Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 24 září, 2012 15:31  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Garáže mám tři ale auta tam nikdy nebyla, líp jim je na vzduchu, tam to v zimě akorát tak nasolený hnije. V garáži co mím pod barákem jsou přez zimu jen motorky aby nenastydly Embarassed J.C.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
bmw



Věk: 56
Založen: 05. 05. 2010
Příspěvky: 127


Motorka: 2x Yamaha a Honda
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 25 září, 2012 08:47  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

 
Libor600 napsal:
z garáže vytlačíš plechovku a místa bude dost Razz


Jára Cimrman napsal:
Garáže mám tři ale auta tam nikdy nebyla, líp jim je na vzduchu, tam to v zimě akorát tak nasolený hnije Embarassed J.C.


Máte sice oba recht, ale co si budem povídat, že jo - mít auto v zimě v garáži je jednak pohodlnější, a taky je kdykoliv v pohotovosti, připraveno k okamžitému výjezdu v případě potřeby. Páč se nemusí odmetat sníh a škrabat okna, ani baterka tím nočním a ranním mrazem tolik netrpí, a taky motor není při ranním startu tak promrzlý - tudíž se dřív i s olejem zahřeje, méně se opotřebovává, a při kratších cestách se po takovýchto "teplejších studených startech" projeví i menší spotřeba.

Ale na druhou stranu je fakt, že člověk si může k autu zaparkovanýmu i v zimě pod širým nebem přivstat a sníh odmést a okna oškrabat...
A plechovka tak nejenom míň rezne, když se prosolená neodstaví do relativně teplé garáže, ale dokonce i míň koroduje Smile
 


Ryby Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele bmwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
bmw



Věk: 56
Založen: 05. 05. 2010
Příspěvky: 127


Motorka: 2x Yamaha a Honda
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 25 září, 2012 09:40  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

 
Mílo, kdyby ses dostal k Shadowce a vzpomněl sis, zkus, prosím, změřit šířku přes řídítka (bez zrcátek, ta by se sklopila) - to je ten rozměr "A" (viz přiložený obrázek).

A případně, ale to už by bylo trochu pracnější, i tu o několk cm menší šířku při plně natočeném kole (viz rozměr "B").
Nebo alespoň maximální úhel natočení řídítek, a já už bych si pak z tohoto úhlu a z rozměru "A" dopočítal ten rozměr "B" (pokud by to moc nezkreslovala brzdová/spojková páčka)...

Jde o to, jakým nejmenším "tunelem" (dveřma v širší zdi - ne v 10-15 cm kantce) by se Shadowka dala protáhnout i za cenu natočenýho předního kola (nejlépe asi taženýho tím otvorem po kluzké podložce).

Díky.
 


sirka_motorky_pres_riditka.gif
 Komentář:
Šířka přes řídítka
 Velikost:  1.77 kB
 Zobrazeno:  10313 krát

sirka_motorky_pres_riditka.gif



Ryby Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele bmwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HondaMCH

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 25 září, 2012 11:29  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tak že rozměr A je 85 cm pouze řidítka a s páčkama a zrcátkama asi těch 90cm. Rozměr B je 75cm s zrcátkama tak 80 cm. Zdraví J.C.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Libor600



Věk: 65
Založen: 09. 08. 2009
Příspěvky: 287
Bydliště: Vavřineč

Motorka: VT 750 C2
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 25 září, 2012 14:00  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Shocked koukám že Razz hoši na to jdou vědecky Razz Razz atˇ se pánové zadaří


Střelec Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele Libor600Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
bmw



Věk: 56
Založen: 05. 05. 2010
Příspěvky: 127


Motorka: 2x Yamaha a Honda
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 25 září, 2012 15:08  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

 
Libor600 napsal:
Shocked koukám že Razz hoši na to jdou vědecky Razz Razz atˇ se pánové zadaří

Zatím žádný kosmický výzkum, pouhé změření svinovacím metrem. Maximálně byl v záloze ještě sinus kosinus Smile
 


Ryby Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele bmwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HondaMCH

bmw



Věk: 56
Založen: 05. 05. 2010
Příspěvky: 127


Motorka: 2x Yamaha a Honda
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 25 září, 2012 15:10  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

 
Jára Cimrman napsal:
Tak že rozměr A je 85 cm pouze řidítka a s páčkama a zrcátkama asi těch 90cm. Rozměr B je 75cm s zrcátkama tak 80 cm. Zdraví J.C.

Děkuju. Domů se dostanu sice až večer, ale hned na to mrknu, jestli by to nějak (pro)šlo.
 


Ryby Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele bmwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
bmw



Věk: 56
Založen: 05. 05. 2010
Příspěvky: 127


Motorka: 2x Yamaha a Honda
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 26 září, 2012 08:50  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

 
Tak prvními dveřmi projdu, druhými už bohužel ne (viz přiložený obrázek). Musely by se podstoupit stavební úpravy (vybourání stávajících 70 cm futer, osekání zdi a vsazení širších 80 cm futer a dveří).

Aby mělo smysl se tím nápadem vážněji zabývat, bylo by vhodný vyrobit jednoduchý půdorysný model z dlouhýho prkna simulujícího motorku na délku od "ložiska řízení" až po zadní pneumatiku (a vzadu rozšířeného nejspíš vlnitou lepenkou simulující blatník s blinkrama - z fotek odhadem 60-65cm??), a k tomu prknu ještě vepředu hřebíkem otočně přitlučenýho téčka simulujícího řídítka s předním kolem. Pokud se tam v té místnůstce s tou konstrukcí nějak vymotám, mělo by se snad podařit tu Shadowku tam o těch 180 stupňů otočit.
 


dvere.gif
 Komentář:
 Velikost:  2.82 kB
 Zobrazeno:  10246 krát

dvere.gif



Ryby Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele bmwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 26 září, 2012 10:57  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Já jak tak na to koukám tak proč z garáže chodit okolo když by to šlo rovně. Místo laborování bych mezi garáží a zadní mancardou pokojovou bych vyboural devadesátky dveře a bylo by po vyměřování a vymýšlení složitých vychytávek. Co tomu vlastně brání, stálo by to míň času peněz a nervů mad J.C.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

bmw



Věk: 56
Založen: 05. 05. 2010
Příspěvky: 127


Motorka: 2x Yamaha a Honda
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 26 září, 2012 12:47  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

 
Jára Cimrman napsal:
Já jak tak na to koukám tak proč z garáže chodit okolo když by to šlo rovně. Místo laborování bych mezi garáží a zadní mancardou pokojovou vyboural devadesátky dveře a bylo by po vyměřování a vymýšlení složitých vychytávek.

To bylo taky to první, co mně už kdysi napadlo...
 
 
Jára Cimrman napsal:
Co tomu vlastně brání, stálo by to míň času peněz a nervů mad J.C.

Hlavně s tím nesouhlasila paní domácí... Sad
A taky hygienik by to nepovolil, a asi ani hasiči ne, aby byl z garáže přístup hned přímo do ložnice.
 


Ryby Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele bmwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 26 září, 2012 14:25  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Aha, tak to není mancarda pokojová ale ložnice - už nic neříkám Embarassed J.C.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
bmw



Věk: 56
Založen: 05. 05. 2010
Příspěvky: 127


Motorka: 2x Yamaha a Honda
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 09 listopad, 2012 22:00  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

 
Jára Cimrman napsal:
Oznamuji všem pozůstalím že dnes odešla moje Hondiča do světa a to za plnou cenu. Tím jsem se stal motorkářem bez Hondy ale protože jsem na značku a kamarády nezanevřel žádám tímto o přidělení funkce STÁLEHO DOPISOVATELE Sad VÁŠ JÁRA CIMRMAN

 
 Tak přece jenom - všechno má svůj čas...
 Tož upřímnou soustrast !
   chopper Enjoy   tanec banána
 


Ryby Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele bmwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HondaMCH

bmw



Věk: 56
Založen: 05. 05. 2010
Příspěvky: 127


Motorka: 2x Yamaha a Honda
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 09 listopad, 2012 22:03  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

 
Ahoj Mílo,

celou dobu mi ta Tvoje krásná Shadowka nedávala spát, a hlavně i to parkování jsem měl teď už skoro vyřešeno na všech frontách i peníze pohromadě bez negativních následků na rodinném rozpočtu (v mezičase jsem si nakonec pořídil menší Yamahu, která projde i stávajícími dveřmi - když tak vyhrabu nějakou fotečku). A dokonce mám už i teplé spodní prádlo z mikrovlákna pod kombinézu, a vyhlížel jsem přijatelnější víkendové počasí kvůli převozu Shadowky po vlastní ose.
 


Ryby Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele bmwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
bmw



Věk: 56
Založen: 05. 05. 2010
Příspěvky: 127


Motorka: 2x Yamaha a Honda
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 09 listopad, 2012 22:09  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

 
Vím, neměl jsem to asi nechávat tak opovážlivě osudu a měl jsem Ti raději dát jasně a jednoznačně vědět... Takže když jsem tu Tvoji informaci dneska četl, hrklo ve mně, že už je to pasé. Ale zároveň se mi svým způsobem vlastně i trochu ulevilo, že už mám definitivně po starostech s čoprkrujzrem. Takže to život nakonec přece jen dobře zařídil, a hlavně, že je Shadowka v dobrých rukou a že už nemusí stát smutně nevyužitá v garáži.
 


Ryby Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele bmwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
bmw



Věk: 56
Založen: 05. 05. 2010
Příspěvky: 127


Motorka: 2x Yamaha a Honda
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 11 listopad, 2012 08:47  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

 
bmw napsal:
 
...v mezičase jsem si nakonec pořídil menší Yamahu, která projde i stávajícími dveřmi - když tak vyhrabu nějakou fotečku

 
A protože už od dob mého vojančení (kdy jsme se společně dočkali a při té známé písničce o Jawě stříhali metr) byla bílá motorka vždycky můj sen...

...tak jsem teď při neopakovatelné situaci využil velmi výhodné nabídky a na ty naše českomoravské kvalitní silnice jsem si zkušebně pořídil tohoto super odolného čoprkrujzera Yamaha s většíma zdvihama:
 


Yamaha_WR_250_R.jpg
 Komentář:
Yamaha WR 250 R - bíla motorka byla vždycky můj sen
 Velikost:  75.39 kB
 Zobrazeno:  9918 krát

Yamaha_WR_250_R.jpg



Ryby Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele bmwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lexani

bmw



Věk: 56
Založen: 05. 05. 2010
Příspěvky: 127


Motorka: 2x Yamaha a Honda
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 11 listopad, 2012 10:04  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

 
Sice se na to leze po žebříku a už na tom člověk není tak rozvalenej jak v křesle u telky, ale spíš vzpřímenej jak tatíček TGM na koni, ovšem jednou z mnoha odměn za to je, že jezdec sedí vysoko, vidí daleko a nechají se tak konfliktní situace řešit víc s předstihem.

Zatím si na sebe zvykáme a sbližujeme se, ale už teď můžu říct, že je to za jízdy ovladatelný tak lehoučce jako horský kolo, a i manipulace na místě je proti skoro všemu ostatnímu úplná sranda. A taky že se s tím dá otočit na pětníku, driftovat a vůbec si zablbnout na více způsobů, když má člověk občas roupy.

Takže zatím mi chybí akorát ty kožený třásně, ale to se dá snadno napravit... Smile
 


WR250R.jpg
 Komentář:
Yamaha WR 250 R
 Velikost:  92.33 kB
 Zobrazeno:  9905 krát

WR250R.jpg



Ryby Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele bmwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
bmw



Věk: 56
Založen: 05. 05. 2010
Příspěvky: 127


Motorka: 2x Yamaha a Honda
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 11 listopad, 2012 10:13  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

 
Norskýmu meteoserveru předpověď počasí tradičně dobře vyšla!

Sice skoro v půlce listopadu, ale u nás je už teď v 9 ráno 12 st. C ve stínu a polojasno až jasno, takže na sluníčku bude počítám okolo 20 stupňů. Občasný jižní vítr odhaduju tak do 4-5 m/s - domlouvám si pozdější oběd a vyrážím.
 


Ryby Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele bmwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: ne 11 listopad, 2012 11:58  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

To si pěkně zarajtuješ v terénu, no tak ať slouží Embarassed J.C.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

bmw



Věk: 56
Založen: 05. 05. 2010
Příspěvky: 127


Motorka: 2x Yamaha a Honda
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 13 listopad, 2012 11:44  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

 
Jára Cimrman napsal:
To si pěkně zarajtuješ v terénu, no tak ať slouží Embarassed J.C.


Mílo, díky za přání, ale já už ve svým věku a tím pádem i vzhledem k hrozící osteoporóze musím být s tím skotačením v terénu opatrnej.

A taky protože jako vlk samotář se toulám krajinou většinou na vlastní pěst, nemůžu si dovolit se někde za kulisama vyvalit a zůstat tam zraněnej ležet bez pomoci, páč by mě našli asi až podle kroužících supů na obloze... Help
 


Ryby Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele bmwZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 13 listopad, 2012 11:55  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Nic si z toho nedělej i pád je pohyb směrem dopředu. mad J.C.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr