Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
želva



Věk: 48
Založen: 04. 04. 2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha

Motorka: Shadow VT750C4
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 23 červenec, 2011 11:08  Předmět:  Centrování kola
23. 07. 2011
Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zdravím,
nevíte někdo kde mi vycentrují přední kolo na bike? Pro vyvážení by tam museli dát hooodně závaží, tak mi raději poradili to vycentrovat. Jenže zatím jsem nenašel nikoho kdo by to dělal. Potřebuju tam dovézt celou motorku, aby si to sami demontovali. Sám si to nemůžu sundat, páč nemám jak bike zvednout.
Díky
želva


Štír Pohlaví:Muž Kočka OfflineOsobní galerie uživatele želvaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 23 červenec, 2011 20:56  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Není vidět, kde bydlíš a taktěžko radit.
Sad

_________________
Image

Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
želva



Věk: 48
Založen: 04. 04. 2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha

Motorka: Shadow VT750C4
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 23 červenec, 2011 22:34  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Sorry, zapoměl jsem to uvést - Praha. Smile


Štír Pohlaví:Muž Kočka OfflineOsobní galerie uživatele želvaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HondaMCH

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 23 červenec, 2011 23:20  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Bydliště máš pod svým jménem a co se týká centrování kola určitě by to udělal Klouda v Plaňanech http://www.motorafky.cz/ ale asi by chtěl kolo bez pláště to znamená demontované. Já zvedák na choper mám když tak se ozvi mad M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 24 červenec, 2011 01:46  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Podle toho jak to popisuješ mě napadá otázka zda hází ráfek, to by znamenalo u tak mladý motorky že s ní někdo najmíň přejel obrubník a nebo je ráfek v pořádku a za prd stojí guma Embarassed M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
želva



Věk: 48
Založen: 04. 04. 2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha

Motorka: Shadow VT750C4
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 24 červenec, 2011 18:38  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

No, guma je funglovka, asi měsíc stará. Ale to že to kope vůbec necítím. Jen když jsem měnil pneu, tak mi říkali, že to potřebuje vyvážit, ale že závaží vypadají blbě, tak at si to nechám vycentrovat.
Jinak na patník jsem nenajel, ale jsem druhý vlastník, takže nevím.
Díky za nabídku zvedáku. Pokud nenajdu jiné řešení, tak bych toho využil. Cool


Štír Pohlaví:Muž Kočka OfflineOsobní galerie uživatele želvaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lexani

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 24 červenec, 2011 18:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK Embarassed M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Petr.VF



Věk: 40
Založen: 11. 10. 2010
Příspěvky: 324
Bydliště: Luštěnice

Motorka: Shadow VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 24 červenec, 2011 19:49  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Hele já teda nevím, ale vycentrování kola přece nenahradí vyvážení.

Vycentrování je, když kolo nehází do strany při roztočení.

Kdežto vyvážení je, že když ho roztočíš, tak se zastaví pokaždé na jiném místě, když není vyvážené, tak nejtěžší místo bude po roztočení vždy dole.

Takže si myslím, že se závažím nevyhneš.

Ale samozřejmě se můžu mýlit mad mad , ať poradí nějakej mechánik.


Blíženci Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele Petr.VFZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Petr.VF



Věk: 40
Založen: 11. 10. 2010
Příspěvky: 324
Bydliště: Luštěnice

Motorka: Shadow VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 24 červenec, 2011 19:52  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

ještě jsem si vzpoměl, že mi kdosi řikal, že vyplétané kolo je mnohem méně vyvážené, než lité - musí se použít více a těžší závažíčka.

Já mám na předním kole asi 4 nebo 5 závažíček. Mám tam takový navlékací na dráty ve tvaru komolého kuželu - na zadním mám pak klasické nalepovací, ale ty na dráty jsou lepší v tom, že nejsou na kole tak vidět, ty nalepovací na tom chromovém ráfku vypadají šíleně...


Blíženci Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele Petr.VFZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 24 červenec, 2011 20:01  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Při kvalitě našich značkových servisů a mechaniků v nich bych se vůbec nedivil tomu že jsi pouze narazil na blbce s velkým BBBBBBBBBBBB mad M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
fananek



Věk: 64
Založen: 18. 05. 2011
Příspěvky: 80
Bydliště: Poděbrady

Motorka: VT 750C2 Spirit
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 24 červenec, 2011 20:18  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Centrování kola ti zajistí, že kolo nebude "házet". Teda že když ho upneš do držáku (vidlice) a roztočíš nebude házet do stran - osmička- a do výšky - když je šiška a ne kruh. Je to vidět, nebo to zjistíš pomocí křídy. Pokud necítíš chvění při jízdě, "nehopsá" to, kolo se točí bez házení je všechno OK. Vyvážení je o něčem jiném. Tam se dohání nerovnoměrné rozložení hmoty gumy po obvodu a kolo se při roztočení vždy zastaví tím nejtěžším dolů ... a může to vyvolat také vybrace. řeší to závažíčka.
Takže podle mého, pokud ti kolo nehází, nevybruje - neřeš, není co. Nevím, co tím chtěl ten serviceman říci ... mad Popsal to tu jinými slovy i Petr.VF


Lev Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele fananekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Honza_C



Věk: 65
Založen: 04. 06. 2009
Příspěvky: 435


Motorka: Kawasaki VN 1500 Clasic Tourer
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 25 červenec, 2011 12:17  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

V Lochkově (Radotín) je chlap, co to umí perfektně...Až budu mít kontakt, tak ho sem písnu


Rak Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele Honza_CZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

želva



Věk: 48
Založen: 04. 04. 2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha

Motorka: Shadow VT750C4
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 25 červenec, 2011 20:49  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Když to tak čtu a zamyslím se nad tím, tak asi ten servisák nevěděl o čem mluví... (a mně to nenapadlo..) mad Mluvil o vyvážení a závažích, které vypadají blbě a pak mi doporučí centrování...
Takže to je nejspíš jen o těch závažích. Teď jen sehnat servis, kde nedávají ty nalepovací pásy závaží, ale přímo na dráty Very Happy
Dík všem za rady Good


Štír Pohlaví:Muž Kočka OfflineOsobní galerie uživatele želvaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 25 červenec, 2011 21:20  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

No tak přece se jen k nějakýmu závěru dostaneme, závačí na dráty vypadá líp ale s nalepovacíma to jezdí taky. I nová guma může potřebovat některá 10 a některá 40 gramu, záleží na co narazíš. Embarassed M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr