Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Robert
Upozornění : 1



Věk: 55
Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Zlín

Motorka: VT1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 06 prosinec, 2007 00:29  Předmět:  Zazimování Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Nenašel jsem tu zpracované téma, jak zazimovat motorku. Protože jsem začátečník a mám před sebou první zimu, chci se zeptat na vaše názory, jak to udělat.


Kozoroh Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele RobertZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
Strycek Fido
Anonymní







PříspěvekZaslal: čt 06 prosinec, 2007 08:44  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Par tipu,jak na to:
Motorka se nedá jen tak postavit do nějaké garáže a na jaře zase vytáhnout. Právě teď se jí musí věnovat pozornost. Odborník a nadšený fanda motorek Jirka radí, na co byste neměli zapomenout. „Určitě by měla být ta motorka v garáži, nedávat jí na zimu do vlhka nebo mokra. Garáž by měla být správně vyhřívaná a motorka by měla stát na špaldo a nebo na centrálním stojanu, pokud ho ta motorka má, protože by neměla stát celou zimu na gumách. Gumy by se měly přes zimu také dofouknout.“

Jenom suchá garáž nestačí. I motorka si zaslouží vyčistit. „Určitě motorku kompletně vypucovat, věci, které by mohly zreznout, tak je důkladně promazat. Dále nesmíme zapomenout na to, že bychom měli napustit nádrž benzínem až po okraj, zavřít a vypustit karburátory, které by se měly také vyčistit. Dále by se měla vyndat baterka, dát ji do sucha, vyčistit a občas bychom ji měli přeměřit.“

Kromě této základní očisty nezapomeňte na koženou sedačku a chromované části. „Sedačku bychom měli určitě naimpregnovat nějakým mazadlem, určitě různé firmy prodávají speciální mazadla na kůži, no a co se týče chrómu, tak určitě také, to patří do celého toho vypucování motorky, takže chrómy také.“

Benzínu a nádrže už jsme se dotkli, ale přesto – hodně lidí si myslí, že benzín by se měl na zimu vypustit. Opak je pravdou. „To je právě velká mýlka, protože benzín by se měl do nádrže naopak napustit, aby nádrž nezrezla a nedostala se tam nějaká oxidace. Takže nádrž napustit, ale karburátory vypustit a vyčistit.“

Na zimu tedy dejte motorku do suché a teplé garáže, nezapomeňte vyčistit a promazat všechny části včetně chrómů a kožené sedačky a nakonec doplňte nádrž. Pokud svojí motorku takto zazimujete, můžete mít čisté svědomí a na jaře vám bude zase spolehlivě sloužit.


Jinak pokud jde o me,tak plnou nadrz,komplet vycistit a sup pod prodisnou plachtu (mam ji na chodbe,kde je relativne teplo,tak ani baterku nevyndavam-na jare vzdy v poho) Very Happy


  
Robert
Upozornění : 1



Věk: 55
Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Zlín

Motorka: VT1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 06 prosinec, 2007 12:30  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Pěkné, díky moc, ale ještě bych se zeptal - protože jsem nádrž sundal (abych se dostal k elektrice), vypustil jsem z ní benzín, kvůli manipulaci. Teď mám obavy, že se mi tam bude srážet voda a začne mi rezivět.... Prý se na to dá použít nějaký sprej, kterým se vystříká nádrž zevnitř.
ví někdo jaký?


Kozoroh Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele RobertZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

NAVI



Věk: 34
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 2275
Bydliště: Pardubice

Motorka: Honda - VT 600 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 06 prosinec, 2007 19:49  Předmět: Jo jasně ! Motorka se nedá jen tak postavit do nějaké garáže Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Souhlas s Fidem ale já osobně jezdím i v zimě hell Enjoy


Kozoroh Pohlaví:Muž Had SkrytýOsobní galerie uživatele NAVIZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Strycek Fido
Anonymní







PříspěvekZaslal: čt 06 prosinec, 2007 19:55  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

tak,tak navi hell sprej se pouziva vetsinou po oprave nadrze,kdy je treba nadrz po brouseni nebo po svareni a muze dojit k odloupani vnitrni vrstvy,tak se pouziva antikorozni sprej,ale na zazimovani je podle me nejlepsi proste plna nadrz Very Happy


  
Robert
Upozornění : 1



Věk: 55
Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Zlín

Motorka: VT1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 07 prosinec, 2007 15:22  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

A nevíte aspoň, jaký ten antikorozní sprej použít? Já vůbec netuším :-)


Kozoroh Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele RobertZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

NAVI



Věk: 34
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 2275
Bydliště: Pardubice

Motorka: Honda - VT 600 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 07 prosinec, 2007 17:36  Předmět: Skvělý ! antikorozní sprej Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj Roberte, vyzkoušej třeba tenhle RACING Zinek aluminium sprej stříbrný hell

http://www.drogeriemartina.cz/inshop/naterove-hmoty/barvy-ve-sprejich/racing-zinek-aluminium-sprej-stribrny-tradix-[id-20704026].html


a nebo MOTIP-měděný sprej
http://tuning.autodoplnky.cz/autokosmetika/motip-dupli/technicke-spreje/motip-medeny-sprej-400ml-s273310

ale na trhu je toho moc, když tak v každé mototechně ti určitě rádi poradí
Enjoy


Kozoroh Pohlaví:Muž Had SkrytýOsobní galerie uživatele NAVIZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Mirek



Věk: 56
Založen: 22. 11. 2006
Příspěvky: 381
Bydliště: Pardubice

Motorka: VTX1300C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 07 prosinec, 2007 17:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Neřeknu ti přesně typ, ale vloni jsem to přesně takhle udělal. Prázdnou nádrž jsem vystříknul antikorozním sprejem (tuším od zn. Normfest), důležitý nebyl ani tak typ mazadla, jako potřeba nástavce - hadičky s rozprašovačem, díky které je možný se dostat dovnitř. Další, co jsem udělal byly svíce, které jsem vytáhnul a vyčistil kontakty. Na mašině jsem hadrem ucpal oba výfuky aby se možná vlhkost nedostala dovnitř, sundal jsem sedla, brašny, roklku a veškerou kůži jsem naimpregnoval a uložil zvlášť. K té vyhřívané garáži - co já vím není ani tak podstatné teplo, jako spíš konstantní teplota. Máša by asi neměla být v mrazu, ale když je v chladu, nemělo by to vadit. Důležitá a nejméně vhodná je změna teplot a s tím spojená kondenzace - to pak může být problém. Baterku jsem vyndal a oživil až před sezónou, jinak celou mášu jsem měl přes zimu na špalkách. Na jaře vše super - žádný problém nenastal. song To bylo vloni, letos je jediná změna - plná nádrž. Smile Enjoy


Kozoroh Pohlaví:Muž Koza OfflineOsobní galerie uživatele MirekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Robert
Upozornění : 1



Věk: 55
Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Zlín

Motorka: VT1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 10 prosinec, 2007 11:03  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Díky moc všem, udělám to asi nějak tak, jak píšete, vystříkám nádrž, vyndám baterku a svíčky.


Kozoroh Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele RobertZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

lemmy
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 10 prosinec, 2007 12:16  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

já letos zimovat nebudu ..... bo až bude chvilka času pujde motor ven, ale ostatní roky nezimuju vůbec ... stejně motku čistím a jsem u ní každou chvíli, takže jí tak jednou za 14dní-měsíc nastartuju a nechám ohřát až do větráku (baterka se dobije jako v provozu, benzín v karburátorech je furt čerstvej a pěkně se proběhne olej i voda po okruhu)


  
lemmy
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 10 prosinec, 2007 12:17  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

jo a když je na stojanu tak jí nechám proběhnout i s kvaltem, abych vyhnal pavoky z převodovky a kardanu.


  
Robert
Upozornění : 1



Věk: 55
Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Zlín

Motorka: VT1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 10 prosinec, 2007 16:52  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Takže asi nemá ani smysl vypouštět karburátory, jak někde píšou....


Kozoroh Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele RobertZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Strycek Fido
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 10 prosinec, 2007 17:01  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Nazory se ruzni,co motorkar tak rekne urcite neco jineho,ale jezdim od 17let a na zimu jsem krom popisovane zakladni udrzby nikdy nedelal nic jineho.Staci jeden pekny den a clovek neodola,takze masina je vzdy pripravena k vyjeti a vse naprosto bezproblemu (viz.sobota) Very Happy chopper V sobotu jsem vyndal masinu zpod plachty a na jeden stisk naskocila bez mrknuti oka.Nedele ale opet probihalo lesteni atd.,vzdyt to znas,je to mazel Very Happy


  
lemmy
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 10 prosinec, 2007 17:31  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

netrofnu si říct nemá smysl, ale je v rámci údržby vyndám a vyčistim, ale nechávám je nalitý, protože stejně každou chvíli startuju.


  
Robert
Upozornění : 1



Věk: 55
Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Zlín

Motorka: VT1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 11 prosinec, 2007 11:46  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Aha, vyčistit bych je možná mohl zkusit.....

Ještě jeden dotaz, na jaře jsem chtěl promazat lanka (spojka, plyn, sytič) ale tehdy se mi to nechtělo moc rozebírat. Tys mi Lemmy psal, že to mažeš motorovým olejem - stačí to, nebo je lepší něco jiného, třeba něco s grafitem nebo tak?


Kozoroh Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele RobertZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

lemmy
Anonymní







PříspěvekZaslal: út 11 prosinec, 2007 12:04  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

prakticky je to úplně jedno, jde o to aby byli mastný ..... někdo dává olej na šicí stroje (protože je jemnej) někdo dává hydrauliku (protože dobře vzlíná) někdo dává uni-spray např WD40 (protože se to tou hadičkou dobře aplikuje)

- dej tam to co máš - je zbytečný kvůli lankům kupovat nějakej speciální olej ze kterýho zděláš několik kapek a pak ti bude litr ležet doma.

- já vždycky lanka vymontuju pověsim je aby byli kolmo a pak průběžně olejničkou dokapávám a když mám dost trpělivosti tak až do doby než proteče skrz, pak je ještě nechám viset, aby vykapal ten přebytečnej spodem, utřu a namontuju zpátky


  
lemmy
Anonymní







PříspěvekZaslal: út 01 leden, 2008 20:56  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tak a je to,
ale venku je hnusně, tak mě nemusí prudit že teď můžu jezdit jenom z kopce chopper


xxxxxx.jpg
 Komentář:
 Velikost:  64.58 kB
 Zobrazeno:  14122 krát

xxxxxx.jpg



  
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 02 leden, 2008 09:30  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Lemmy co ti provedla? Nebo je to jen preventivní prohlídka?

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

lemmy
Anonymní







PříspěvekZaslal: st 02 leden, 2008 10:32  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Preventivně bych jí nejradši jenom vyleštil......
jak už v létě odkuřovala, tak budu dávat nový kroužky, přetěsnim vršky a potřebuju zkontrolovat hydroštely bo se začaly ozývat ......


  
Robert
Upozornění : 1



Věk: 55
Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Zlín

Motorka: VT1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 02 leden, 2008 16:52  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

No pěkné, tak daleko jsem se nedostal, na to mi chybí spousta věcí - odvaha, nervy a hlavně zkušenosti Sad


Kozoroh Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele RobertZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr