Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 30 říjen, 2009 01:21  Předmět:  woči v hajzlu Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Vážení, mám takovej dotaz. Když jsem koupil motorku koupil jsem i helmu v BK v Chlumci značky Nitro, nic moc extra. Problém je v tom že mi v ní po delší jízdě slzí oči a to tak že musím kolikrát i zastavit. Má sklopné plexi a já na nose brýle protože vidím velký kulový a tak se ptám je možné že špatně větrá nebo moc větrá nebo se za motorkou točí výfukové plyny prostě nevím. Má někdo podobnou zkušenost, nebo mám voči v Surprised , já nevím. Kvůli brýlím nic jiného než plexi pro mě nepřipadá v úvahu, jinou přilbu ale jakou? Shocked Sad M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 30 říjen, 2009 02:24  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

mě fouká pod přilbu a slzí oči když mám špatně "límec" křiváku

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
sirgeorge



Věk: 49
Založen: 01. 09. 2009
Příspěvky: 110
Bydliště: Poceplice

Motorka: VT 1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 30 říjen, 2009 07:11  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tak vyfukove plyny by asi citil ne, to ze ti do ni fouka predpokladam taky, jedine me napada, nema to nejakou protimlzici povrchovku, ktera ti dela zle na oci??? Ja mam Nolen N43 a naprosta spokojenost...


Váhy Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele sirgeorgeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Miagi



Věk: 48
Založen: 13. 10. 2009
Příspěvky: 32
Bydliště: Zdiby

Motorka: Honda VT 1100 C Shadow 1988, USA
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 30 říjen, 2009 07:12  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Když jsem měl starou helmu ( stará integrální s plexi, polstrování nějaký molitan ) tak mi do ní kolem brady fučelo, že jsem si také pobrečel. Ale to dělalo jen při vyšších rychlostech. Teď jsem si koupil novou (http://www.motoquadshop.cz/sortiment/silnicni-oteviraci/ls2-helmets-spain-helma-oteviraci-delta-matt-black/19) a vše v pohodě. Nevím, jak je to u tebe, ale právě jsem tvůj problém probíral s kamarádem ( doktor motorkář ) a on je názoru, že můžeš mýt problém s očima, když nosíš brýle, kdy se spolu s plexi štítem změní dioptrie. Měl by jsi prý mít nějaké kalené plexi, které nezkresluje. Dále říkal, že to může být alergie na polstrování helmy. U starých helem neměli proti alergení úpravu, nedalo se vyjmout a vyprat. Určitě doporučoval navštívit očaře a tento problém s ním konzultovat.


Lev Pohlaví:Muž Kočka OfflineOsobní galerie uživatele MiagiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 30 říjen, 2009 11:37  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Díky, právě třeba po padesáti kilometrech mi příjde jako bych měl v očích písek a brečím jak želva a když otevřu plexi, moc to fouká a to nejde vůbec. Je možný třeba že se mi tam točí prach ze silnice když za něčím jedu prostě nevím. V každém případě jsou asi dioptrické brýle na motorku docela na Surprised . Kde jsou ty časy kdy jsem viděl i to co nemám vidět Sad M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Týša



Věk: 51
Založen: 20. 08. 2007
Příspěvky: 622
Bydliště: Ústí nad Labem

Motorka: VT 1100C sc 18
honduras.gif
PříspěvekZaslal: pá 30 říjen, 2009 13:51  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Mílo,to chce velkej plexi štít a brýle na motorku... Já koupil od Nannini,dal jsem tam dioptrickej rámeček a paráda.

_________________
We’re just passengers. Enjoy the ride.....

Blíženci Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele TýšaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
HondaMCH

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 30 říjen, 2009 13:57  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Asi by dioptrické brýle byli řešením Shocked M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Týša



Věk: 51
Založen: 20. 08. 2007
Příspěvky: 622
Bydliště: Ústí nad Labem

Motorka: VT 1100C sc 18
honduras.gif
PříspěvekZaslal: pá 30 říjen, 2009 14:00  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

MILOSLAV POHL napsal:
Asi by dioptrické brýle byli řešením Shocked M.P.


Jasně a taky nemusím furt řešit jestli tmavý nebo čirý plexi a jak to udělat,když se vracím za tmy domu

_________________
We’re just passengers. Enjoy the ride.....

Blíženci Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele TýšaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 31 říjen, 2009 15:37  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Mám Nolanku a většinou jezdím bez plexi se slunečními brýlemi. Jednou jsem vyrazil na rychlo bez brýlí a motka zrovna neměla plexištít. Řekl jsem si, postačí sluneční clona z helmy. Omyl. foukali mi zespoda do očí takovým způsobem, až jsem měl pocit, že mi to nadzvedává víčka. Musel jsem dokončit jízdu bez ochrany očí, naštěstí jsem nejel daleko.
Shocked


Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

BEECH
jednatel


Věk: 66
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Mariánské Lázně

Motorka: VT 1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 31 říjen, 2009 17:58  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

doporučuji:
http://www.shoc.cz/viewtopic.php?t=1524
Jinak písek v očích vypadá na zánět spojivek Enjoy Enjoy

_________________
Over the bridge where you start to believe
Down at the edge of the rainbow
Dark is the night though it's in another time
Follow the light of your shadow

Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele BEECHZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
sirgeorge



Věk: 49
Založen: 01. 09. 2009
Příspěvky: 110
Bydliště: Poceplice

Motorka: VT 1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 31 říjen, 2009 18:48  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jo jo Jerry, s tim slunecnim stitem mas pravdu, da se jet pouze s nim, ale spis pomaleji, pri rychle jizde je to spatne, fouka do oci.


