Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Robert
Upozornění : 1



Věk: 55
Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Zlín

Motorka: VT1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 02 duben, 2007 12:51  Předmět:  Chladič - kapalina Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Chtel jsem ze zeptat, co nalit do chladice, v manualu pisou, ze destilovanou vodu s nemrznouci kapalinou v pomeru 50/50. Nevim ale jakou chladici kapalinu - staci normalni Fridex, nebo tam lijete neco lepsiho? Chtel bych zkusit vymenit vsechnu kapalinu, protoze tam muze taky byt hoooodne dlouho, tak jestli mi nekdo i poradi postup, jak to udelat, budu nesmirne vdecen Enjoy


Kozoroh Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele RobertZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
lemmy
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 02 duben, 2007 13:05  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

já dávám inugel 50 od motulu je to přímo namíchaný do -35 st.celsia a litr stojí 130,-CZK /spousta lidí dává koncentráty, ale já tam nechci lejt vodu - mám z toho blbej pocit (pozor!!! toto je pouze můj subjektivní názor)


popis:
Celoroční chladící kapalina s nemrznoucími účinky do - 35 st.C pro dlouhodobé použití. VLASTNOSTI: Kapalina je bez ředění okamžitě připravena k použití. Je určena pro chladící okruhy víceventilových hliníkových motorů aut a motocyklů s velmi úzkými kanály. Zajišťuje účinné chlazení a ochranu motoru bez možnosti tzv. vaření. Neobsahuje nitráty a aminy, má zelenomodrou barvu. SPECIFIKACE: NFR 15-601 /pro všechny konstruktéry motorových vozidel/



http://www.motostar.cz/eshop/


50.jpg
 Komentář:
 Velikost:  2.87 kB
 Zobrazeno:  12648 krát

50.jpg



  
lemmy
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 02 duben, 2007 13:10  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

a postup?

vypustíš starou (v nejnižším možném místě - nejlepší je odpojit hadici na motoru vlevo dole a otevři zi zátku na chladiči - pak to vyteče rychlejc a nešplýchá to)
naliješ novou po hrdlo chladiče a nastartuješ a budeš dolejvat dokud bude mizet. až mizet přestane tak máš okruh plnej a doleješ si jen vyrovnávačku na rysku.


  
Lexani

Robert
Upozornění : 1



Věk: 55
Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Zlín

Motorka: VT1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 02 duben, 2007 13:15  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

To zni dobre, pouziju to co ty, kolik toho Inugelu mam asi koupit? A mozna to bude potreba proplachnout, jestli je tam nejaka stara kapalina, to muzu normalni vodou?
A jeste nechapu to nastartovani, to budu dolivat pri nastartovanem motoru?


Kozoroh Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele RobertZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
lemmy
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 02 duben, 2007 13:25  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

já mám kapacitu cca 2,3 litru nevím jestli to má C2 stejný.

normální vodou to propláchnout můžeš, ale já to nedělám ( v praxi jsem chladič proplachoval pouze jednou když tam majitel nasypal nějakej sajrajt na ucpání netěsností.

a samozřejmě to budeš dolejvat při nastartovaném motoru, bo při dolejvání se to nedostane všude a vytvořej se ti bubliny takže při nastartování přirozenou cirkulací naplníš celej okruh. (nejdřív naleješ po hrdlo a pak nastartuješ a dolejváš.


  
Robert
Upozornění : 1



Věk: 55
Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Zlín

Motorka: VT1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 02 duben, 2007 13:28  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zkusim, to bude sranda, ale vsechno je jednou poprvni mad Muze dojit k nejakemu problemu? Treba ze to bude nejak zavzdusnene nebo tak neco?


Kozoroh Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele RobertZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

lemmy
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 02 duben, 2007 13:49  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

s tím jsem se ještě nesetkal ........ asi bys byl první Very Happy Very Happy Very Happy


  
BEECH
jednatel


Věk: 66
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Mariánské Lázně

Motorka: VT 1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 02 duben, 2007 14:02  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

ShADOW c2 má obsah 2litry a kapalina musí být na ethylenglykol. bázy- teda žádný Fridex- to v žádném případě nedávej. Jinak u moto je to jinak než u aut, pokud nejezdíš celou zimu, stačí měnit 1* za asi 10 let, doporučuji ředit 50/50, protože neředěná hůře chladí ( pokud pojedeš do Afriky- dej 15/85). značka je celkem jedno, pokud bude mít požadované vlastnosti Laughing

_________________
Over the bridge where you start to believe
Down at the edge of the rainbow
Dark is the night though it's in another time
Follow the light of your shadow

Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele BEECHZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
NAVI



Věk: 34
Založen: 02. 11. 2006
Příspěvky: 2275
Bydliště: Pardubice

Motorka: Honda - VT 600 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: po 02 duben, 2007 21:34  Předmět: Skvělý ! stačí měnit 1* za asi 10 let Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ahoj Beech. Máš úplnou pravdu u VT 600 totéž (ethylenglykol) Good Enjoy hell


Kozoroh Pohlaví:Muž Had SkrytýOsobní galerie uživatele NAVIZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
HondaMCH

Robert
Upozornění : 1



Věk: 55
Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Zlín

Motorka: VT1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 03 duben, 2007 07:33  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Ethylenglykol.... nikde nemuzu najit slozeni toho Inugelu, co pouziva Lemmy, ale budu predpokladat, ze je to ten ethylen i s glykolem Smile


Kozoroh Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele RobertZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
lemmy
Anonymní







PříspěvekZaslal: út 03 duben, 2007 08:42  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

je to přímo určený pro motorky, takže to obsahuje všechno co to obsahovat má ........ (používám ho cca 10 let)


  
Robert
Upozornění : 1



Věk: 55
Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Zlín

Motorka: VT1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 03 duben, 2007 08:59  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Diky song


Kozoroh Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele RobertZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

Manas.fafluch



Věk: 41
Založen: 22. 11. 2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Frýdek-Místek

Motorka: Suzuki Intruder M1800 R2
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: út 03 duben, 2007 10:04  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

koukám zajímavé téma tak se chci zeptat nedávno jsem mrkl asi na tu vyrvnávací nádobku dole u zadního kola taky tam mám nazelenalou chladící kapalinu a dvě risky a té kapaliny tam mám asi půl cenťáku pod tou spodní ryskou mám tomu rozumět že mám v oběhu málo kapaliny? Nebo to mám zkontrolovat někde na chladiči dík Help kolik ji tam mám.


Kozoroh Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele Manas.fafluchZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
lemmy
Anonymní







PříspěvekZaslal: út 03 duben, 2007 10:15  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

dolej pouze do nádobky aby hladina byla mezi ryskami ........... je to pouze vyrovnávací nádobka kvůli tepelné roztažnosti, takže když tam za studena pořád něco je tak je okruh furt plnej.


  
Manas.fafluch



Věk: 41
Založen: 22. 11. 2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Frýdek-Místek

Motorka: Suzuki Intruder M1800 R2
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 04 duben, 2007 10:45  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Tak Ď lemmy song


Kozoroh Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele Manas.fafluchZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
HondaMCH

Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 04 duben, 2007 10:55  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

doplňování chladící kapaliny jsem nepochopil...
vypustil jsem cca 50% dole pod chladičem, protože jsem potřeboval odmontovat chladič a ejhle vyrovnávací nádržka stále plná, dolil jsem samosebou kapalinu horem. IMHO není možné doplnit zespoda pomocí "vyrovnávací nádržky" kapalinu do plna, protože nevím co by jí vytlačilo nahoru a kam by se poděl vzduch z okruhu.

Štve mě sundavat nádrž, abych se dostal na dekl chladící kapaliny

Byl bych rád, kdyby to někdo rozřešil.

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
BEECH
jednatel


Věk: 66
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 1898
Bydliště: Mariánské Lázně

Motorka: VT 1100 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 04 duben, 2007 11:36  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Petře, vyrovnávací nádržka ti zůstane plná i když vypustíš celý okruh a ne jen 50 %, je to v podstatě přepad, aby když se systém teplem natlakuje, aby měla kam jít. Obávám se, že spodem sice naplnit by šla, ale kvůli odvzdušnění stejně musíš sundat nádrž- neb systém se odvzdušňuje na na nejvyšším bodě, no ale 2 šrouby a 2 hadice zas tolik práce nedá- když už máš sundanou sedačku Laughing Enjoy

_________________
Over the bridge where you start to believe
Down at the edge of the rainbow
Dark is the night though it's in another time
Follow the light of your shadow

Blíženci Pohlaví:Muž Kohout OfflineOsobní galerie uživatele BEECHZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 04 duben, 2007 12:00  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

BEECH napsal:
Petře, vyrovnávací nádržka ti zůstane plná i když vypustíš celý okruh a ne jen 50 %, je to v podstatě přepad, aby když se systém teplem natlakuje, aby měla kam jít. Obávám se, že spodem sice naplnit by šla, ale kvůli odvzdušnění stejně musíš sundat nádrž- neb systém se odvzdušňuje na na nejvyšším bodě, no ale 2 šrouby a 2 hadice zas tolik práce nedá- když už máš sundanou sedačku Laughing Enjoy


jasně, tak jsem to pochopil dobře..

já se tam dokázal vloupat i bez sundání banky, ale bylo to na hraně, bál jsem se že ten plast urvu už to dělat nebudu

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Lexani

Robert
Upozornění : 1



Věk: 55
Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Zlín

Motorka: VT1100 C2 ACE
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 04 duben, 2007 15:26  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jo, i v manualu co mam pisou, ze se musi sundat nadrz. Jenom potom nechapu, jak to mam nastartovat, jak pise Lemmy. A odvzdusneni? To mam udelat jak?


Kozoroh Pohlaví:Muž Opice OfflineOsobní galerie uživatele RobertZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovi WWW stránky
Simox



Věk: 38
Založen: 11. 11. 2006
Příspěvky: 302
Bydliště: Praha

Motorka: Honda VT 1100 Shadow
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: st 04 duben, 2007 17:30  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jestli máš nalejvací hrdlo v nejvyšším bodě, tak odvzdušňovat nemusíš. A motor ti může nějakou chvíli běžet na benzín co ti zůstane v karburátoru. Ale osobně bych si ponořil hadičku, co jsi odpojil z nádrže, do petky s benzínem.


Lev Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele SimoxZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr