Obsah fóra Shadow Owners Club Portal
 FAQ  •  English  •  FaceBook FaceBook  •  Kronika  •  MotoAkce  •  Registrace  •  Nastavení  •  Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Mych
Anonymní







PříspěvekZaslal: po 28 leden, 2013 19:01  Předmět:  klepání Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zdravím-
měl bych dotaz.Vlastním VT 1100 C r.v.93.Při startování se ni neděje,ale za chvilku začne klepat.Nahoře,někde okolo ventilů,Je to kovovej zvuk.Jak se motorka zahřeje,tak to přestává,až to uplně zmizí.Nevíte někdo,čím by to mohlo být.Jsou tam hydrostavy.Má s tím někdo zkušenost?
Dík za odpověď
Michal


  
Týša



Věk: 51
Založen: 20. 08. 2007
Příspěvky: 622
Bydliště: Ústí nad Labem

Motorka: VT 1100C sc 18
honduras.gif
PříspěvekZaslal: čt 31 leden, 2013 18:15  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

To se stát může, zkus změnit značku oleje...

_________________
We’re just passengers. Enjoy the ride.....

Blíženci Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele TýšaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
František



Věk: 47
Založen: 13. 08. 2008
Příspěvky: 225
Bydliště: Duchcov

Motorka: VT 1100 C,VTX 1300-C
honduras.gif
PříspěvekZaslal: čt 31 leden, 2013 20:34  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Chtěl jsem napsat něco podobnýho ale,čekal jsem až to napíše Renda.Mně to totiž taky klepe.FFF.


Lev Pohlaví:Muž Drak OfflineOsobní galerie uživatele FrantišekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lexani

Jára Cimrman



Věk: 70
Založen: 30. 04. 2007
Příspěvky: 2817
Bydliště: LIPTÁKOV

Motorka: BMW R1100R
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 31 leden, 2013 21:03  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Zkusil bych olej MOTUL 5100 10W-40 který má doporučení pro motory s hydroštely mad J.C.


Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele Jára CimrmanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Baron
Kapitán


Věk: 46
Založen: 30. 08. 2009
Příspěvky: 834
Bydliště: Velešín

Motorka: VTX 1800 Neo Retro 2
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 31 leden, 2013 22:19  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jak píší kolegové....já používám trošku hustší MOTUL 5100 10W-50 a motor se krásně zklidnil.

_________________
Image

Býk Pohlaví:Muž Had OfflineOsobní galerie uživatele BaronZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
Petr
Momentálně zabanován



Věk: 57
Založen: 01. 11. 2006
Příspěvky: 3357
Bydliště: Hořovice

Motorka: VT1100 C3
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: čt 31 leden, 2013 23:14  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

další možný problém je drobná netěsnost svodů výfuku
taky to dokáže vyloudit kovový zvuk

nesundaval jsi výfuk?

_________________
Image

Vodnář Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele PetrZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

Týša



Věk: 51
Založen: 20. 08. 2007
Příspěvky: 622
Bydliště: Ústí nad Labem

Motorka: VT 1100C sc 18
honduras.gif
PříspěvekZaslal: pá 01 únor, 2013 07:03  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Jen ještě malý výcuc o kluků o olej fóra..

Příspěvekod modelář » pát zář 02, 2011 17:06
Z hlediska správné funkce hydroštelů je důležitý průběh viskozitní křivky toho kterého oleje. Proto jeden olej 10W-40 může hydroštelům "chutnat" a jiný ne. Když už je s hydroštely problém, je třeba vyzkoušet "jinou viskozitu" (záměrně nepíšu, jakou, poněvadž jednou může pomoci nižší W, jindy naopak vyšší) či jiný olej.

Do motoru s hydroštely by se však v zimním období neměl dávat olej v SAE 15W - XY.

A mám prakticky vyzkoušeno, že hydroštelům vadí Magnatec - zanáší je! Analogicky předpokládám, že musejí vadit i oleje s obsahem MoS2.

_________________
We’re just passengers. Enjoy the ride.....

Blíženci Pohlaví:Muž Krysa OfflineOsobní galerie uživatele TýšaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
dědoušek



Věk: 74
Založen: 18. 06. 2012
Příspěvky: 23
Bydliště: Poteč

Motorka: Shadow 1100 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: pá 01 únor, 2013 14:10  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Baron napsal:
Jak píší kolegové....já používám trošku hustší MOTUL 5100 10W-50 a motor se krásně zklidnil.

Ahoj Barone. Jak se zklidnil a jak se projevoval předtím ? Zkus to popsat trošku podrobněji. 10W-50 je olej hustější ? Do jakých podmínek se má používat ? Díky

_________________
I v tomto věku stále v sedle :-)

Býk Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele dědoušekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Shiny



Věk: 69
Založen: 03. 05. 2012
Příspěvky: 376
Bydliště: Dobřichovice , Praha - západ

Motorka: VT 1100 C2 Sabre
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 02 únor, 2013 01:04  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

To Dědoušek:
Obecně je to zjednodušeně s olejema takto. Vždy mají rozpětí viskozity danou dvěma čísly. Například 15-40...první číslo značí od jaké spodní teplotní hranice má zaručenou viskozitu a druhé to samé ale na druhém konci teplotního spektra. Je to samozřejmě trošku zjednodušené, protože neexistuje jako kdysi dávno jednoduché pravidlo že nízké číslo oleje znamená řidčí na zimní období a v létě se dávaly s vyšším číslem hustčí oleje.
Vem si třeba olej 5W-5O, ten má teplotní rozpětí -30 až 5O stupňů. Je to celoroční olej jak na zimu tak na léto. Ale pokud jezdíš jen v létě je lepší použít olej, který má spodní číslo vyšší. Je to tím, že není rovnítko mezi viskozním rozsahem a hustotou . Rozdíl mezi oleji stejné horní hranice v hustotě může být patrný a práv ta vyšší hustota má za následek zklidnění motoru tím, že lépe vymezí případné volnosti motoru.
Ale stejně při rozhodování jaký olej je na prvním místě doporučení výrobce.


Býk Pohlaví:Muž Kůň OfflineOsobní galerie uživatele ShinyZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovi WWW stránky
HondaMCH

dědoušek



Věk: 74
Založen: 18. 06. 2012
Příspěvky: 23
Bydliště: Poteč

Motorka: Shadow 1100 C
czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: so 02 únor, 2013 09:01  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemTlačítko webuNávrat nahoru

Díky Shiny. A ty používáš olej jaký ? Já tam mám Motul 5100 10W40, ale zaujala mne právě ta Baronova zkušenost (jak píše) se zklidněním motoru. Když porovnám chod motoru u VT 600, kterou jsem sedlal předtím a VT 1100 C, kterou mám nyní, zdá se mi, že u VT 600 byl klidnější. Myslíš, že by to mohlo být třeba hydroštelama, nebo jaký je tvůj názor? Jinak to jede jako čert, spotřeba oleje vůbec žádná. Jasně, že novou mášu z toho člověk neudělá nikdy(r.v.1995), ale .....??? Very Happy

_________________
I v tomto věku stále v sedle :-)

Býk Pohlaví:Muž Buvol OfflineOsobní galerie uživatele dědoušekZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvkyToto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionPřihlásit, pro kontrolu soukromých zprávZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
admin kontakt
Petr