Váhy Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele sirgeorgeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 31 říjen, 2009 19:35  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Beech, což o to vypadá pěkně ale mě přijde spíš jak na motokros čož mě k tomuto stylu motorky moc neštymuje. Nevím do plexi se mi moc nechce, možná spíš dioptrické uzavřené brýle ale ty se asi musí nasadit pod helmu, nebo jsem pako Sad M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

goldi



Věk: 66
Založen: 15. 07. 2008
Příspěvky: 436


Motorka: Honda VT 1100 Shadow spirit
yugoslavia.gif
PříspěvekZaslal: so 31 říjen, 2009 20:06  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Podobný styl helmy jak uvádí Beech je Nolan N43 air,dá se zkompletovat,jako integrálka,s plexi,bez plexi nebo jen kšiltem.Pokud je s plexi,nefouká do ní,je dostatečně velký Shocked

_________________
Image

Panna Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele goldiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 31 říjen, 2009 22:36  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já mám prostě toto http://www.bikerscrown.cz/produkt1957.html Sad M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Miagi



Věk: 48
Založen: 13. 10. 2009
Příspěvky: 32
Bydliště: Zdiby

Motorka: Honda VT 1100 C Shadow 1988, USA
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 01 listopad, 2009 08:31  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

MILOSLAV POHL napsal:
Já mám prostě toto http://www.bikerscrown.cz/produkt1957.html Sad M.P.


Z osobní zkušenosti mohu uvést, že jsem přesně tuto helmu měl jednou zapůjčenou a byla to hrůza. Jízda na motorce , která nemá plexi štít byla za trest. Do rychlosti 60 km/h to šlo, ale při vyšších rychlostech se do helmy hrnul vzduch, že to bylo nepříjemné i na dýchání a o očích ani nemluvě. Nedalo se jet v pohodovém posezu, musel jsem bradu tlačit k hrudníku a předklonit se. A největší paráda byla, když se mi uvnitř helmy za hledím objevila zuřivě poletující vosa. Po této zkušenosti nemohu tuto helmu doporučit. Myslím že je to spíše helma na skútr a nebo na moto. které má velký štít. Doporučuji ti si vyzkoušet jinou a třeba i několik druhů.


Lev Pohlaví:Muž Kočka OfflineOsobní galerie uživatele MiagiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HondaMCH

Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 01 listopad, 2009 08:34  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Nolan N43 Air máme oba s Hankou. Výhoda je, že je perfektně odvětraná. Nevýhoda, od té doby co jsme zmokli, nejde na Hančině helmě hýbat s horním velkým odvětráním. Ta dolní čelist je pouze nacvakávací, takže se musí (alespoň v mém případě) s každým nanaváním/vyndaváním - nasadit/vysadit, protože pak helmu nepřetáhnu přes hlavu. Bezpečnost dolní čelist podle mne taky nezvýší protože je jak jsem již napsal pouze nacvakávací. Jinak plexi je dostatečně dlouhé, takže překrývá téměř celou čelist a tá nemá ze vnitř žádné zavětrání.
Teď jezdím bez čelisti, bez plexi jen s nasazeným štítkem (dá se nasadit místo plexi) v černých brýlých a drbu si hlavu, že jsem si nekoupil typ N43 Metrix. Je bez nasazovací čelisti a na helmě decentní vzor, který v Airu nedělaj. Navíc je o tisícovku levnější.




Naposledy upravil Jerry dne ne 01 listopad, 2009 11:55, celkově upraveno 1 krát
Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 01 listopad, 2009 11:34  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Asi za málo peněz moc muziky nebude a tak se asi poohlédnu po typech co píšete. Shocked Nemůžu nolan metrix nělak najít Sad M.P.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
sirgeorge



Věk: 49
Založen: 01. 09. 2009
Příspěvky: 110
Bydliště: Poceplice

Motorka: VT 1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 01 listopad, 2009 13:46  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jerry, k tomu hornimu velkem odvetrani, co Hance nejde - celej ten horni plast je tam jen zacvaknutej, nejni nic jednodussiho nez to opatrne vycvaknout a mrknout se pod poklicku, asi to bude chtit jen vycistit a lehce promaznout tukem.


102_2865.JPG
 Komentář:
 Velikost:  100.9 kB
 Zobrazeno:  10160 krát

102_2865.JPG

102_2866.JPG
 Komentář:
 Velikost:  147.18 kB
 Zobrazeno:  10160 krát

102_2866.JPG



Váhy Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele sirgeorgeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Jerry
President


Věk: 56
Založen: 31. 08. 2007
Příspěvky: 2701
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Motorka: VT750C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 01 listopad, 2009 16:58  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Podle obrázku to drží na těch čtyřech plus dvou capkách. Asi to bude chtít od zádu opatrně nadzvednout. Díkymoc.
PS: dofám, že si to kvůli mě nerozdělával. och


Beran Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele JerryZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
goldi



Věk: 66
Založen: 15. 07. 2008
Příspěvky: 436


Motorka: Honda VT 1100 Shadow spirit
yugoslavia.gif
PříspěvekZaslal: ne 01 listopad, 2009 17:56  Předmět:  Metrix Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jen tak pro formu,není to Nolan metrix,ale Nolan N43 MATRIX!!!
info zde: MATRIX

_________________
Image

Panna Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele goldiZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr