pro mne asi výhodu TOM TOM, protože ho znám. Vím ale, že GARMIN je určitš na minimálně stejné úrovni. Má někdo srovnání mezi těmito zařízeními z realného života?
Díky za informaci.
Pepa H.


Beran Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele PepaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
pat
Anonymní







PříspěvekZaslal: st 26 březen, 2008 19:38  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

mám navigaci v telefonu od tom tom asuper.
Já doporučuji komunikátor HTC p3300 artemis, wifi, blučko, navigace a spousta dalších vychytávek. Systém widovs mobile, atd..
řekl bych vychytaný do nevidím


  
FOXXX



Věk: 44
Založen: 22. 06. 2007
Příspěvky: 388
Bydliště: Zubří

Motorka: VT750C (RC50)
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 26 březen, 2008 19:52  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

souhlasím a doporučuju, má to spoustu výhod... sice jsem už koupil novější stroj, ale s Artemis jsem byl spokojen


Váhy Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele FOXXXZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Lexani

BEECH
jednatel


Věk: 66
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Mariánské Lázně

Motorka: VT 1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 26 březen, 2008 21:29  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

mám normální PDA Acer s TOM TOMem a používám ho jak v autě ,tak občas na mašině, já to řeším tak, že dám sluchátko do ucha, PDA do kapsy u bundy- za jízdy bych se na něj stejně nedíval - úplně mi stačí hlas. navigace Enjoy

_________________
Over the bridge where you start to believe
Down at the edge of the rainbow
Dark is the night though it's in another time
Follow the light of your shadow

Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele BEECHZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jospa



Věk: 62
Založen: 24. 08. 2010
Příspěvky: 148
Bydliště: Rudolfov

Motorka: VT 750 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 18 duben, 2012 07:29  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj, chci si koupit na motku navigaci a rozhoduji se mezi Garmin zumo 220 a Tomtom urban rider. Z diskusi k navigacim se clovek nic moc nedozvi, protoze obe znacky maji sve zastance a tim na tu svou vetsinou nedaji dopustit. Proto me zajima, jake mate zkusenosti, nejlepe s uvedenymi modely.
Diky



http://www.garmin.cz/produkty/auto-moto/motocyklove-gps/zuemo-220-serie/zuemo-220.html

http://www.louis.de/_20d63fd66c1ba0f403793cee372d296acc/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=650&wgr=911&list_total=7&anzeige=0&artnr_gr=10001590


Panna Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele JospaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 18 duben, 2012 17:35  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Mám TomToma Rider2. Nevím jak uvnitř, ale obal je stejný. Oproti Garminu je masivnější a Garmin pokud si zaplatíš Lifetime má doživotní aktualizaci zdarma.
Tom Tom má v balení držák na moto i s příslušnou elektroinstalací, takže stačí nasadit a jet. Jen mi přišel trochu humpolácký díl, který se upevňuje k řidítkám, ale ten není problém zakoupit jiný třeba v Touratechu. Nevýhodou je, že chybí držák do auta a poku si ho chceš dokoupit, tak je poměrně drahý. Já si ho jednoduše vyrobil a jsem v pohodě. Co mě překvapilo, tak baterie TomToma vydrží dost dlouho i bez nabíjení. Co de týče ovládání, oproti mé předchozí navigaci MIO 710+ mi tu chybí záznam projeté trasy a pokud si plánuju trasu, vždy to počítá od mé pozice, takže se trochu hůře plánuje a počítá dopředu, ale to se dá obejít. Zato má spoustu jinách vychytávek. Byl jsem s ní loni v Dánsku, propršeli nám totálně čtyři dni ze šesti a navigace byla v pohodě. Prostě jsem s ní spokojen.

_________________
Image

Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

BEECH
jednatel


Věk: 66
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Mariánské Lázně

Motorka: VT 1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 19 duben, 2012 17:29  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

momentálně jezdím s G.Zumo 550, je sice drahá, ale dobrá- ty nejnovější mají doživotní upgrade map 4x za rok

_________________
Over the bridge where you start to believe
Down at the edge of the rainbow
Dark is the night though it's in another time
Follow the light of your shadow

Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele BEECHZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr