Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Eugo



Věk: 43
Založen: 10. 05. 2007
Příspěvky: 53
Bydliště: Bratislava

Motorka: HONDA SHADOW VT 750 C6
slovakia.gif
PříspěvekZaslal: čt 22 říjen, 2009 18:27  Předmět:  Klepot z motora Shadow VT 750 C4 Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Mam Hondu Shadow vt 750 c6 a na volnobeznych otackach ide z motora pravidelny klepot. Vie mi niekto povedat co to moze sposobovat? Ten klepot som pocul na kazdej shadowe od r.v. 2004-c4, c5, c6...Robi to od novoti.




Naposledy upravil Eugo dne čt 22 říjen, 2009 19:28, celkově upraveno 1 krát
Váhy Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele EugoZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 22 říjen, 2009 19:17  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Můžeš slyšet ventily ale u takhle mladý motorky Shocked Někdo ale slyší i trávu růst Embarassed M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Anonymní








PříspěvekZaslal: čt 22 říjen, 2009 19:22  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

MILOSLAV POHL napsal:
Můžeš slyšet ventily ale u takhle mladý motorky Shocked Někdo ale slyší i trávu růst Embarassed M.P.

Ventily su no neni, tie som uz nastavoval. Je to taky duty klepot a nerobi to len moja masina. Tak sup sem vsetci c4kary a podelte sa o svoje skusenosti.


  
Lexani

Miagi



Věk: 48
Založen: 13. 10. 2009
Příspěvky: 32
Bydliště: Zdiby

Motorka: Honda VT 1100 C Shadow 1988, USA
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 22 říjen, 2009 20:49  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jaké máš výfuky ? Origo, laďáky, nebo jen roury ?


Lev Pohlaví:Muž Kočka OfflineOsobní galerie uživatele MiagiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Eugo



Věk: 43
Založen: 10. 05. 2007
Příspěvky: 53
Bydliště: Bratislava

Motorka: HONDA SHADOW VT 750 C6
slovakia.gif
PříspěvekZaslal: čt 22 říjen, 2009 21:11  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Mam origos. Keby som mal ladaky ten zvuk v tom rachote zanikne.


Váhy Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele EugoZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 23 říjen, 2009 00:05  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

A to je právě vono, kdyby jsi dal otevřený výfuky, nebudeš nic slyšet našeptávání M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Miagi



Věk: 48
Založen: 13. 10. 2009
Příspěvky: 32
Bydliště: Zdiby

Motorka: Honda VT 1100 C Shadow 1988, USA
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 23 říjen, 2009 06:55  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zřejmě slyšíš, když zažehne směs benzínu se vzduchem a nebo dosednutí sacích, či výfukových ventilů. Jinak zde snad není nic, co by zde mohlo klepat, pokud není něco vyběhaného v motoru. Dej si tam otevřené výfuky a máš klid. Je to prostě kovový stroj, ve kterém to pracuje a nějaké zvuky to musí vydávat.


Lev Pohlaví:Muž Kočka OfflineOsobní galerie uživatele MiagiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Boža



Věk: 69
Založen: 14. 03. 2007
Příspěvky: 615
Bydliště: U Šumavěnky 21, 143 00 Praha 4

Motorka: Schadow VT 1100
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 26 říjen, 2009 12:26  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Absolutní souhlas, v autě pustit na plný koule radio a na mašině otevřený roury a máš klid. Very Happy Enjoy


Váhy Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele BožaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 26 říjen, 2009 12:53  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

měl jsem taky "klepot v motoru" a byla to vůle na přírubě výfuku.

Nikdy bych nevěřil že to může být tak věrný "kovový" zvuk.

Místo unikání prozradila špína Smile

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

Anonymní








PříspěvekZaslal: po 17 říjen, 2011 15:49  Předmět:  Klepot z motora VT 750 C4 Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zdravím všechny,
našel jsem toto vlákno a mám také divné zvuky z motoru VT 750 C4.
Po natočení kovové klepání na volnoběh, které se po ohřátí mírně zmenší.Při jízdě potom hlasité chrastění při ubrání plynu nebo při podřazení když jde motor z otáček dolů. Motor mě " zvenčí " prohlédli mechanici v servisu, ale na nic nepřišli, čili ventily ok apod. Stojím před otázkou zda nechat motor rozhodit, ale rád bych si udělal názor podpořený někým zkušeným zda už někdo toto neřešil.
Nemáte někdo tip na někoho třeba jen na konzultaci kam bych mohl ještě před zimou dojet. Z historie motky původ USA, r.v. 2005, jsem druhý majitel v ČR, najeto cca 12 000 km asi se tomu podle origo pneu dá věřit.
Dík za rady Zdenek


  
Anonymní








PříspěvekZaslal: po 17 říjen, 2011 16:10  Předmět:  Klepot z motora VT 750 C4 Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Asi jsem blbej já nebo chyby portálu , ale skočil jsem tam jako anonymní
Zdenek_53


  
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 17 říjen, 2011 17:02  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zděnku ten motor nemá nic najeto, co olej jak je na tom a co tam vlastně je, že by to někdo prodával kvůli tomu že jel bez oleje. Jen tak přemýšlím a nechci tě děsit ale kovovej zvuk mad Shocked J.C.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Anonymní








PříspěvekZaslal: po 17 říjen, 2011 18:19  Předmět:  klapot z motora VT 750 C4 Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

To J.C.: Mílo olej tam při koupi byl ,ale preventivně jsem ho měnil. Je tam Motul . Také jsem zvažoval že to může být přidřené a nebo pístní čep, ojnice nebo klika bez rozdělání to bude těžké identifikovat. Ale motor jinak chodí dobře . Šlo mě jen o to najít člověka který tyto motory dělal aby mě uvedl do reality myslím tím i cenové i když vím, že to bude něco stát.
Sám jsem obcházel s nástavcem od goly zleva i zprava poslouchal, ale původ zvuku jsem nezjistil. Všiml si toho i Vašek z Rakovníka v hospodě v Ráji když jsem odjížděl.
Díky za odpověď Zdenek


  
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 17 říjen, 2011 19:15  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tady je opravdu těžké radit, asi bych jezdil dál a sledoval jak se to bude vyvíjet, když se to bude zhoršovat asi tě rozborka nemine ale asi bych se neukvapoval, rozdělat něco preventivně je vyhazování peněz. Možná někdo poradí rozumného a šikovného mechanika Embarassed J.C.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Týša



Věk: 51
Založen: 20. 08. 2007
Příspěvky: 622
Bydliště: Ústí nad Labem

Motorka: VT 1100C sc 18
honduras.gif
PříspěvekZaslal: út 18 říjen, 2011 07:39  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Přesně tohle mi na VT600 dělala spojka,rozebrali jsme to a nic nenašli...
Zkus jestli to taky dělá při vymáčknutí spojky,u mě se to vždycky trochu ztišilo..

_________________
We’re just passengers. Enjoy the ride.....

Blíženci Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele TýšaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
HondaMCH

popinjay



Věk: 63
Založen: 23. 06. 2011
Příspěvky: 103


Motorka: VT750C AERO 2005
slovakia.gif
PříspěvekZaslal: út 18 říjen, 2011 12:13  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

mne tiez klepoce.
bol som zo zaciatku vystraseny (25 000 km),
ale potom som pocuval kamaratovu Honda VT 750 C2 Shadow 2004
a ma tie iste pazvuky.
skus to nahrat a hodit niekde na youtube a pod.
popocuvame, mozeme mudrovat.
spravil by som to, ale sorry, nemam fotak s nahravanim zvuku.


Štír Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele popinjayZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Anonymní








PříspěvekZaslal: út 18 říjen, 2011 15:45  Předmět:  Klepot z motora VT 750 C4 Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

To Týša: Spojkou to asi nebude při zmačknutí ten zvuk nezmizí.
To Popinjay: Tak to už jsi další plus zakladatel tohoto vlákna. Tu nahrávku se pokusím udělat, ale myslím si že to nebude to pravé ořechové. Přesto děkuji za poznatky, protože kdyby ta rozborka byla zbytečná to by mě štvalo.
Nicméně známí z mého oklolí potvrzují, že ty zvuky nejsou normální.

Zdravím do asi posledního pěkného dne tohoto roku Zdeněk


  
bmw



Věk: 56
Založen: 05. 05. 2010
Příspěvky: 127


Motorka: 2x Yamaha a Honda
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 19 říjen, 2011 12:36  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

 
Já jsem se u své tehdy čerstvě zakoupené Shadowky taky něco natrápil s jejím cinkáním.
Vezu si ji právě domů po zakoupení a slyším zleva zezdola, jakoby od kardanu, takové sotva slyšitelné pocinkávání. Mám ještě boxera s kardanem a chápal bych proto kovové cvaknutí při ubrání plynu nebo při přidání, jak jde kardan do záběru přes všechny ty převody a nutné vůle v nich, ale todleto bylo takové setrvalé, i při ustálené rychlosti.
Čím dál tím víc mi začalo lepit - bál jsem se, jestli třeba už nejsou načnuté křížky nebo i něco jiného, třeba výstup z převodvky apod., a radost z nového stroje byla tímto úplně přehlušena. Pořád jsem se nakláněl nalevo dolů a poslouchal, no žádný požitek z jízdy, ale jenom stres.

Abych to zkrátil - trvalo mi to asi 100 km, než jsem to nakonec odhalil.
Na klíči jsem měl kovovou medailku, a protože spínací skříňka není u Shadowky na řídítkách, ale vlevo dole nad "motorem", tak jak si vítr s tou medailkou pohrával, klapala o ty rádoby kovové kryty (pochromované plasty) v dosahu.
Reakce na toto zjištění nebyla jenom úleva, ale taky v první chvíli vztek (sám na sebe) a pak už jenom hlasitý smích a klepání si na čelo.
 


Ryby Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele bmwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lexani

Libor600



Věk: 65
Založen: 09. 08. 2009
Příspěvky: 287
Bydliště: Vavřineč

Motorka: VT 750 C2
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 19 říjen, 2011 19:38  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Shocked i když říkáš,že to prohlíželi mechanici. (z venči). Řekl bych že je vytahaný rozvodový řetěz.


Střelec Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele Libor600Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Anonymní








PříspěvekZaslal: st 19 říjen, 2011 23:24  Předmět:  Klepot z motora VT 750 C4 Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Chlapi zdravím, Popinjay ta nahravka není to ono, zkusím o víkendu ještě jednou venku, v garáži byl rachot a vše to splývalo. Bmw tak já to tak
jednoduché určitě nemám, ale souhlasím s tebou když to není OK tak to hodně štve.
Libore 600 možná máš pravdu protože při jízdě se to jeví jako hodně hlasité chrastění. Já však nejsem takový odborník a tak nevím kde se ten řetěz nachází. Ti kluci mě slíbili, že v zimě motor rozhodí asi do toho půjdu už pro klid duše a ten blbý pocit co popisoval bmw.
Díky za vaše reakce a ať vám zasvítí o víkendu Zdenek_53


  
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr