Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Shiny



Věk: 69
Založen: 03. 05. 2012
Příspěvky: 376
Bydliště: Dobřichovice , Praha - západ

Motorka: VT 1100 C2 Sabre
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 31 srpen, 2012 12:15  Předmět:  Koupím VT125 Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zdravím
Zvažuji koupi VT 125 pro ženu jako začátek...


Býk Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele ShinyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lucy



Věk: 45
Založen: 05. 11. 2010
Příspěvky: 83
Bydliště: Ostrava

Motorka: VT 600 C Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 31 srpen, 2012 15:49  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já na ní taky začínala,jedna sezóna stačila,po chvíli mi ale vadilo,že netáhne do kopce a max (pohodlná) rychlost byla do 80km/h.Ale jsem za ní vděčná,myslím,že jsem udělala dobře,takže doporučuji...ale je to fakt tak na sezónu,pak bude chtít silnější Smile


Vodnář Pohlaví:Žena Koza OfflineOsobní galerie uživatele LucyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 31 srpen, 2012 16:55  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Nech stopětadvacítku stopětadvacítkou a jdi rovnou do šestistovky. Hanka ti to potvrdí.
Stopětadvacítka opravdu nemá cenu. Kdysi jsem zvažoval pro Hanku dvěstěpadesátku Hyosung GV 250 Aquila. Tu jsem nakonec zavrhl, co jsem se projel na Yamaze XV 250 Virago. Nakonec její uplně první jízda byla na XV535 Virago, která jí vydržela rok a pak rychle přesedala va VT600.
Jinak jak Lenka od Supa, tak, Lucka od Františka (jestli jsem na někoho zapoměl omlouvám se) všechny po roce rychle měnili malou kubaturu za větší.
Motorka která je "slabší" neznamená, že je bezpečnější. Nejde jen o předjíždění ale třeba i o to, že i brzdy jsou koncipovány úměrně k výkonu.
Bude jezdit na ní půl roku a přestane jí stačit a třeba jí i ježdění otráví.
Jinak Vám samozřejmě držím palce a hurá do toho.

_________________
Image

Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Shiny



Věk: 69
Založen: 03. 05. 2012
Příspěvky: 376
Bydliště: Dobřichovice , Praha - západ

Motorka: VT 1100 C2 Sabre
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 31 srpen, 2012 17:15  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Dík za rady...a odvolávám co jsem odvolal a měním vše..po dohodě se ženou kupuju na naučení, než udělá řidičák na velkou motku krásnou zánovní MZ 150 ( na to má papíry) a na jaře seženeme VT600


Býk Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele ShinyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
dědoušek



Věk: 74
Založen: 18. 06. 2012
Příspěvky: 23
Bydliště: Poteč

Motorka: Shadow 1100 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 01 září, 2012 08:16  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Bedo, myslím si, že to je rozumný závěr. A co by paní řekla na tady tu šedivku ? Je parádní a je u ní uvedena velmi příznivá cena. Na jaře tomu může být jinak. Sad Přeji štěstí při výběru. Good
http://www.motorkari.cz/motobazar/motorky/honda/honda-vt-600-shadow/honda-vt-600-c-shadow-vlx-419283.html

_________________
I v tomto věku stále v sedle :-)

Býk Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele dědoušekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Shiny



Věk: 69
Založen: 03. 05. 2012
Příspěvky: 376
Bydliště: Dobřichovice , Praha - západ

Motorka: VT 1100 C2 Sabre
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 01 září, 2012 16:04  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Dědoušku: tak ta je parádní :-))) Jen nevím zda by naše stávající Mařenka nežárlila :-)))
Ale ne beze srandy....něco menšího je potřeba aby se naučila ještě letos jezdit a pokud se to povede a bude chtít přesedlat, zatím má papíry max na 150 kubíků a proto hledám něco vhodného aby mohla hned jezdit zatímco bude dělat řidičák na větší. Holt to bude zase to krásné "období vybírání a realizace" :-))))


Býk Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele ShinyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Anonymní








PříspěvekZaslal: so 01 září, 2012 19:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Shiny napsal:
zatím má papíry max na 150 kubíků a proto hledám něco vhodného aby mohla hned jezdit zatímco bude dělat řidičák na větší.


Bacha, ať s těma 150 ccm nenarazíte při první silniční kontrole - bylo by to dost drahý a nepříjemný.

Fakt má Tvoje žena papíry na motorku do 150 kubíků???

Nemá spíš jenom skupinu A1 - do 125 ccm a do 11 kW včetně?
Pokud ano, pak řízení té 150 kubíkové emzety zavání pěkným průserem s dalekosáhlými následky.

Zdraví
bmw


  
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 01 září, 2012 20:25  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Stojí za to kupovat motorku na zimu když na jaře bude mít papíry na větší. Stejně toho moc nenajezdí mad J.C.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Shiny



Věk: 69
Založen: 03. 05. 2012
Příspěvky: 376
Bydliště: Dobřichovice , Praha - západ

Motorka: VT 1100 C2 Sabre
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 01 září, 2012 20:26  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

A sakra......dík za upozornění ale asi je to fakt A1 125 kubíků. V rubrice za tím je pod sloupcem 12 napsáno 150. Mylně jsme se domníval že je to obsah. Já to za sebe neřeším mám papíry na všechno kromě busu. Ještě jednou dík opravdu je to ušetření přinejmenším starostí..


Býk Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele ShinyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Anonymní








PříspěvekZaslal: so 01 září, 2012 23:33  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

[quote="Shiny"asi je to fakt A1 125 kubíků. V rubrice za tím je pod sloupcem 12 napsáno 150. Mylně jsme se domníval že je to obsah.[/quote]

Ta "150" bude tzv. harmonizační kód (s EU), a jestli si to dobře pamatuju, tak by to znamenalo, že Tvoje paní teď vlastně nemůže řídit ani tu 125ku, ale jenom 50ku s maximálkou vyšší než 45 km/h.
To je relikt z doby, kdy se s Béčkem (řidičák na osobáka) mohl řídit např. Pionýr (Jawa 50) bez toho, že by dotyčný/á vůbec dělal(a) papíry na malý motocykl.

Ještě poslední poznámka - pokud má Tvoje žena řidičák na auto (sk. B), tak za pár měsíců (tuším od 19. ledna) bude moci legálně kočírovat motorku do 125 ccm a zároveň bez manuální převodovky (de facto teda skůtra s variátorem).

Zdraví
bmw


  
Anonymní








PříspěvekZaslal: so 01 září, 2012 23:42  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Hmm, nebo ta "150" znamená, že byl kdysi v minulosti dělán řidičák na malý motocykl (do 50 ccm a rychlost vyšší než 45 km/h). A protože dneska už na to není samostatná skupina v řidičáku, tak to dávají do A1 a omezují to tím harmonizačním kódem 150 - čili teď (dnes) s tímto řidičákem nemůže řídit motorku s objemem mootru 125 ccm.

bmw


  
Shiny



Věk: 69
Založen: 03. 05. 2012
Příspěvky: 376
Bydliště: Dobřichovice , Praha - západ

Motorka: VT 1100 C2 Sabre
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 02 září, 2012 08:51  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Děkuju fakt děkuju...já hledal na netu co znamená ta 150 a našel jsem doopravdy jen zmínku, že je to harmonizační kod...ale co znamená nikde ani čárka.
Já to chtěl koupit v podstatě jen na podporu autoškoly . Takže nakonec na to kašleme prostě řidičák udělá v autoškole a přes zimu seženeme už něco dospělého.
Fakt dík ušetřilo mě to hodně peněz a starostí.


Býk Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele ShinyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 02 září, 2012 12:30  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jen pro doplnění.
Od 19.1.2013, všichni majitelé řidičských průkazů skupiny B, budou moci řídit jednostopé vozidlo s automatickou převodovkou se zdvihovým objem motoru do 125 ccm a nejvyšším výkonem 11 kW.
Jedná se tedy v praxi o současné skůtry. Nepočítají se tedy do toho skůtry z Povážské Bystrice Manet a Tatran, protože nemají automatickou převodovku.

Těch 45km/h u AM je pěkně na nic. S tím se dnes nesmí ani na Pincka a Simsona.

_________________
Image



Naposledy upravil Jerry dne ne 02 září, 2012 12:35, celkově upraveno 2 krát
Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Máří



Věk: 54
Založen: 25. 07. 2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Andělská Hora 43 Chrastava

Motorka: VT 600 Shadow VLX US Version
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 02 září, 2012 12:31  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ta 150 je opravdu harmonizační kod a znamená,že řidič může řídit motocykl s obsahem do 50ccm a bez omezení rychlosti.Kdyby tam ten kod nebyl může řídit jen 50ccm s rychlostí do 45km/h.Řešil to tady kamarád s jeho manželkou,když taky našli v novém ŘP stejné označení,koupil ji nějaké enduro 125 a ona je nyní bez ŘP a platí pokutu 25tis za řízení bez oprávnění.Je to hustý.Takže tvoje žena může tak na Simsonu,nebo po novém roce na 125 bez spojky s automatem.


Beran Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele MáříZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Máří



Věk: 54
Založen: 25. 07. 2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Andělská Hora 43 Chrastava

Motorka: VT 600 Shadow VLX US Version
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 02 září, 2012 12:33  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jery byl rychlejší Laughing


Beran Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele MáříZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HondaMCH

Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 02 září, 2012 12:40  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Simson má myslím konstrukční rychlost 60km/h a Pionýr 65km/h. Takže smůla.
Mustanga si už nevybavuju, ale Simson Enduro mi kdysi jezdilo 65km/h a Elektronik byl ještě rychlejší.
A to všechno bez přilby!

_________________
Image

Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Máří



Věk: 54
Založen: 25. 07. 2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Andělská Hora 43 Chrastava

Motorka: VT 600 Shadow VLX US Version
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 02 září, 2012 16:14  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

No právě díky tomu kodu 150 to řídit může.Kdyby tam nebyl tak jen babetu a něco podobnýho.Má papíry na 50ccm bez omezení rychlosti.Mám na přibližování Simsona skutra,lehce upraveného a jede 85 Embarassed Měřeno autem.Dělal jsem tu jednomu klukovi Pionýra a jede to taky skoro 80 a hlavně tam kde dříve jezdil na 1 jezdí kopce za 2 a to má 120 kg,tahá to jak bejk.Jinak k tématu,měli jsme doma taky Virago 250 a na naučení dobrý stroj.Mladej má papíry na 125 a sedlá Hondu 125 NSR.V zimě jsme dělali motor a má to na brzdě 24kw,ještě že to na silnici nejde změřit,dali jsme kovaný píst a válec s 2 přepouštěcími kanály navíc otevřené CDI zrušili restrikce sání a výfuku a super,ted mi všude stačí.Je mu skoro 20 a příští rok bude dělat papíry na auto a díky tomu novému i na 35 kw ,jen prý to má být řidičák na rok na zkoušku,jsem zvědavý jak to bude fungovat.


Beran Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele MáříZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr