Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Spitt



Věk: 41
Založen: 10. 06. 2011
Příspěvky: 13


Motorka: VT 750 C
slovakia.gif
PříspěvekZaslal: st 13 červenec, 2011 12:28  Předmět:  Ako predbiehate stojacu kolonu aut? Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj,

Pred par dnami som cestou z prace dorazil do kolony aut - dva pruhy pre kazdy smer jazdy. Vyhodil som smerovku a po pravej krajnici ich pomaly obehol cca 200m az k semaforu na krizovatke. Zvysok dna som sa citil ako prasa nedodrziavajuce predpisy.

Dnes som cital ze motorkari chodia stredom - medzi autami. Je mi jasne, ze taketo predbiehanie je proti predpisom. Kazdopadne je to lepsie ako cakat v kolone aut. Rad by som poznal nazor skusenejsich - ako pri prechadzani kolonou co najviac znizit riziko? Ist medzi autami, alebo po pravej strane cesty?

A druha cast otazky: Mozem, ak ma vyblokuju, dotycnemu rozbit spatne zrkadlo? mad Zarujem Embarassed


Váhy Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele SpittZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Petr.VF



Věk: 40
Založen: 11. 10. 2010
Příspěvky: 324
Bydliště: Luštěnice

Motorka: Shadow VT 600 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 13 červenec, 2011 13:02  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já tedy vždy středem. A myslím, že většina motorkářů. Po pravé straně pouze když vím že na nejblížším výjezdu budu obočovat doprava.
Ale přiznám se, že moc často v kolonách nejezdím...


Blíženci Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele Petr.VFZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Gunman



Věk: 45
Založen: 23. 04. 2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Tábor

Motorka: VTX 1800N
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 13 červenec, 2011 15:55  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

V konečném důsledku je to jedno. Prostě jedeš, kde vidíš víc místa.Předjížděl jsem už nespočet kolon a v Německu jsem byl v cca 15-kilometrové koloně kvůli stavbě a prostředek pravá strana levá strana, nezáleží na tom. Hlavně se zase netlačit dopředu za každou cenu a vědět kde jsi schopen se vejít. Když není místo tak holt chvilku počkáš a ono se někde udělá, navíc dneska už dost lidí v plechovkách, jak tě zmerčí v zrcátku, tak sami uvolňují místo na projetí. Samozřejmě jsou i vyjímky co tě s úsměvem a nadrzo zablokují, aby jsi neprojel. V tom případě místo rozčilování se a trhání zrcátek a podobných hovadin, doporučuji jen prostě také s úsměvem počkat,neb do 20 vteřin ho objedeš a pojedeš dál zatím co on bude tvrdnout v řadě, samozřejmě pokud tě nějak neohrozí na životě je to jiná. Lepší než podobné případy co se teď objevili ve zprávách viz tady http://www.novinky.cz/krimi/238817-dalsi-motorkar-zautocil-na-auto-ridicce-sproste-nadaval-a-urazil-ji-zrcatko.html?ref=stalo-se


Střelec Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele GunmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Lexani

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 13 červenec, 2011 16:57  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

V kolonách nejezdím Shocked M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 13 červenec, 2011 18:55  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

v koloně jezdím jak pr***

vždy mít ten správný kvalt pro akceleraci
raději podřazeno a při přetočení vymačkávat spojku
být připraven brzdit nožní brzdou
nepřejíždět často vpravo vlevo
hlídat a hlídat auta před sebou
děkovat ochotným uhýbajícím řidičům
hlídat teplotu motoru

kdo si není jist raději počkat a zavěsit se za jinou motorku co to prorazí

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Rudy a Evik



Věk: 54
Založen: 21. 12. 2008
Příspěvky: 285
Bydliště: Nová Ves okr.Tábor

Motorka: Honda Goldwing GL 1500 SE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 15 červenec, 2011 19:38  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Vždy středem a když není místo tak raději počkám.
Plechovkáři,když už se dívaji do zdrcátka tak do levého.
Vpravo nepředjíždím protože když je horko tak spolujezdci si většinou neuvědomí že by je mohl někdo předjíždět a otevře dveře.


Býk Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele Rudy a EvikZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

Spitt



Věk: 41
Založen: 10. 06. 2011
Příspěvky: 13


Motorka: VT 750 C
slovakia.gif
PříspěvekZaslal: po 18 červenec, 2011 10:42  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

To, že by spolujazdec mohol otvoriť dvere aby sa vyvetral ma nenapadlo. Dobrý postreh na zváženie pri predbiehaní.

Najlepšie je, podla toho čo si všimol, zavesiť sa na ďalšiu motorku; ako tu už bolo spomenuté.


Váhy Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele SpittZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Anonymní








PříspěvekZaslal: po 18 červenec, 2011 19:34  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Převzato z fóra K1400


Obvykle to pomalu a opatrně jde, jen občas člověk padne na vytočeného závistivce. Párkrát jsem objel "blokaře"zprava, ale jeden zážitek patří k perličkám trvalkám. Jel jsem na Vyrážce do práce, na nábřeží od Podolí do Braníka fronta jako obvykle. Právě tam jsem dojel kluka na velkým enduru, v pohodě jsme se usadili na čáru a zvolna probublávali kolonou. Za námi ještě dobzučel kravaťák na skůtru. Po pár stech metrech se před vedoucím bahňákem prudce otevřely dveře modré Fabie. Vzhledem k vycházkové rychlosti jsme to přiflekovali bez větších potíží, i když bahňák těsně u těch dveří. V pohodě dal nohy na zem, vyklopil přilbu a s úsměvem povídá " Pane, co to děláte, vždyť jsem vám ty dveře moh rozbít" Z fabie vykoukl brunátný xicht nas..ného důchodce a začal řvát: " Kam se cpete vy hovada, stejně je to ucpaný jenom kvůli takovejm jako vy!" Endurák stále s úsměvem " Strejdo, neblázněte, my nic neucpem, my se prosmeknem a jsme pryč" Rudý xicht přidal na hlasitosti " Vy hajzlové, vy jste piráti silnic, nebezpečí pro všechny, měli byste se na tom všichni pozabíjet, stejně jsou bouračky kvůli vám...." Endurák neztrácel dobrou náladu a úsměv "Ale no tak, to nemá cenu, zavřete ty dveře a my zmizíme...." Nestihl dopovědět, protože rudý xicht nabral otáčky turbíny a hysterickým jekotem chrlil stále větší kalibr nadávek na nás a celé motorkářské plémě. Endurák se ještě v klidu pokusil ten jekot zastavit a když se nedočkal žádné rozumné reakce tak v pohodě zvolna zaklapl přilbu, zařadil za jedna, terénní čtyřpřezková bota se elegantně opřela o rám škodováckých vrátek, spojka, brrrrm, překvapivě snadné chrupnutí a dveře fabky líbaly předek vlastního blatníku. V klídečku a (alespoň za mne) se škodolibou radostí jsme všichni tři pokračovali v poklidném probublávání kolonou a za námi dozníval jekot vytočeného důchodce...


  
Marty



Věk: 59
Založen: 18. 07. 2009
Příspěvky: 497
Bydliště: Horoměřice

Motorka: VT 750C2 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 19 červenec, 2011 14:33  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jo, jo. Předjíždět ano, ale hodně pomalu aby to zbytečně neprovokovalo. Zachovat klid a nezapomínat poděkovat. Mně to nic neudělá a toho druhého potěší, popřípadě uklidní.
Ale POZOR. Tento způsob předjíždění je policií tolerován jen od našich západních hranic na východ !!!! V západních zemích vás bez milosti oflastrují.

_________________
Cesta je cíl

Váhy Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie uživatele MartyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HondaMCH

rewulf



Věk: 46
Založen: 06. 08. 2010
Příspěvky: 82
Bydliště: Český Brod

Motorka: VT750C4
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 19 červenec, 2011 17:04  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

chce to teleskopicky obusek u pasu pripadne v kapse:)))ja nic neresim a zatim nikdo neresil me:)co mam vymenene laufy jsem tak slyset:) ze vsichni uhybaji:))


Váhy Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele rewulfZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
fananek



Věk: 64
Založen: 18. 05. 2011
Příspěvky: 80
Bydliště: Poděbrady

Motorka: VT 750C2 Spirit
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 19 červenec, 2011 17:51  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Proč hned sudlice a palcáty ? Jsem sice také motorkář, ale v případě nepřízně počasí i plechovkář. Když to jde, uhnu, otočím se rád za pěknou motorkou. Vím, nejsou všichni takoví, ale takhle ? Takže ale k věci - já na motorce středem, pomalu a hodně opatrně. V pravo jen když na mě v dáli čeké odbočka vpravo a to si dávám moc pozor na spolujezdce v autech (co nejdál od nich), oni vždy otevírají dveře auta v tu nejblbější chvíli ... bití


Lev Pohlaví:Muž Prase OfflineOsobní galerie uživatele fananekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Vojda



Věk: 57
Založen: 11. 03. 2007
Příspěvky: 173
Bydliště: Nové Jirny

Motorka: VT750
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 26 červenec, 2011 19:04  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Přesně tak sklapnout stupačky na padacích a pomalu do předu je uplně jedno kudy hlavně opatrně


Panna Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele VojdaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Lexani

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr